Spomalený PC+Tearing

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Spomalený PC+Tearing

Príspevok od používateľa LeaR »

Čaute, posledne tyzdne mam problem s mojim pc, lenze kvoli skole som nemal absolutne cas to riesit ba dokonca tyzden a pol nebol ani zapnuty. Najprv to zacalo iba tearingom (trhaním obrazu) pri youtube videách. Uz som mal raz grafiku, kvoli podobnemu problemu na reklamacii ale poslali mi novu. Tak som sa zlakol ze aj tato odchadza. Postupne sa zacal spomalovat cely windows, presuvanie okien, pri presuvani trhanie krajov atd... Preskenoval som cez malwarebytes a nic, nainstaloval najnovsie BETA drivery nic, nainstaloval opat starsie nepomohlo tiez. Tak teraz som mal cas a preinstaloval som windows, komplet format a nainstaloval vsetky ovladace a stale to robi. Potom som vyhrabal staru grafiku HD5770, pripojil, odinstaloval samozrejme stare drivery a robi to aj pri tejto starej grafike. Windows je preinstalovany, uplne cisty ale cele to je neskutocne spomalene a trhave.

Prikladam video co to robi:

https://www.youtube.com/watch?v=V5MMEi-TdVo

Disk je ok, zdroj relativne novy od januara Evga500, monitor nastaveny na max res aj frekvenciu. Fakt neviem kde moze byt problem. Dakujem moc za rady


EDIT/Memtest ok, teploty ok, ziadne vadne sectory, vytazenie cpu a disku v poriadku, v biose som zvolil deafultne nastavenia, skusil som druhy win nainstalovat...

Ja uz fakt neviem kde moze byt chyba, myslite ze odchadza doska?
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Spomalený PC+Tearing

Príspevok od používateľa spencer »

skús rozobrať celú zostavu a znova poskladať prepastovať a vyskušaj ramky osobitne . neviem neviem to mi príde ako keby si mal slaby HW to jest nedostatočný výkon čudné čudné .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Spomalený PC+Tearing

Príspevok od používateľa LeaR »

Athlon x3, 4gb ram, 270x. Netusim fakt, nikdy mi to nerobilo praveze.

Skusim to cele rozobrat, aj tak planujem ten upgrade ja som len chcel vylucit grafiku pretoze tu menit nejdem. Dik
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Spomalený PC+Tearing

Príspevok od používateľa spencer »

ešte vyskušaj testy v prime 95 . keďže to je 4-jadrový procesor s jedným odstaveným jadrom pre možný problém , nie je vylučené že ďalšie jadro tiež nemalo nejaký nedostatok ktorý skratil jeho životnosť . na fore sa občas najdu ľudia ktorý by ti vedeli do tohto socketu požičiať procesor na malu skúšku prípadne potom by si ho od nich odkupil . mal som athlon x3 bol som s ním spokojný . prípadne pozri či si v biose neodomkol to štvrté jadro , ktoré môže robiť problém .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Programy a problémy s nimi"