[Case Mod] TUF S

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

[Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Ahoj, jsem zde na fóru nový a chtěl bych vám zde ukázat jeden z mých dalších projektů. Doposud jsem působil jen na českých a zahraničních fórech - zde premiéra :D Ale k projektu... V devátém díle Boost My PC (cca rok zpět) jsem pro ASUS upravoval skříň Evolv ATX od Phanteks. Už tehdy mi svitl v hlavě nápad a teď se konečně dostávám k realizaci. Phanteks mezitím vydali novou verzi této skříně, která má bočnice z temperovaného skla - což beru jako velké plus.

Obrázok

Celkový styl počítače bude podle základní desky. Vybral jsem si Z170 desku ASUS TUF Z170 "S", protože nárůst výkonu Kaby Lake není nic extra a tato deska je prostě nádherná :)

Plán

Jako hlavní zde bude výroba jedné komponenty vodního chlazení - expanzní nádoby. Dále skříň bude upravena uvnitř přidáním nových plechů pro celkové zjednodušení a začištění vnitřku. Venkovní díly (kromě skel) budou nastříkány ve stylu desky a zalakovány.

Komponenty

Intel i5 6600K
ASUS TUF Z170 "S"
ASUS GTX 980 Ti Strix
Phanteks Evolv ATX Glass
G.SKill TridentZ 16GB 3200MHz White
CoolerMaster V850


Vše bude chlazeno vodním chlazením od Bitspower.

První kroky a nějaký progress už mám - především tedy naměření vnitřku skříně pro nové plechy. Hardware, skříň, vodní chlazení a vše na tento projekt už mám připravené, takže to půjde jak po másle :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa stiv »

Parada. Tesim sa na updaty. :good:
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa GABO »

Ahoj a vítaj na fóre samozrejme sa tešíme a že to bude pecka ako vždy ... :)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa yesper »

cool, ale sa Vas nazbieralo v poslednej dobe. Jeden lepsi ako druhy, len zizam :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ta doska je brutálna, teším sa na update ta skrinka je topka lepsie si uz nemohol vybrať :D
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa pipo137 »

Super, tesim sa na update-y ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

stiv napísal:Parada. Tesim sa na updaty. :good:
GABO napísal:Ahoj a vítaj na fóre samozrejme sa tešíme a že to bude pecka ako vždy ... :)
yesper napísal:cool, ale sa Vas nazbieralo v poslednej dobe. Jeden lepsi ako druhy, len zizam :)
Marek125 napísal:Ta doska je brutálna, teším sa na update ta skrinka je topka lepsie si uz nemohol vybrať :D
pipo137 napísal:Super, tesim sa na update-y ;)
Ahoj všem a díky za pěkné přivítání na fóru. Neměl jsem ještě zapnuté sledování tématu, tak odepisuji až teď :D Ale zároveň s tím je tu i první update :)

--------------------------------------------------------------------
Obrázok

Tááák konečně první update! :) Začneme skříní - Phanteks Enthoo Evolv ATX TG. Za mě jedna z nejlepších skříní, kterou jsem kdy měl. Ale ani tak se nevyhne úpravě :D

Od Phanteks mimo skříně dorazily i RGB pásky (pro osvětlení stolu s touto sestavou, ve skříni bude asi jen bílé světlo, protože nejsem zastánce svítícíh kolotočů..). Také přišly ventilátory s velkým statickým tlakem ideální pro radiátor vodního chlazení.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A nakonec ještě teplovodivá pasta Phanteks. S tou ještě zkušenosti nemám, tak doufám, že bude kvalitní :)

Obrázok

Zde už skříň odstrojena od všech demontovatelnýh dílů.

Obrázok

Obrázok

Do vnitřku skříně přijdou celkem 4 plechy, které většinou mají jen estetický vzhled - aby byl vnitřek čistější a zakryly se zbytečné otvory apod. Měřící a kreslící fáze pro všechny plechy mi zabrala asi hodinu, jsem puntičkář a chtěl jsem to všechno přesně a hlavně hezky :)

Obrázok

Plechy jsou páleny na laseru a ohýbány na CNC ohraňovacím lisu.

Obrázok

První plech uvnitř, přimontovaný bude do rámu skříně na 2x M3 šroub. Chybí v něm ale otvor pro radiátor (který bude 360 mm), protože jsem do poslední chvíle nevěděl jestli bude 35 nebo 55 mm tlustý.

Obrázok

Pro potřeby naměření otvoru jsem použil starší radiátor (který už něco pamatuje :D ), abych si nepoškrábal nový od Bitspower.

Obrázok

Otvor na radiátor jsem musel udělat o něco větší po obou stranách řezu, protože potom bych do skříně nedokázal radiátor resp. plech vložit zároveň s tím druhým.

Obrázok

Řez se zdařil celkem rovný, nicméně stejně bylo třeba malé srovnání pilníkem a poté zabroušení.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Před vrtáním otvorů pro horní díl jsem ještě přimontoval druhý plech, který bude také na M3 šroubech, ale se zápustnou hlavou.

Obrázok

A spodní část skříně hotová :)

Obrázok

Poté jsem vyndal tyto plastové (asi) krytky z pozic, kam se montují držáky pro HDD.

Obrázok

Plech se zmenšenými otvory, oproti skříni, pro kabeláž. A ohnutý o 27 stupňů - dle rámu skříně.

Obrázok

Obrázok

Aktuální stav :) Více již brzy!

Obrázok

PS: Povolený počet smajlíku je zde jen 10, takže jsem je musel v tomto postu vypnout :D
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa GABO »

Perfektné :)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa pipo137 »

Nice ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa Marek125 »

Super práca teraz to vizera uz tak dokonalé, skrinka super.

Mna by zaujímalo ci mas skúsenosti s montážou tak veľkých respektive hrubých radiátorov ja mam v svojej Evolve jeden 360/60mm radiátor a celkom sa namakaju try Noctua NF-F12 aby to udržali kvapalinu v norme skor by som povedal ze to ani za ticha nevedia ochladiť pride mi ze to neprefuknu dostatocne ani na plný výkon skor tomu pomohlo ked som dal este dva vetraky do Pull pozicie ako zvyšoval otacky.

Inak co planujes robiť z vrchnou časťou skrinky? Nemyslim vrchný diel ktory sa da zhodiť ale tam kde sa montujú ventilatory po mojom dlhšom výskume :D som došiel k tomu ze pri použití ventilatorov na hornej pozícii skrinky idú teploty v skrini hore o 5-10 Stupňov podla mna s toho dovodu ze skrinka nema hore ziadnu perforaciu iba par otvorou, a preto sa teply vzduch co odsavaju ventilatory odráža od horného kritu naspäť do skrinky hlavne do prednej časti kde je radiátor a ten znova tak teply vzduch nasaje a púšťa znova do skrine skor to točí teply vzduch nonstop v skrinke ako by mal ísť preč zo skrine.
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Slibovaný render finální podoby uvnitř skříně :) Všechny trubky chci vést na 45 stupňů. Ještě si nejsem jistý, jak je zapojím a propojím v horní části.

Obrázok

Ale zpět k úpravě skříně. V horní části jsem musel vyříznout kousek skříně. To šlo celkem snadno. Řezy ještě zabarvím černou barvou.

Obrázok

Obrázok

Mimochodem, uhádne někdo na co bude tento plech? :)

Obrázok

Horní část, kam se dáji dát ventilátory i radiátor do tloušťky 60 mm (ale už zakrývá část desky), jsem se rozhodl zaplnit plechem.

Obrázok

Nevím, co se mi honilo hlavou, když jsem tento plech kreslil, protože je to otřesný :D

Obrázok

Obrázok

Takže jsem nechal vypálit plech nový a vyměnil ho za tu první verzi.

Obrázok

Obrázok

Mnohem lepší a čistší vzhled :)

Obrázok

Na plech jsem rovnou úřízl a přimontoval lištu pro LED pásek. Hliníkový profil s tenkým mléčným plexi vyšel na 149 Kč za metr, což mi přijde fajn cena.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A zde ještě samozřejmě render vnitřku v koukatelnější podobě :D Zlaté fitinky Bitspower a bílá pastel voda budou, doufám, krásná kombinace.
Bílá, zlátá a černá budou hlavní barvy této sestavy.
Jaký na tento vzhled máte názor vy? :)

Obrázok

EDIT: Na prispevky vyse odpovim o vikendu. Jsem ted mimo CR :)
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Marek125 napísal:Super práca teraz to vizera uz tak dokonalé, skrinka super.

Mna by zaujímalo ci mas skúsenosti s montážou tak veľkých respektive hrubých radiátorov ja mam v svojej Evolve jeden 360/60mm radiátor a celkom sa namakaju try Noctua NF-F12 aby to udržali kvapalinu v norme skor by som povedal ze to ani za ticha nevedia ochladiť pride mi ze to neprefuknu dostatocne ani na plný výkon skor tomu pomohlo ked som dal este dva vetraky do Pull pozicie ako zvyšoval otacky.

Inak co planujes robiť z vrchnou časťou skrinky? Nemyslim vrchný diel ktory sa da zhodiť ale tam kde sa montujú ventilatory po mojom dlhšom výskume :D som došiel k tomu ze pri použití ventilatorov na hornej pozícii skrinky idú teploty v skrini hore o 5-10 Stupňov podla mna s toho dovodu ze skrinka nema hore ziadnu perforaciu iba par otvorou, a preto sa teply vzduch co odsavaju ventilatory odráža od horného kritu naspäť do skrinky hlavne do prednej časti kde je radiátor a ten znova tak teply vzduch nasaje a púšťa znova do skrine skor to točí teply vzduch nonstop v skrinke ako by mal ísť preč zo skrine.
Díky všem za pochvalu :)
S 60mm rady už mám dost zkušeností a v pohodě celkem. Problém s odvětráním horní části skříně jsem taky vypozoroval, takže horní část je vyplněná plechem (viz. předešlý update) a ve skříni budou vepředu 3 fany intake na rad a zadní perforovanou stranou + jedním 140 mm fanem to půjde ven. Snad to bude i tak dobře funkční, jak si to představuju :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ten vrch si spravil super aj ja to plánujem zakrit lebo to aj tak nemá zmysel, inak ak by som ťa mohol poprosiť nenávidel by si mi tu miery toho vrchného krytu keď už to máš nemusím to merať poprípade aj do správy :)

Ja čo mám v builde XE360 a v predu 3xNF-F12 to vôbec nedávajú za tichá aj kvapalina sa mi dosť prehrievala nebol som spokojný z výsledkov preto som sa aj spital ale som zvedavý na tvoje teploty a celkovo na ten build, ten prvý vizeral fakt pekné.
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Tady jsou ty rozmery :)

Obrázok
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Konečně jsem se dostal k výrobě custom expanzní nádoby na horní část skříně. Do plechu skříně byl vyfrézován otvor pro nádobu a 18x 3.2 mm pro šroubky.

Obrázok

Frézováno bylo u známého ve firmě na kvalitní mašině, aby byl výsledek co nejlepší.

Obrázok

Toto je finální návrh celé nádoby. Od spoda ji tvoří 20 mm plexisklo, 3 mm Al plech skříně, 3 mm těsnění, 10 mm plexisklo a pak už jen šroubky se zápustnou hlavou a dvojice Bitspower fitinek.

Obrázok

Obrázok

Na stroji jsem měl namontovné GoPro, ale s chlazením bylo stejně prd vidět, takže jsem jen udělal takhle screen. Hlavní otvor se bral 4 mm frézou ve třech krocích. Poslední krok byl pouze začišťovací na jednu setinu.

Obrázok

Obrázok

Při vypalování plechů jsem si vypálil i jeden jako expu. Jen tak pro test. Ale pak mi došlo, že s tím plechem dobře udělám napojení trubek z bloků desky, grafiky atd.

Obrázok

První várka HW, který půjde dovnitř. Samozřejmě jak jinak než ASUS. O vzhledu Z170S se netřeba asi už zmiňovat :D grafická karta je Strix GTX980Ti - ta samozřejmě bude také chlazena vodou.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ale zpět k nádobě. Render spodní části 20 mm plexi. 20 to bylo před frézováním, finální výška je 18 mm.

Obrázok

A zde už spojení skříně a prvního dílu plexiskla :)

Obrázok

Ještě zbývá vyfrézovat horní díl, který bude frézován na 5 osé mašině. Více brzy :)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"