Google Nexus 7"

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Chris »

mate ho uz niekto ? skusenosti ? pocity? dojmy?
rozmyslam nad 7" alebo aj 10".
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa killswitch »

mam. konstrukcia ok. perfektne sadne do jednej ruky.
vsetko zatial funguje ako by malo. jediny neduh, ktory som si zatial vsimol je ten, ze pokial citam knihu, teda je dlho zapnuty display, tak sa tento display zahrieva tak, ze je to na prstoch citit. nie je to ale nic strasne a myslim, ze to je normalna vlastnost.

zatial 16GB staci na vsetko, v pripade nudze sa da pouzit OTG kabel a externe ulozisko.
dalej som si vsimol, ze s original dodavanou nabijackou sa tablet nabije zo siete ovela rychlejsie, nez cez USB port pocitaca.
ak ta zaujimaju nejake konkretne veci, tak sa pytaj.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Gudas »

Nexus 7, niekoľko týždňov.
Chceš vedieť niečo konkrétnejšie?

Všeobecne pocity - fajn zariadenie, svižné, kompaktné (vlezie akurát do vrecka na rifliach vzadu, aj keď to len tak na prenos "z domu do auta", nosiť to tam stále je odveci), text sa číta dobre, písanie na Swiftkey klávesnici pohodlné, niektoré App nie sú kompatibilné (napr. ČSOB app, Autoscout App), nákup kníh pre SVK asi irelevantné... Keď je položený na stole, je trocha zlý prístup na tlačidlo odomknutia obrazovky.
killswitch napísal:...
dalej som si vsimol, ze s original dodavanou nabijackou sa tablet nabije zo siete ovela rychlejsie, nez cez USB port pocitaca.
...
- dodávaná nabíjačka vie dať 2A, USB port max 0,5A ;)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Chris »

ako dlho vydrzi bateria ? zaujimala by ma moznost nainstalovat do toho ubuntu +wine+ appka z widiel.
Najlepsie asi neaky dualboot, inak vyzera to super podla recenzii. Nevis neaky shop v BA kde by to mali vystavene a dalo osahat ?

//presunuté do správnej sekcie. Gudas
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa filuS »

Mna by napriklad zaujimala kvalita Wi-Fi. Mame doma wifi router, no z mojej izby je to k nemu cez par stien. Notasy s tym nemaju vacsie problemy, no moja SGS2 to uz proste nezvlada. Rozmyslam o niecom sikovnom k pocuvaniu hudby, len to zoberiem do ruky a prezeram si dokumenty/net/nieco zahram, alebo zapnem TeamViewer a mozem ovladat foobar, vlc, proste cele PC. Akurat potrebujem to zariadenie pripojit do siete a mal som kopec problemov pripojit SGS2 na ad-hoc siet (nie ze by skryta wifi siet bola jednoduchsia, ale to mi aspon islo). Povodne som chcel nieco trosku lacnejsie a vacsie (su na trhu relativne slusne 10'' 1280x720 tablety), no ten Nexus 7 by v pohode stacil na pohodlne ovladanie foobaru + je to predsa len ina kvalitka.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa killswitch »

baterku mozem ohodnotit len subjektivne. s vydrzou som spokojny. samozrejme zalezi ako sa tablet pouziva. nikdy sa mi vsak nepodarilo pri beznom pouzivani baterku vymlatit za jeden den.

ubuntu sa na to da dat, ale osobnu skusenost nemam.
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/10/ubun ... e-for-devs
https://wiki.ubuntu.com/Nexus7/Installation

wifi sa mi tiez hodnoti tazko. nainstaloval som apku Wifi Analyzer a ukazuje mi tu zhruba 15 sieti (samozrejme tie signaly su kvalitou vselijake) a to som v panelaku, takze predpokladam, ze v ramci bytu by to nemal byt problem. pripadne pouzit nejaky najlacnejsi repeater.
Používateľov profilový obrázok
sqbo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: Po 19. Apr, 2010, 14:23
Bydlisko: Košice

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa sqbo »

Akurát som strelil NTB a rozmýšlam aj ja že kúpim Nexusa 7.
Len neviem radšej by som 10" tablet. Nieje kus malý na filmy ? :?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Chris napísal:ako dlho vydrzi bateria ? zaujimala by ma moznost nainstalovat do toho ubuntu +wine+ appka z widiel.
Zabudni. Wine je iba Win32 API, tym ale nevyriesis to ze ARM nie je x86.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Endy »

Ahoj, tu v tomto clanku http://pc.zoznam.sk/novinka/google-pred ... kvele-ceny konkretne tento odsek
Dávnejšie predstavený tablet Nexus 7 sa dočkal jednak zníženia cien (16GB verzia za 199€), tak aj verzie s vyššou kapacitou. 7-palcový tablet bude dostupný s 32GB internou pamäťou za cenu 249€ (čo bola doteraz cena 16GB verzie) a za 299€ bude možné zakúpiť verziu s HSPA+ mobilným dátovým pripojením.

citam, ze cena za nexus 7 16 GB sa znizila na 199 eur, ako sa to prejavilo, pretoze vsade ako tak pozeram, tak je cena okolo tych 230 eur. Alebo to mam chapat tak, ze v polke novembra ked pride smartfon a 10 palcovy tablet tak pojde ta cena dole na tych 199 eur ? Alebo ta cena u nas uz neklesne ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa faugusztin »

A to si myslis ze len preto, lebo Google znizil ceny, tak Asus a distributorska siet bude predavat stare kusy so stratou ? :laugh: Ceny sa znizia postupne ako sa vycistia sklady od starych kusov.
Zdenak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 03. Feb, 2012, 14:35

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Zdenak »

a aká je výdrž? Tabletu som sa kvôli vyššej cene vyhýbal, ale N7 ma prinútila prehodnotiť stanovisko. Švagor má a prej 10 h prevádzky vydrží v pohode. A kde ste nexus kupovali? Pred Vianocami pôjdem do Londýna, oplatí sa nákup tam?
GA-785GMT-USB3, X2 250 undervolt, Freezer 7 Pro, Corsair F90
HD satelitný prijímač Humax IRHD 5100S
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Chris »

faugusztin napísal:
Chris napísal:ako dlho vydrzi bateria ? zaujimala by ma moznost nainstalovat do toho ubuntu +wine+ appka z widiel.
Zabudni. Wine je iba Win32 API, tym ale nevyriesis to ze ARM nie je x86.
vidis to ma nenapadlo :-/

pouzivam len iOS, ale da sa na androide namountovat share ? napr. som na tablete doma na wifi a pripojim si share s hudbou/filmami z NASka ?

dalsia vec, mate niekto oskusane puzdra s klavesnicou ? raz som kupil na iphone za 20$ na test, ale ako som ju rozbalil, tak som ju zahodil, hned sa doskrabala, prestala reagovat atd
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Da sa to, ale potrebujes root + CIFS moduly :
http://www.reviewlagoon.com/?p=734
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa glirpi »

Chcem sa opytat. Na google dev je dostupna nova verzia androidu 4.2 na nexusa 7. Updater nehlasi ale ze je dostupna tato nova verzia a fici na 4.1.2. Skusal niekto naflashovat uz?
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa killswitch »

ano, uz ju mam. ziadne velkolepe novinky. jedine pouzitelne su snad tie uzivatelske profily, cize konecne mozem dat niekomu tablet do ruky bez toho, aby mi cital maily :)

inak teda osobne ma velmi mrzi, ze uz v notification liste nie je tlacitko settings, ale musi sa dvoma prstami stiahnut setting lista (kto toto vymyslel? ). obrazovka zamknuteho zariadenia tiez najnovsie vyzera, jak keby ju robil nejaky ozran. tiez nahradili tie krasne analogove hodiny, ktore som mal na homescreene nejakym kruhom. proste co sa tyka UI, tak viac veci dobabrali, nez vylepsili.

btw viacero launcherov ma problem. mne osobne nefunguje nova launcher. iny som neskusal.

chcel som revertnut spat na 4.1.2, ale bohuzial pri roote novej verzie som musel recovery flashovat znova a prisiel som nejakym zahadnym sposobom o zalohu v zariadeni. nuz teda musim to nejak vydrzat,, nic ine mi neostava ;) zatial mi stock romka vyhovovala, ale vyzera to tak, ze sa zacnem obzerat po custom rieseniach, kedze tie byvaju viacej vymazlenejsie.

Návrat na "Mobilné PC"