Firefox *32 2x proces

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

Zdravím chlapy dosť mi posledné dva dni blázni PC . mám podozrenie na zvukoví ovladač alebo HDD alebo firefox prehliadač . tak som skontroloval SSD aj HDD a SSD stále 92 % healt čo je toľko ako pár rokov dozadu keĎ som ho kúpil . HDD ukazovalo že 88% performance . skúsil som HDD prebehnuť antivirakom a všetko ok . tak som odinštaloval firefox a znovu nainštaloval . teraz ide všetko ako má zatiaľ . lebo čo mi začalo PC robiť od včera večera pre nič za nič . skratka v náhodné chvile PC zamrzne všetko je not responding a klavesová skratka CTRL+ALT+DEL tiež nereaguje kurzor si pekne toči koliečko . jediný možný únik je reštart ale po reštarte mi zamrzne PC na bode ASUS obrazovky press F2 to bios ale ani to nejde . tak dlho podržím standby tlačidlo vypne sa . potom zapnem mám možno sti normal OS start alebo safe mode skúšal som a v Safemode + networking ide všetko ok . Teraz po reinštale firefoxu zatiaľ pohoda . neska som skúšal teda otvarať po disku priečinky a priečinok filmy mi napríklad nechcelo na dvakrát načítať - teraz už je to ok . Tak teraz zisťujem ako je to u vás mozilakov s procesmi v spravcovi či aj vám bežia dva procesy s názvom firefox.exe*32 ? jeden zabera vždy okolo 180MB RAM a 17% procesora . keĎ som ho skusil ukončiť zamrzlo PC a spravca nereagoval (pretoto mám naňho podozrenie) ten druhý podľaaktualnej činnosti pri pár kartach má momentalne 1GB ram využitie a 6% procesora . ďakujem za odpovede a používam Win 7 Ultimate 64-bit
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa Eddward »

Firefox ma standardne stale len jeden proces.
Pozri sa ale do about:support, hned prva tabulka dole ci mas Multiprocesové okná 0/1 alebo 1/1. Pre niektorych uzivatelov Mozilla povolila viac vlakien Firefoxu.
btw odkial si stiahol Firefox ? odporucam len oficialne stranky mozilla.org/sk/cz, vsetko ostatne moze obsahovat reklamy a rozny bordel...
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi spravne, inak 50tkove verzie sa zacali spravat inak k add-onom. Mne napriklad az do verzie myslim 47 robil priekak nejaky konkretny nepamatam si co, tusim to bol Webex, 50tka si s nim poradila.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

no mám tam toto "Multiprocesové okná 1/1 (Predvolene povolené)" takže preto mám dva procesy ? skúšal som si hľadať bordeľ v PC s mojim Avira free antivirus ktorý ma chráni už hodne rokov nič sa nenašlo . skúšal som aj TDSSKiller a tiež nič nennašiel . tak ja neviem skúšam testovať operu . či to tá bude zvládať uvídim či ma aj ta nasere . mám najnovší firefox z official stránok .

EDIT : firefox je asi v poriadku všimám že to roby asi každých 10 minút teraz a je jedno pri akej práci . skratka program zamrzne a píše hore v okne len not responding . a nedá sa ani zavreť ani nijako vyvolať spravca uloh . proste ani štart ani nič .možno by som skúsil odpojiť HDD a nehať iba systém s SSD .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa Eddward »

tak je to jasne, ano preto mas 2 procesy... postupne ich bude viac, vo vyvojovych verziach su uz 3
ak by si mal nejaky doplnok (ktory je nekompatibilny) tak sa ti to vypne a budes mat len jeden proces

nuz s problemom ako takym ti velmi neviem pomoct... vyzera to na nieco s diskom, ale tazko povedat, mozes prebehnut v HD Tune test povrchu, pripadne pozret SMART... tiez mozes pozret Task Manager(spravcu uloh) ci ti tam nieco nezerie vykon/disk, pripadne aj Resource monitor (monitor prostriedkov) odsledovat co sa deje
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

aha dik tak to riešiť nejdem ten doubleprocess . ten disk :/ neviem teraz som si spustil na opere šachy a hral som asi hodinovu partiu a všetko v pohode a pozrel som aj o šachoch nejaké videa na youtube - všetko ide bez padania takže teraz idem chviľu pracovať na mozile či to padne , lebo aj keĎ som testoval predtým programy a ostatnú pracu a padalo to , vždy bola minimalizovaná aj mozila takže stále je v podozreni :) Smart som pozeral ale nevipadalo to nejako zle podľa všetkého . niekedy v nedeľu s ana to pozriem lepšie ešte . každopadne sa mi to moc nepači . po páde OS my z mozili vypadnú automatické prihlasenia na stranku a som odhlaseny . videl by som to na ňu ale jedno čo ma mätie je ten štart po reštarte PC . proste zamrzne to na ASUS obrazovke a pomáha až tvrdý reštart Stand By tlačidlom , pri spusteni už obrazovka ASUS normalne zmizne . teploty PC sú nízke . obávam sa že s týmto problémom sa budem musieť pohrať sám . neviem ako by som presne na google hľadal tieto symptomi :D . uvidíme odstranim z pc firefox urobim si zalohu cez mozbackup a skusim valiť na opere čo to povie . ešte jedna otázka pri inštalacii opera sa ma pýtalo či chcem importovať založky a data z default prehliadača do opery . zatiaľ , keďže ide iba o test , som nedaval túto možnosť ale je možné ak by bol problém vo firefoxe že touto voľbou by sa mohol preniesť problém aj na operu ? :D už špekulujem asi moc ale radšej sa opýtať
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, tiez sa mi zda ze pleties viacere veci dohromady co nesuvisia. Ja mam vo firefoxe (teraz 50.0.2) nacapanych viac ako 2.000 okien, nie to nie je chyba s nulami, nacitane samozrejme len aktivne zalozky lebo to sa neda prezit, po starte mozilla zoberie viac ako 2.5GB RAM, dva procesy, jeden 2GB RAM, druhy okolo 0.5GB. Pred verziami 50.x mi to padalo kazdu hodinu maximalne dve ; 50tky su natolko lepsie ze drzia priblizne den, dakedy den a pol.

Win7 64bit, 16GB RAM, ziadny swap, s pretazenim pamate samozrejme problem nemam cize to nepada kvoli nedostatku RAM. Bezne idem okolo 9GB RAM, v spickach radovo 11GB, nad 12GB som tusim este nebol. To ze sa ti neda spustit Task Manager alebo ze totalne nereaguje je ina problematika. Mozno mas nejaky cirkus so systemom, mozno s diskom, a mozno mas len automaticky nastaveny swap na 20GB lebo mas 8GB RAM a tak sialene ti swapuje disk ze to proste cele nereaguje (sialene vela stranok je presunutych do swapu, ked ten proces zabijes tak sa s tym musi system vysporiadat a na HDD ktory dokaze 80 IOPS s latenciami 500ms to nie je sranda).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

skuam prejst disky cez hd tune error scan ale pri ssd sa to vzdy v tretiom riadku sekne nieco asi nehraje spravne navyse pri pouzivani opery mi hadze bsod "error inpage error" nejaky kernel nieco nakonci chyby je 7A
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis a mame chybu. Tento inpage error sme tu poriesili nedavno v inej teme...

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... &p=1336339
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

takze to je zrejme ssdcko . nemam problem kupit druhe ale reinstall os asi aj tak nepomoze kabel sata to nebude masinka je dost nova asi pol roka
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pred kupovanim sprav upgrade firmware (pozri ci je nova verzia) a hlavne pouzi utilitu od vyrobcu na full erase. Mozno vyriesi, urcite nezaskodi.

Samozrejme ze pri tom dojdes o vsetky data na SSDcku cize musis ich odzalohovat niekam bokom na iny disk. Vyhoda je ze z neho mozes direkt spustit tvoj system, nevyhoda ze musis mat akykolvek iny disk samozrejme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

presne neviem čo si napísal v poslednom príspevku ale fajn . data na tomto disku už niesú podstatné mám ich zalohované na externom disku a mám aj hdd ak si písal o niečo m takom že by som skopiroval systém na hdd a odtiaľ pušťal . systém zachraniť nepotrebujem ale pokym ide aspoň takto tak to nie je na škodu :D firmware som kedysi skušal upgreadnuť ale tušim to nejak nešlo pozrem . ale tu sú screeny zo smart asi tam nie je napísané nič z čoho by som sa mal radovať čo . je to v prílohe
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Firefox *32 2x proces

Príspevok od používateľa spencer »

testy disku nikdy neuspejú takže máme asi pachateľa problému kupujem nové ssd
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Programy a problémy s nimi"