Google Nexus 7"

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa glirpi »

uz netreba riesit, uz mi hlasi OTA update ;)

a podla tohoto videa si nedokazes dat spat original fw a zariadenie dostat do takeho stavu ako ked si ho prvy krat zapol? original image (4.1.2) stiahnes tu > https://developers.google.com/android/nexus/images



//edit: kua odmazali fw 4.1.2.. ale nastastie som si ho este vcera stiahol, takze ak chces mozem ti ho niekde uploadnut ;)
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa killswitch »

original firmware mi je na nic. mal som spraveny nandroid backup so vsetkymi nastaveniami a aplikaciami. nic uz, budem musiet nejak tie zmeny prezit :)
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa glirpi »

No fajn, tak som si nasiel trocha casu a dal update. Ty hovoris, ze krok spat, ja som naopak vcelku spokojny. Widgety uz na lock screene (zatial iba 3, ale urcite ich bude viac), profily a spominany rychly pristup k nastaveniam z horneho stavoveho riadku. Mimochodom.. ak ho potiahnes zo stredu nalavo, vysunies notifikacny panel, ale skus ho stiahnut dole viac od stredu doprava, kludne aj jednym prstom :) podla mna fajn riesenie (a mas tam aj vstup do nastaveni). takze vymislene to je dobre a tie dva prsty je blud.. je iba potiahnutie od stredu na lavo a napravo.

Este som si vsimol v nastaveniach display > daydream. Daju sa tam zvolit hodiny ako analogove tak digitalne, nejaka colors + par widgetov (currents, photoframe, photo table).. pripada mi to ako novy mod, ktory sa ma zobrazit a do ktoreho sa tablet prepne na zaklade moznosti: ak je v docku, ak sa nabija alebo v oboch pripadoch.

no a nove, plne hodiny sa mne pozdavaju viac ako tie bodkovane ;)

\\edit: celkom fajn je uplna zmena ui na klasicky tablet (lista dole, back, home, task na lavo hodiny, ikony' notifikacie na pravo) zmenou parametru ro.sf.lcd_density=xxx na 160 v subore system > build.prop vid: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1749501
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa killswitch »

ano, mas pravdu, ze to ide aj jednym prstom uplne vpravo. dik za tip. kazdopadne mi to pride nelogicke. chcel by som to mat tak ako na telefone alebo tak ako to maju alternativne romky, ze tie nastavenia mas hore po stiahnuti notifikacnej listy. proste vsetko v jednej.

widgety na lockscreene su imo dost fail. ak ziadny nechces, tak aj tak ti tam na kraji na chvilu zasvieti ten border, co je dost rusive. plus zatial sa tam daju dat veci ako kalendar, maily a podobne. naozaj nechcem aby mi niekto cital moje maily bez odomknutia zariadenia.

zatial mi to pride tak, ze nam google vnucuje nieco, co vedia externe aplikacie tisic krat lepsie. keby to aspon islo vypnut alebo nejak customizovat. netvrdim, ze to je nieco strasne, ale kazi to celkovy dojem z pouzivania. teda aspon mne. pockam tyzden, ake romky sa objavia na xda a flashnem tam nieco pouzitelnejsie.

holt pokrok nezastavim a jedine co mi ostava je bud takto frflat alebo sa prisposobit :good:
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

google nexus 7

Príspevok od používateľa martinkf »

zdravim kamarat ma nablaznil teda nechal som sa, lebo som chcel nahradit svoj mobil -iba koli tomu ze nema wifi- popripade kupit notebook- lebo stary stoji za h....- a zaujalo ma niečo medzi tym a to google nexus 7 16gb, zevraj je to slusna masina rychla aky mate nazor na nu vy? paci sa mi na nom celkom cena.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: google nexus 7

Príspevok od používateľa dexterav »

ja ho mám, je to proste tlstý mobil a tablety nikdy nič iné ani nie sú :laugh:
všetko ide ako má, akurát moc nepoteší nepodpora adobe flash priamo v defaulte...
by ma zaujímalo kde tí vývojári žijú :(
hlavné mínus je podľa mňa iba 16GB karta kedže to nejde nijak rozšíriť
a zase 32GB verzia nemá moc ľudovú cenu, by ma zaujímalo aká fleška stojí skoro 80e pri kapacite 16GB :facepalm:
a rýchlosť nieje žiadna sláva pritom
ja to používam ako čítačku ekníh
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

Re: google nexus 7

Príspevok od používateľa martinkf »

ja by som to chcel iba ako taku "stanicu" na prehliadanie webu, par hier, sem tam nejaky film v posteli aby som nemusel sediet pri pc :D, ale dopriat si komfort, a na prehliadanie je teda fajn?

btw. zabudol som sa spytat cez to sa da aj skypovat a robit videohovory?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: google nexus 7

Príspevok od používateľa killswitch »

dexter napísal:všetko ide ako má, akurát moc nepoteší nepodpora adobe flash priamo v defaulte...
inak toto ja mam vyriesene tak, ze defaultne pouzivam chrome, ale pokial je na stranke flash video, ktore musim silou mocou vidiet, tak to cez Flashify poslem do Firefoxu. takze no big deal.

co sa tyka kapacity, tak sa to da vyriesit OTG kablom a nejakym softom typu Nexus media importer a pod..
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: google nexus 7

Príspevok od používateľa glirpi »

martinkf napísal:ja by som to chcel iba ako taku "stanicu" na prehliadanie webu, par hier, sem tam nejaky film v posteli aby som nemusel sediet pri pc :D, ale dopriat si komfort, a na prehliadanie je teda fajn?

btw. zabudol som sa spytat cez to sa da aj skypovat a robit videohovory?
co sa mojho nazoru na nexusa 7 tyka, mozem iba odporucit. za tu cenu co ma je to skvela hracka. podla mna aj svizna nakolko som mal par tabletov. ano, nevyhodou je nemoznost rozsirenia o sd karty, ale ja osobne to nepotrebujem. a ako pise @killswitch riesenie tu je. flash mi tak isto nijako nechyba. na internet (socialne siete), hry a prezeranie filmov nielen v posteli je to velmi rozumne riesenie. :) skype a videohovory idu.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa martinkf »

dakujem za priaznivu odpoved glirpi tak si ho snad zaobstaram pod stromček :D
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

da sa cez to telefonovat? a napojit na mobilny net?
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa faugusztin »

Skype. A samozrejme sa to neda, teda aktualna verzia sa neda, kedze to nema datovy modul. Ak pozadujes mobilny net, tak si musis pockat kym sa k nam dostane 3G verzia, ktoru vydali pred par dnami v USA.
martinkf
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 282
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 13:10
Bydlisko: Topoľčany

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa martinkf »

este mam otazku da sa na to dat program sopcast a pozerat livestreamy anglickej futbalovej ligy napr.? nie su tam ziadne problemy s tym? neskusali ste? diky
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa glirpi »

nemam odkusane, ale vyzera to tak, ze nebudes mat ziadny problem. priamo sopcast ma aplikaciu na to pre android ;)
http://www.sopcast.com/docs/android.html
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Google Nexus 7"

Príspevok od používateľa Endy »

Ahoj zaradim to sem,aj ked by bolo mozno lepsie to hodit do ineho topicu,keby nieco tak poprosim presunut.
Mam taky problem, mam google nexus 7 wifi, a jeden problem s pripojenim na wifi a to ten, ze ked som u priatelky tak pri pripajani na wifi mi sice vyhlada siet, zadam heslo (spravne,tam chyba nebude) dam pripojit sa, ale nic to nerobi, len sa to dlho pripaja bez vysledku, pritom ma doma este jeden notebook ktory sa na wifi pripoji bez problemov. U mna doma sa s nexusom pripojim na wifi bez problemov. Kde moze byt chyba ? Dakujem :-)

Edit:/dam vediet este typ routru, dnes ma pozvala na obed tak sa pozrem co je to za masinu :-D

Návrat na "Mobilné PC"