[Build Log] Event Horizon - COMPLETED

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

[Build Log] Event Horizon - COMPLETED

Príspevok od používateľa kOsTi »

Obrázok
Caute,

tak som sa rozhodol zalozit si build log pre momentalne vznikajuci "light" case-mod a vodne chladenie.

O vodnom chladeni som premyslal (a v tych casoch este len snival) uz od mala, este v casoch ked AiO boli neexistujuce a v podstate aj komercne komponenty pre vodnikov boli viacmenej len z dielne nadsencov a malych firiem a pre cerpadla sa chodilo do akvaristiky.
Spociatku na to samozrejme neboli financie, potom cas a tak sa teraz na stare kolena k tomu konecne dostavam! :)

Bohuzial podmienky su klasicke bytove. Ziadna dielna v dohlade, takze vela veci, ktore by som rad zahrnul (do upravy case) budem musiet nahradit okliestenymi verziami, resp vynechat uplne.

Zacnime teda komponentmi pre vodne chladenie, vacsina je este in progress (siva farba), zacal som vecami z ciny (budem updatovat priebezne):
  • CPU: EK-Supremacy EVO - Acetal+Nickel
  • GPU: EK-FC1080 GTX FTW - Acetal+Nickel
  • Pump: EK-XRES 140 Revo D5 PWM - Glass
  • Rads: 1x Barrow Dabel-a-360, 1x Barrow Dabel-a-240
  • Fittings: Barrow fittings (kompresne, uhlove, ventil...)
  • Fans: 5x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM
  • Coolant: ]Mayhems Pastel White
  • Tubing: Mayhems Ultra Clear 16/10
Pre Barrow fittingy som sa rozhodol kvoli ich vzhladu a aj cene (zlomok Bitspower ceny a nemaju vsade to ich hnusne logo). Kvalita je ozaj fajn, az som bol prekvapeny (mozte pozriet aj porovnanie s Bitspower https://www.youtube.com/watch?v=s_HQqe50ZxY).

Co sa tyka radiatorov, chcel som nieco trocha hrubsie ako slim (EK SE su dost mizerne a HardwareLabs nedostupne), a FPI do 16 aby to mohlo bezat na relativne nizkych otackach vetrakov.
Premyslal som este o Magicool G2 radiatore, no nakoniec som zvolil jeho (tiez) cinskeho brata od Barrow. Kvalita je zase fajn, za tu cenu jednoznacne. Hrubka je 34mm a FPI je okolo 15 (nikde nie je oficialne uvedena, ale podla mojho vysoko profesionalneho merania to tak vyzera :P).

Pumpu som chcel povodnu EK-XRES 140 Revo D5 PWM, no Glass varianta ma zaujala viac, hlavne dodatocnymi otvormi na vrchu a tak nebudem musiet dokupovat multiport top pre expu.

Co sa tyka samotnych komponentov PC, este uvidime do akej stanice dojde hype-train, takze bud 7700K alebo Ryzen + GTX1080/Ti.
Cele to bude zabalene v Phanteks Enthoo EVOLV ATX Tempered Glass Edition.

Vysledok by mal vyzerat nejako takto:
Obrázok
Tolko zatial na uvod, onedlho pridam fotky veci, ktore uz mam a plany ako dalej... :bye:
Naposledy upravil/-a kOsTi v Pi 14. Apr, 2017, 11:01, upravené celkom 6 krát.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ideš robiť perforaciu na vrchnej časti skrinky? Toto je isto plus tá skrinka je fakt zle odvetrana z hora. Už si zohnal niekoho na ten nástrek?

EK Vardar by som neriešil určite to sú strašne nepodarky kus od kusu u mňa dva zo štyroch nepoužiteľné.
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Matto140 »

Super! :cool:
Teším sa na updaty !!! (môj projekt hybernuje :D)
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

Do vrchneho panelu planujem vyrezat otvor laserom (rucne sa mi do toho nechce, chcem mat city rez), uz som zistoval u jednej firmy v BA, nemalo by to vyjst moc draho, som zvedavy.

Nasledne pojde ako mriezka perforovany plech bud:
  • 4mm diery : 5mm odstup = 58 % otvorena plocha
  • 2,5mm diery : 3mm odstup = 63 % otvorena plocha
a na to prachovy filter DEMCiflex, poravdepodobne tento: Corsair Obsidian 350D Top Dust Filter, ine vhodnejsie neviem zohnat, ale aj tento je celkom fajn rozmermi. Diera samozrejme zodpoveda velkosti filtra preto musim finalne rozhodnut, ktory tam pojde.
Obrázok
Zaroven planujem upravit panel pod tym (pre uchytenie radiatora) a zakryt plechom diery ktore tam su (aby teply vzduch necirkuloval spat, nemaju to zrovna najlepsie nadesignovane, treba im trocha pomoct :))
Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak to sa teším na ďalšie pokračovanie. Inak skrinka už doma?
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa tosR »

Hmm zaujímavé, som zvedavý na tie barrow fitingy. Podľa toho čo som o nich zachytil by nemuseli byť zlé, pokukoval som po nich ale nakoniec po takom "tom" prerátaní som vsadil na to čo mám overené (Coolforce).

Ak ťa dobre chápem fittingy + rady už máš doma ?
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

@tosR: vacsina fittingov a 360 je doma, 240 uz na slovensku, onedlho u mna, posledna zasielka fittingov (splitter, barb atd) este na ceste)

Case, rad, fittings...

Skrinka je doma, uz viacmenej vykuchana ako sa len dalo...

Obrázok
Obrázok

Na farbenie som este nezohnal lakovnu, cakal som kym dojde case a budem presnejsie vediet co a ako... skusim sa teraz informovat, ale medzicasom som sa uz aj viacmenej rozhodol to spravit sam :) No pre klud duse si aspon skusim dat spravit niekde cenove ponuky, nech vidim, ze sa mi to neoplati dat robit do lakovne :D

Behal som horedole po nete a vyzvedal co a ako, nakoniec vyzera ze pouzijem spreje Montana BLACK (+ Primer od nich a matny lak). To ma vyjde na nejakych 35-40e, uvidim teda aku ponuku mi daju v lakovni.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

FPI vyzera byt tak 15, mozno 16 na niektorych miestach...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak to držím palce s tým striekanim v takom to stave sa to bude ozaj biedne robiť, ja by som tie znitovane časti odvrtal a odstrojel ju na komplet potom by som to znitoval nazad. Teraz budeš mať veľa roboty zo zakrivanim nikdy nespravis na 100℅.

Inak ako vyzerá tá skrinka v reálne tá čierna je plne čierna povrch je hladký či skôr taký zvláštny na dotyk :D
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

Vies co, najradsej by som ich odvrtal, len zas dalsia investicia do kliesti (ktore pouzijem asi raz v zivote :D), aj ked je pravda, ze by to potom slo ovela lepsie striekat... este popremyslam.

Cierna je cierna, povrch je hladky ako... hlinik :D Otlacky trocha ostavaju, ale idu zotriet v pohode, nie ako na skle.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Marek125 »

Už keď máš v tom také peniaze tak nech to stojí aspoň za to tie nitovacky zasa nestoja tak veľa.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

pravda, poobzeram sa po niecom, dik :)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa GABO »

Super to vyzerá a držím palce, zároveň aspoň pridám tie Glass verzie EKWB komba pumpa expa - akosi som to nepridal :D. Inak k tým Barrow fitinkám hlavne otáčateľné na základni nie sú ani náhodou v kvalite Bitspower. Videl som niekde prierez lacnej, Bitspower a Barrow...je tam rozdiel, inak ale majú fajn veci za dobré prachy.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

Tie otocne su troska "tuhe" ale inac pohoda. To porovnanie mohli byt aj starsie verzie, tieto nove su o dost kvalitnejsie (co spominali aj ludia co pouzivali predtym aj teraz). No kazdopadne za tie peniaze je to super :)

Inac nemate niekto skusenosti ake nity pouzit na case? :D 3mm x 3mm?
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa kOsTi »

Skrinka nakoniec rozobrana, spreje su na ceste takze buduci vikend sa bude lakovat :)

Obrázok

ta cast na pravo (predok a spodok case) sa zrejme farbit nebude, preto ostali vcelku... ale este premyslam ci zafarbit ci nie
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] Event Horizon

Príspevok od používateľa Marek125 »

To už je iné kafé teraz sa ti to bude už dobré robiť, inak odkiaľ si kupoval tie Barrow veci? Ja som pozeral Aliexpress ako niektoré ceny super ale niektoré ceny úplne uletené plus pošta na Slovensko to už vichadzalo viac ako EK-cko.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"