Prosim o pomoc, modra obrazovka

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
JAHMAN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2011, 13:20

Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa JAHMAN »

Prosim vas o pomoc, hadze mi tuto modru obrazovku, dnes som kupil novu gpu gtx1060 a ssd samsung evo a naistaloval som win na ssd a ked instalujem nejaky driver alebo instalujem program daky, nie kazdy, tak mi vyhodi tuto obrazovku, a pc sa restartuje sam od seba. mate dake rady kde je problem: dakujem
obrazok v linku sa nacitava chvilu dlhsie
http://tinypic.com/r/fwknpx/9
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pada ti to na mv91xx.sys ovladaci co by mal byt Marvel 9123 radic pripadne nejaky jeho 91xx derivat. Musis zaktualizovat vsetky ovladace co mas, pretoze to budes mat pekne stare : bios na doske nevynechat.

Nepises tvoju HW zostavu, tak je tazko konkretnejsie poradit. Rozhodne prehod disky na ine porty SATA co mas na doske, teraz to mas zrejme pripojene v tych "pridavnych" srackach pardon RAID radicoch co je brutalne uzitocne ked mas jeden disk. Takze to prehodit peknekrasne do standartnych SATA portov z cipsetu a v najhorsom pripade - ked si budes isty ze nemas nic na tom Marveli a ked nebudes schopny aktualizovat jeho ovladac - zakazat dane zariadenie vo Windowse.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
JAHMAN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2011, 13:20

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa JAHMAN »

Moja zostava je i5 sendy bridge, doska je asus p8 p67pro, 16 gb rám, asi máš pravdu , bios som nikdy neaktualizoval, doska má cca 6rokov, a ssd som zapojil do to radica ako pises, v tom istom radici je aj dvd róm. Ovládače inštaluje s vždy s cd čo teraz ako čítam je asi blbosť. S inštaláciou biosu moc skúsenosti nemám :) . Ešte by som mal jeden problem. Predtým som mal win na 3.5wd hdd keď som preinstalovaval tak som ho v inštalácii naformatoval a win som nainštaloval na nové ssd. A ten 3.5 hdd mi zmyzol keď kliknem na tento pc. V biose je, je aj v správcovi zariadení, keď na neho kliknem a dám formatovat napíše že nemôže lebo je systémový, ale vidí ho. 950 gb a 950gb free. Disk som neodpajal a opätovne nezapájali ostal v opere v kt bol. nové ssd kt pri inštalácii pada, som dal do prázdneho Marcel portu. Aj wizard particion a pod programoch ho vidno, len keď klikne na tento pc tak tam nieje, tam je len ssd, a druhý 3.5 , wd 3.5 na ktorom bol predtým win a kt je naformatoval tam nieje. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa Xeigen »

Drivery aj nový bios "xyz.ROM" stiahneš na stránkach Asusu (napíš do googla názov dosky + "drivers download", dostaneš sa tam rýchlejšie).
- Súbor "xyz.rom" si dáš na flash disk, pôjdeš do biosu a v karte "TOOLS" vyberieš možnosť "Asus EZ flash tool". Potom už len vyhľadáš ten súbor "xyz.rom" na flashke a spustíš update.
JAHMAN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2011, 13:20

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa JAHMAN »

stiahol som s ofiko stranky ten bios, skusil som a v biose napisalo ze ho nevie citat tento subor. Tak som vypojil Marvel radič, disky pozapajal inak do aj dvd rom, teraz v biose vidí len ssd, dvd romky ani 3.5 hdd nevidí, ani mi nevie bootovat, pri inštalácii sa disky dáko viažu na konkrétny port? Jedine čo ma napadá je že mi odišli všetky styri sata 3gigabit a ide len chipset sata 6gigabit a Marvel radič s problémami :( ja už neviem som zúfalý idem spat :)
Naposledy upravil/-a JAHMAN v So 24. Sep, 2016, 13:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa shiro »

rám, dvd róm
kua mas tam nejake divne veci v tom pc...ciganov a ram na obraz :D

...samozrejme ked si v biose vypnes prislusny radic tak vsetko co je na nom pripojene nebude fungovat.
si po prepoj z toho marvelu na raradic co mas normalne na doske. ziadne zariadenie sa nevieze na konkretny port.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
JAHMAN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2011, 13:20

Re: Prosim o pomoc, modra obrazovka

Príspevok od používateľa JAHMAN »

Našiel som ešte toto
http://event.asus.com/2011/mb/Identify_ ... 1474713912

Edit: zhrnutie môjho problému, kým som to mal zapojené že v Marvel ssd a dvdrom sata 6 chipset 3.5 +3.5 hdd som podľa rád aktualizoval ovládače Marvel s asus stránky ktoré mali ale rok vydania ako tie moje na cd :) skúsil som aj cez usb flashnut bios no nečítal mi súbor.rom v žiadnom usb port, mám len usb kľúč 3.0 možno preto. Tak som teda prepojil disky inak v desiatkach kombináciách, vzdynpri štarte win písal že no hdd detected, ani dvd mechaniku. A vždy v biose je vidno len periférie čo sú napojené akurát do marwel radica, a 6giga sata, ale keď dám mechaniku do sata 6 nevidí ju, ani v sata 3 v žiadnom zo 4roch, nič nemám zamknuté všetko mám enabled, dával som aj nastavenia biosu na vychodzie a nič. Všetko som napojil ako bolo predtým keď to išlo, písal že disk hlási error (ssd) v Marvel radici, tak som dal dcd mechaniku do Marvel aby ju bios videl a mohol dať boot s cd (mám origo vin7 na cd) ssd som dal do sata 6 na chipsete a 3.5 disky na sata 3. V biose bolo vidno len mechaniku. Tak som dal boot s cd apri inštalácii win mi ponúkal len ssd zapojené v sata 6 a oba disky 3.5 v šate 3 nevidel ani bios ani inštalácia. Teraz inštaluje na to ssd tak uvidím čo potom, čo mi radite? Doska je stará, nová doska znamená nový procak, možno aj ramky :( komp inak slape a slapa vždy super, ešte ma opravte keď tak či chápem správne nie porty na doske viď google v obrázkoch doska asus p8p67pro. Tie dva silno modré sata 6 úplne navrchu (v biose navy blue) sú Marvel radič (ktorý mi odporúčate nepoužívať) pod nimi sú dva sivé sata 6 čo su "origo" chipset a pod nimi sú štyri modré sata 3 klasika. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Edit: win je nainštalovaný, v správe diskov aj zariadení vidí len ssd, a dvd róm. Ako keby šli len sata 6 chipset, Marvel radič blbol a hádzal mi modrý screen a sata3 všetky 4porty jak keby nešiel ani jeden :( všetky drivre som z netu aktualizoval a sata 3 stále nič, vypojil som jeden 3.5hdd a dal do sata 6 a tam ide

Návrat na "Programy a problémy s nimi"