Ake su alternativy Dell XPS 15?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Modran
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 08. Sep, 2011, 11:49
Bydlisko: Trnava

Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa Modran »

Ahojte, v dohladnej dobe (do pol roka) by som rad vymenil moj Zenbook UX32VD-R4010P, ktory mi sluzi velmi dobre uz asi styri roky za nieco trochu vacsie a hlavne vykonnejsie.

So znackou Asus som spokojny, preto som zacal najprv hladat v ich radoch a logicky som sa teda obzeral po Zenbooku Pro UX501VW. Oslovila ma hlavne tato konfiguracia pretoze nechcem dotykovy displej a uplne sa uspkojim s FHD. Co je pre mna dolezite je aspon 256 GB SSD pretoze momentalne mam 2x 256 GB SSD a prirodzene sa nechcem vracat spat. Ako som pisal, od noveho notebooku chcem vacsi vykon pretoze na nom budem hrat stredne narocne hry, upravovat videa a kazdy den na nom pracovat. Jednou z mojich zakladnych poziadaviek je HDMI port a aspon 2-3 usb porty. Zaroven vsak chcem aby ostal ako tak prenosny teda rozmery a hmotnost su pre mna tiez dolezitym faktorom rovnako vydrz baterie.

Mojim hlavnym problemom so Zenbookom Pro vsak je identicky dizajn s mojim terajsim Zenbookom. Niekomu sa moze zdat ich dizajn premiovy, luxusny no verte mi, po 4 rokoch vam to uz take nepride. V podstate by som si kupoval identicky notebook akurat tucnejsi, vacsi ale teda ovela vykonejsi. Ak by bol v modrom alebo ciernom prevedeni, hned by som ho bral ale "to iste" si znova kupovat nechcem.

Moje dalsie patranie ma samozrejme priviedlo k DELL XPS 15-9550. Najviac ma oslovila tato konfiguracia a ako najvacsie plus vnimam to, ze je lahsi a mensi ako Zenbook Pro. Samozrejme tam je vyssia cena, no inak rovnako ako Zenbook Pro splna vsetky moje poziadavky. Ak by som sa nakoniec rozhodol pre neho, v podstate by som si kupoval iba o nieco vacsi a tazsi notebook ako mam teraz s podstatne vacsim vykonom a to je presne to co chcem.

Pred tym, ako sa pre neho definitivne rozhodnem by som sa vsak rad poobzeral po nejakych alternativach. Ponuka sa samozrejme 15 palcovy Macbook Pro no moja osobna preferencia je Windows. Okrem Zenbooku Pro a Macbooku Pro som zatial nenasiel ziadne alternativy, ktore by vyhovovali mojim poziadavkam a preto by som vas rad poprosil o radu. :)

Budem samozrejme velmi rad ak napisate svoje skusenosti s najnovsimi Dell XPS ci uz 13 alebo 15 ak nejake mate. Zaujimala by ma hlavne vydrz baterie v podobnej konfiguracii o aku mam ja zaujem. Vopred dakujem za pomoc s vyberom mojho dalsieho kazdodenneho partaka :music:
CASE: Fractal Design Define R3 CASE FANS: in 2x AP121, out 1x GT1450 MB: Asus Maximus III Formula PSU: Seasonic X-760 CPU: Intel Core i7 870 @ 3.9GHz CPU-COOLER: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GeForce GTX 670 RAM: Kingston 2x4GB DDR3 2133MHz
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa kovinator »

Nemam skusenosti ani s jednym, ale tiez rozmyslam nad kupou niecoho takeho tenkeho lahkeho na prenasanie cez den.
Ak ti neponahla tak teraz v lete by malo vydat ultrabook aj Xiaomi :)
Inak mame uplne rovnake poziadavky FHD, rozumne SSD, nedotykovy, Windows :laugh:
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa pepkopav »

ak si chces aj zahrat,tak ten dell je idealny...vyborne vypracovanie,nbd zaruka,slusne parametre...ak nechces vyslovene herny nb,ktory by si v tej cene kupil aj s gtx 970,tak nieje ziadny dovod nejst do neho...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa zedolsi »

mal som podobnú dilemu ale v 13" :D predal som starý macbook že kúpim niečo na rovnakej úrovni s WIN, nakoniec som opäť skončil pri macbooku tu je moja téma a dôvody :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Modran
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 08. Sep, 2011, 11:49
Bydlisko: Trnava

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa Modran »

zedolsi napísal:mal som podobnú dilemu ale v 13" :D predal som starý macbook že kúpim niečo na rovnakej úrovni s WIN, nakoniec som opäť skončil pri macbooku tu je moja téma a dôvody :)
Dakujem za link, docital som sa par uzitocnych info no tvoje poziadavky boli pomerne rozdielne od mojich hlavne co sa vykonu tyka. V tvojom pripade by som urcite bral nejaky 13 palcovy Zenbook :) uprimne som bol prekvapeny z toho co ludia pisali ohladom pantov. Ja ho mam plus minus 4 roky, posledny rok je kazdy den vedla mna na stole s otvorenym displejom pripojeny k externemu monitoru a s pantami nemam vobec ziadny problem. Ako som pisal, mam model UX32VD a priatelke som nedavno kupoval UX305 a tiez ziadny problem.
pepkopav napísal:ak si chces aj zahrat,tak ten dell je idealny...vyborne vypracovanie,nbd zaruka,slusne parametre...ak nechces vyslovene herny nb,ktory by si v tej cene kupil aj s gtx 970,tak nieje ziadny dovod nejst do neho...
No otazka je len, ci by herny notebook dokazal byt zaroven aspon v ramci moznosti stihly a lahky inak nevidim problem. Po akych by som sa mal poobzerat?
CASE: Fractal Design Define R3 CASE FANS: in 2x AP121, out 1x GT1450 MB: Asus Maximus III Formula PSU: Seasonic X-760 CPU: Intel Core i7 870 @ 3.9GHz CPU-COOLER: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GeForce GTX 670 RAM: Kingston 2x4GB DDR3 2133MHz
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa pepkopav »

No otazka je len, ci by herny notebook dokazal byt zaroven aspon v ramci moznosti stihly a lahky inak nevidim problem. Po akych by som sa mal poobzerat?
stihly a lahky nebude ziadny...tu hmotnost,ktoru ma Dell ani zdaleka ziadny nedosiahne..pisal som to len ohladom parametrov verzus cena...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 17. Jún, 2016, 20:15

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa mk1 »

Mám XPS 15 v konfigurácii i7/16GB/512GB/FHD a do ničoho iného by som už nešiel. Ta kombinácia výkonu a relatívne malých rozmerov a hmotnosti je úžasná. Spracovanie tiež na vysokej úrovni a 3 ročná NBD záruka je (pre mňa) jedna z hlavných výhod oproti Macbooku. Čo sa týka výdrže batérie, pri fakt nenáročnom používaní sa dá dostať asi na 8 hodín, možno aj viac. Pri serióznejšej práci (práca s grafikou, programovanie a pod.) vydrží tak 4 - 5 hodín.
Používateľov profilový obrázok
Modran
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 08. Sep, 2011, 11:49
Bydlisko: Trnava

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa Modran »

mk1 napísal:Mám XPS 15 v konfigurácii i7/16GB/512GB/FHD a do ničoho iného by som už nešiel. Ta kombinácia výkonu a relatívne malých rozmerov a hmotnosti je úžasná. Spracovanie tiež na vysokej úrovni a 3 ročná NBD záruka je (pre mňa) jedna z hlavných výhod oproti Macbooku. Čo sa týka výdrže batérie, pri fakt nenáročnom používaní sa dá dostať asi na 8 hodín, možno aj viac. Pri serióznejšej práci (práca s grafikou, programovanie a pod.) vydrží tak 4 - 5 hodín.
Dakujem za info, odkial si takuto konfiguraciu zohnal? Velmi sa mi pozdava, hod pls link :)
CASE: Fractal Design Define R3 CASE FANS: in 2x AP121, out 1x GT1450 MB: Asus Maximus III Formula PSU: Seasonic X-760 CPU: Intel Core i7 870 @ 3.9GHz CPU-COOLER: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GeForce GTX 670 RAM: Kingston 2x4GB DDR3 2133MHz
mk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 17. Jún, 2016, 20:15

Re: Ake su alternativy Dell XPS 15?

Príspevok od používateľa mk1 »

Modran napísal:Dakujem za info, odkial si takuto konfiguraciu zohnal? Velmi sa mi pozdava, hod pls link :)
V čase keď som ho kupoval pre náš trh kombinácia i7 a FHD vôbec nebola, takže som ho objednával priamo z rakúskeho Dellu (treba mať ale doručovaciu adresu v AT). Zdá sa, že teraz už taká konfigurácia u nás je, ale či aj s tým SSD, neviem. Odporúčam napísať do dell-shop.sk a opýtať sa.

Návrat na "Mobilné PC"