[Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

[Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ahojte, tak konečne som sa uz pustil aj do svojej zostavy. Moj build som nazval jednoducho nieje co vymýšľať z názvu ste uz asi prišli na to ze skladať sa bude do Phanteks Evolv skrinky a bude ladená do modra ( červenej ma svet uz veľa :D ). Pôvodné mala byť skrinka biela a zostava mala byt bielo modrá lenže biela nieje tak hold smola. Doska sa bude musieť mierne upraviť aby ladená zo zvyškom zostavy aj ked este tiez neviem ako.

U skrinky som si ešte nie moc istý ktorú verziu zoberiem dost ma láka aj ta cela presklená len tam sa mi nepáči že je aj ta druha strana taka istá. U tej skrinky ak mate niekto daku pripomienku som otvorený návrhom.

Build je momentálne v takom stave ze dosli peniaze a čakám na výplatu aby som mohol dokúpiť ešte aspoň skrinku, moc toho uz nechýba takze rátam ze tak do troch mesiacov by som to mal hádaj zbuchat. Aj ked nie na komplet to väčšie SSD ešte nemám ani tie káble co su zasa peniažky na viac. Doska dôjde budúci týždeň.

Zostava bude chladená vodným chladením ktoremu sa uz venujem cca dva roky. Ktoré som stale nedoriesil lebo tam chcem použiť uz celkom hrubý radiátor a tak celkovo rozmýšľam ci tam nedám iba ten jeden veľký uvidíme. Na vodné chladenie budem používať žiaľ iba hadice nechce sa mi ohybat trubice a na taku kopu nových fitiniek asi neostanu financie.


Takže ideme na komponenty:

CPU: Intel I7 4790K (Delid)
MB: MSI Z97 Mpower MAX AC
RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury BLUE
2x4GB Kingston HyperX Fury BLACK
GPU: GTX 970 G1 Gaming
PSU: Super Flower Leadex Platinium 850W
SSD: Samsung EVO 840 PRO 120GB
Samsung EVO ??? 500GB
HDD: WD Blue 2000GB
Regulator: Aquaero 5LT
Káble: Tiche PC

Vodné Chladenie:

Radiátor: EK XE360
EK PE240
Blok CPU: EK Water Blocks EK-Supremacy EVO
Blok GPU: EK Water Blocks EK-FC970 GTX WF3 - Nickel + Backplate
Pumpa: EK Water Blocks EK-D5 Vario X-RES 140
Ventilátor: Noctua NF- F12 industrialPPC - 2000 PWM alebo be quiet! Silent Wings 3
Naposledy upravil/-a Marek125 v St 12. Apr, 2017, 14:24, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tesíííme.
Ja by som bral Tempered Glass verziu, pravú bočnicu môžeš prelepiť nejakou nepriehľadnou čiernou fóliou alebo niečo na ten spôsob, dá sa niečo vymyslieť.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ďakujem, takže verzia bude isto stým Tempered Glass už mi v košíku kmaše prstami ale stále sa neviem rozhodnúť či zobrať verziu Silver alebo Satin Black čo poviete?

Edit: Tak nakoniec to bude verzia Silver Tempered Glass takze na budúci týždeň bude uz páru fotiek skrinky dosky atd.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Skrinka dneska dorazila je to brutálne aj co sa kvality týka skrinka sa nikde nekruti atd. nastrek interiéru je tak o päť tried inde ako Fractal. O tých sklach ani nehovorím fotky pridám večer kedze mame maleho dvojročného syna je obtiažne niečo robiť popri nom :D obzvlášť ked je to zo sklá.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa mino_85 »

Mňa tiež svrbí ruka na ňu, ale zatiaľ rozum vyhráva. :)
So sklom veru bacha, lebo temperované sklo je aj dosť krehké, aby ti drobec hneď nezrušil bočnicu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Troška málo fotiek s tej skrinky v skutočnosti vyzerá o dosť lepšie nemám moc dobrý foťák.

http://imgur.com/a/zvoMY
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa |lucas| »

:good: velmi pekne, tie bocnice su z coho? to uz su tie nove s tempered sklami, ze? Momentalne sa mi velmi pacia tieto Phanteksy, asi najkrajsie skrine podla mna :-) Tiez rozmyslam, ze v najblizsej dobe ak bude rozpocet vymenim skrinu za P400vku prave s tempered bocnicou, lebo plast to je hroza, utries prach a hned skrabance :D

Tesim na dalsi foto updatik :-)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ano to su tie Tempered glass je to brutálne :-) sa mozu ist tie plastaky schovať akurat fakt je vidiet na to každý odtlačok pri mojom malom to bude brutalna vízva ale tak zatial neprehodil ani tu R4 tak dúfam ze sa mu tato nebude viac páčiť.

Cez víkend spravym nastrek dosky plastidipom do modra takze bude novy update.uvidím ako to bude vizerat.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa LeaR »

krásna skrinka :-)

teším sa na update...
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1734
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Som zvedavý hlavne na ten plastidip, potom môžeš presne napísať, ktorú verziu dipu si použil a kolko vrstiev si aplikoval . btw. case si objednával z ktorého shopu ?
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Verzia bude Flex Blue malo by to byť dobre ono nikdy sa netrafis do farby co potrebujes potom jedine dat namiesat. Ale stale lepsie ako ta modra co používa Asrocks ta je na kazdej fotky iná. Uz som striekal niektore veci este na R4 a z bielej sa stala cierna po dvoch nastrekoch. Zo začiatku to nevyzeralo dobre ale ked to zatvrdlo tak super.

Krabica bola objednavana s alzy mali to tam skladom posledne dva kúsky tak som ju zobral tam.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa stiv »

Velmi pekna case. :good:

Hned by som aj ja premenil ak by mi netrebalo 2x480mm...
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ono aj ja by som chcel mat 2x360XE radiátory ale proste do 200 Euro nebolo nic zaujimave. Uz teraz tam bude problém osadiť 1x360XE ak bude malo výkonu normalne pridám externu moru niekde pod stôl nevidím v tom problém.

Inak neviete niekto s coho je vyrobený ten blok na doske MSI Z97 MPower? Bojím sa ze tam budu pouzite lacné matrose co mi zaspinia okruh uz som to riešil aj s Gabom ale ten tiez presne nevie tak sa celkom bojím to použiť.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa stiv »

Napis na support od toho tam su.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Menší test Plasti Dipu Flex Blue, ja si myslím že môže byť. Aplikované 3x nástrek s 25 centimetrov.

http://imgur.com/a/dVq1O

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"