SOČ - PC v hydraulickom oleji

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
ANONYM_a7

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Olej mení časom svoje vlastnosti ale to najmä viskozitu ale to pri rapídnej zmene teploty alebo pravidelnom prehrievaní poprípade sa znehodnocuje pri práci. Tú však v akvárku nekoná čiže tipujem že jeho vlastnosti vydržia veľmi veľmi dlho. Bolo by ešte zaujímavé miesto akvária použiť rebrovaný hliníkový blok so sklenenými bočnicami, vtedy by to IMO uchladilo úplne perfektne aj veľmi pažravú zostavu. Ten o lej je skvelý práve v tom že krásne rozkladá teplo po celom svojom objeme, má obrovskú tepelnú kapacitu a ak by sa použil už spomínaný hliníkový blok, krásne by teplo vysálalo po celej ploche pasívu ;)
johoho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2016, 12:43

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa johoho »

zdravim, vy ste aj nejako specialne cistili vsetky komponenty od prachu a necistot aby nejakym sposobom neprislo ku skratu?
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa alle »

nie, vôbec.. samotný olej nebol nejak extra čistý takže som to neriešil. Samozrejme ked sa to aspoň trochu vyčistí od hrubej špiny a prachu to nie je na škodu.
johoho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2016, 12:43

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa johoho »

no ja by som to chcel skusit s mineralnym shimano olejom do hydraulickych brzd ale ked som vcera namocil len dosku zdroja tak mi zdroj a chladice isli ale nevedel som co neide lebo nesiel ani monitor.... po chvili som to vypojil a znova vsetko zapojil a islo to a dnes to zase neide... -_- nemate s tym nejaku skusenost? :D
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa error7 »

Tak ja som mal vsetky komponenty okrem HDD ponorene v repkovom oleji z lidlu, tiez sočka :D vsetko fungovalo bez problemov
johoho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2016, 12:43

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa johoho »

To fakt? :D a kolko to tak mas? ci ti to funguje :D lebo nechcem zbytocne riskovat nove veci za 800€... radsej skusim vsetky mozne oleje na starom pc...
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa error7 »

Som to robil so spoluziakom, potrebovali sme vymenit vetrak na cpu chladici a on dilino vybral chladic aj s procesorom kym to bolo cele v oleji, no tak olej natiekol do socketu a uz nenabehla. Takze nemam to uz.

Jasne ze tam nedavaj veci za 800€ :D :D

Aku nadobu mas zrobenu na ten olej ?

A olej fakt staci ten normalny klasicky, repkovy, islo to v pohode asi mesiac nez ... som pisal vyssie ze co :D Kazdopadne effect celkom cool, dobre sa na to pozera. Inak disk v ziadnom pripade do oleja nedavaj, jedine ak SSD.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa alle »

Keby ste si chalani ten thread prečitali tak všetky tieto veci , problemy sme tu riešili. Stači si to len pozrieť.. nam pc v hydraulickom oleji siel asi 3 roky, teraz sa ten pc uz nepouziva, ale dlhodobo to nema na funkcnost ziaden vplyv..
johoho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2016, 12:43

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa johoho »

no precital som si celu tuto diskusiu ale nasiel som tu viac-menej len to co som uz vedel.. nic o mojom probleme som nenasiel :D
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1577
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Wow teraz to čítam až, masaker :) Klobúk dole, normálne sa mi to až nechce veriť.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa alle »

@johoho Je to o testovani, nikto ti presne nepovie v com to môže byt..nikto ti z klobúka nevytiahne a nepovie presne odpoveď na tvoj problem...skusaj, testuj.. Mne sa to chovalo podobne a bolo to kvôli ram.. Tiež som o tom tu písal..cize zjavne si thread cely necital alebo treba čítať poriadne a s porozumenim ;)
johoho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2016, 12:43

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa johoho »

Diky :D uz viem v com bol problem.. vsetko ide, dik za tip
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: SOČ - PC v hydraulickom oleji

Príspevok od používateľa alle »

Bolo by fajn napísať ako si to vyriesil...

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"