Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Prepastoval som cpu a vyfukal prach z chladenia na lenovo g550, kedze to bolo lahko pristupne po odnati jedneho zadneho krytu.
RObil som to ale prvykrat, a tak si niesom isty, ci dobre.

Pastu som na CPU dal novu, aj na chladenie, a staru dal prec, lenze okolo CPU cipu ostala stara zaschnuta pasta. Je nutne odstranit aj tu? AK ano, akym pripravkom?
A pod CPU je asi chipset, no na tom nebola pasta, akurat na pasive nejaka "gumena" hmota. tu som tam nechal. Pasta tam byt nema? Dik za odpoved.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Obrázok

k pridavaniu novej pasty. staci ti dat iba na chip, plochu ktora sa dotyka chladica. a nemusi byt ani vela. staci dat, ako hrasok +-
(ofc, zalezi od velkosti chipu)
po prilozeni chladica a prisrobovani, sa to roztece pekne po vsetky okraje a neni z toho taky sajrajt ako mas na obrazku.
neni nutne davat aj na chladic, navyse, prilis pasty ma skor opacny ucinok.

tu "gumu" tam samozrejme nechaj.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Pi 04. Nov, 2016, 10:16, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa felipe25 »

ten sajrajt okolo je tam z vyroby :D /myslim, ze to nikto nepastoval mimo vyroby../

a nejde nim ani pohnut, nerad by som ten procak znicil, tak som to nechal - novu iba na chipe :)
procaky v PC bezne pastujem, ale book bol prvy krat. a ten cip je v akomsi "vystupku" a teda, ak by som chcel dat prec pastu okolo, tak budem mechanicky namahat ten vystupok - cip.. radsej som to okolo nechal tak
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ved jemne, samozrejme, ze nemas si zobrat dlato a kladivom tu hmotu odtial vysekat ;)
ten benzin tu zaschnutu pastu rozpusti, ked tak si zober aj vatove tycinky na finale.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa felipe25 »

cize dam trochu benzinu, pockam, a potom s tycinkami to dam het? :) no ak to rozpusti tak v pohode :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa Xeigen »

zober si umelú kartičku ala kreditka, a jemne to zoškrab... následne ten benzín/lieh na tyčinke.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepastovanie CPU v booku - stara pasta okolo?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nie, potrebujes k tomu napr handricku, alebo obyc. servitku alebo kuchynsku servitku (tie byvaju hrubsie, a lepsie na tento ucel).
namocis handru/servitku, jemne. zase nechces mat kade tade rozliate vsetko
a zacnes jemne ten sajrajt davat dole ako by si to chcel zotret. ono to nasiakne a zmakne to.
len nic neskrab
a ked chces aj okraje toho chipu, tak kartickou ako ti radi, alebo ak mas necht vacsi tak si obal prst takto namocenou servitkou a jemne to obtri.
uz ked to bude rozpustene, tak to pojde lahko.
potom len tymi vatovymi tycinkami utri co zostane
a nakoniec suchou servitkou/handrickou este, aj ked, ten benzin sam o sebe vyprchava velmi rychlo.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Mobilné PC"