Dell Studio 1555 nenabíja

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa QuaDko »

Zdravím. Vyskytol sa mi problém s mojim DELL STUDIO 1555. Nedávno sa mik roztrhla nabíjačka (káble) tak som ich pospájal zaizoloval a používal ju ďalek. Kúpil som si novú baterku lebo starú som niekam dal a nevedel som kam. chvílku mi to baterku nabíjalo ale potom mi občas začalo vyhadzovať hlášku typu. AC adapter cannot be determined atď" no momentálen mi ju už vyhadzuje stále a nenabíja mi baterku píše že "Zapojená, nenabíja" skúšal som už tri 90W adaptéry (všetko originál dell) a aj jeden 65W (tiež originál ale z iného notebooku) a všetky adpatéry to písali. Doćítal som sa že môže byť problém aj na matičnej doske v napájaní. Tak viete mi niekto poradiť kto by mi to vedel spraviť ?
Ďakujem

http://imgupload.sk/images/1/m/1m0zwmihsi0vwz8ra7f2.jpg

Konektor na deske alebo trn čo držím v ruke čo myslíte ?

EDIT: Niečo som pogooglil a vyšlo mi z toho že to môže byť zlý kontakt medzi káblikmi teda presnejšie modrý káblik ktorý je v nabíjačke a má ústi do tej strednej malej dierky.
Working on
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa hopkok »

je to chyba detekcie adaptera, niekedy pomoze vymenit konektor v notebooku, inokedy zas vada v chipe na doske ak ti len trosku skratlo 19V na 5V tak ti to odpalilo IC nabijacie na doske, hold opravovat nabijacky izolackou je blbost...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa QuaDko »

Skúšam zohnať ten nový konektor adaptéra a potom sa uvidí keď to nepomôže tak sa na to vykašlem a dám jo preč ejtak už má svoje roky a meniť celú matičnú sa mi fakt nechce radšej kúpim niečo nové.
Working on
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa hopkok »

Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa QuaDko »

Už som to pozeral a nestojí to vôbec veľa ale ten chalpík od ktorého som bral ten adapteŕ by mal také niečo mať tak som mu písal mail a uvidíme čo odpíše keď to nemá tak objednávam tento ktorý si postol
Working on
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa kllr007 »

Skusal si aj inu bateriu ? Lebo mne to robil jeden asus (pripojeba, nenabija) a s novou bat. isiel uz v pohode
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa QuaDko »

Batériu som skúšal v inom notebooku a funguje. Delly mávajú tento problém dosť často a niekedy pomôže vymeniť napájanie do základne dosky a pomôže to pretože tam je zlý kontakt (to som sa dočítal ) tskže v pondelok mi príde nový konektor a skúsim to
Working on
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Dočítal si sa správne, pred pár dňami mi prešiel rovnaký kus rukami a závada sa odstránila výmenou konektora.. Netvrdím, že to bude na 100% tvoj prípad, ale je to dosť pravdepodobné, problém sa prejavoval rovnako..
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Dell Studio 1555 nenabíja

Príspevok od používateľa QuaDko »

ja som nakoniec zistil že aj batéria už nebol oukej ale inak som to vyyriešil v podstate
Working on

Návrat na "Mobilné PC"