Gigabyte Aero 14 herny notebook - vyber a skusenosti

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Gigabyte Aero 14 herny notebook - vyber a skusenosti

Príspevok od používateľa Monster »

Caute, takze uz asi mesiac som majitelom tohto notebooku a chcem sa trocha podelit o skusenosti a ak by niekto nad nim uvazoval nech sa kludne pyta.

Dovod na kupu noveho notebooku bol ze mam Razer Blade 2016, ktoremu o par mesiacov konci zaruka a nasiel som na nom dva stuck pixels a riesenie zaruky bolo hotove peklo( odpoved na jednoduche otazky z razer support trvali niekedy tyzden) a plus k tomu razer neuznava transferovanie zaruky na noveho majitela, takze si davajte na toto pozor ak niekdo bude kupovat Razer notebook. Plus bolo par malickosti co ma srali, vysoka hlucnost pri zatazi ( doslova ako lietadlo, treba sluchadla), nachylna spracovanie na odery farby ( staci buchnut jemne hrncekom kavy o roch notebooku a farba je prec).

Takze spat k veci, stanovil som si podmineky co musi splnat notebook.
- dost vykonny na nejaku tu pracu a obcasne hranie hier (1060 gtx bola podmienka)
- dobry display ( fotim a upravujem foto)
- lahky a prenosny
- dobre spracovanie
- lepsi customer service
- podsvietena klavesnica

Do vyberu sa dostalo par notebookov (kazdy som si vyskusal v obchode a precitane recenzie a skusenosti uzivatelov)

Alienware 13 R3
- PLUS: dobre spracovanie, M.2 dva sloty
MINUS: klavesnica my nevyhovuje, problem s teplotami, vyzera ako pre deti, velky a tazky

Msi GS43
PLUS:
asi len vaha
MINUS: spracovanie ( len lahke zatlacenie na klavesnicu sposobi ze sa prehne cca 3mm)

Razer Blade s 1060 gtx
PLUS: super vzhlad, klavesnica, rozmery, display QHD+
MINUS: uz spomenute, stara generacia CPU, nema SD citacku

Gigabyte Aero 14
PLUS: vzhlad, spracovanie, klavesnica, rozmery a vaha, Global zaruka 2 roky, display QHD, 95 Wh baterka
MINUS: len jeden M.2 slot ( stara generacia mala dva)

Takze mal som favorita jasneho ( aj ked to trvalo peknych par dni).
Kupil som ho za 2400 kanadskych dolarov co je cca 1700eur.

Parametre:
Processor: Intel Core i7-7700HQ 2.8 GHz (Intel Core i7)
Graphics adapter : NVIDIA GeForce GTX 1060 (Laptop) - 6144 MB, Nvidia Optimus
Memory: 16384 MB DDR4, 2400 MHz, Single-Channel, 1 of 2 RAM slots free, max. 32 GB
Display: 14 inch 16:9, 2560x1440 pixel 210 PPI, LG Philips LP140QH1-SPF1 (LGD049A), IPS, glossy: no
Storage: LiteOn cv1-8b512, 512 GB
Weight: 1.878 kg, Power Supply: 466 g

Co sa tyka vykonnu tak to je kazdemu asi jasne co sa zaujima o taky typ notebookov, tu je recenzia.
https://www.notebookcheck.net/Gigabyte- ... 666.0.html

Hned ako som ho rozbalil som bol prekvapeny vazne spracovanim, zakladna je tuha, neda sa vobec klavesnica prehnut, jedine veko sa trocha dokaze ohybat ale ked to porovnam s MSI GS43 tak to je neporovnatelne, to som mal pocit ako keby je vyko vyrobene z kelimku od jogurtu.

Po spusteni ma cakalo prekvapenie v podani Bloatware, tolko zbytocnocneho software som v notebooku v zivote nevidel, takze som to hned precistil a ostalo v podstate len SmartManager ( ovladanie funkcii) a Macrohub ( programovanie makro tlacidiel).

Klavesnica sa obcas nezapne automaticky pri spusteni notebooku ( toto je softwarova chyba )

Ked vypnem v SmartManager vetraky tak graficky vykon klasne ako keby bol notebook len na baterke a pri spusteny nejakej hry by som ocakaval ze sa vetraky automaticky zapnu, ale nestane sa tak a musim to urobit manualne.

Inak notebook je vyborny, co sa tyka vykonu tak tam sa neda stazovat a tak isto praca na nom je prijemna, klavesnica ma tuhsi odpor ale pise sa dobre na nej.

Toto su zatial postrehy z pouzivania po mesiaci.
Asus Zenbook Duo Pro

Návrat na "Mobilné PC"