[Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

som zvedavy na build :)

inac ides skrinku aj nejak upravovat pre water cooling? mna celkom zaujal tento mod, trocha to uvolni miesto: https://linustechtips.com/main/topic/47 ... avity-mod/
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Nie skrinka ostane tak ako je ak sa to tam nevojde alebo to nebude pekne dam iba ten XE360 dopredu, do skrinky za take prachy sa mi moc nechce rezat ani nic podobné :D mozno ak sa mi bude moc chcieť dam spraviť kamarátovi iny nastrek CASE ale zatial sa mi páči tak ako to je.

Momentalne mam najvyššie problémy z doskou lebo je žltá a ešte ma dostalo to trápne žlté svetlo co ide cez štvrtinu dosku a svieti na žlto ani to nemam doriešené :D cez víkend ked dôjde doska budem múdrejší ale asi to vidim na lefrogove zlate rucicky a troska laseru a spravím tam dáky krit aby to nebolo vidieť a dam ho do modra
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

s lahkym moddingom bez rezania (upevnenie vrchneho radiatora hore na konstrukciu miesto toho ramceka) by vosiel hore slim 360 a aj dopredu si myslim, aspon tak som to videl u ludi, ale chapem ze sa ti s tym nechce srat (a veci uz zrejme mas) :D

tiez uz dlhu dobu premyslam nad tou skrinkou a vodnikom, mozno sa si to dam ako letny projekt, uvidime :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Pozeral som to potom a celkom dobrý nápad tam nedavat tu mriežku možno čosi potom poriesim teoreticky by sa tam potom mohol zmesti aj ten XE. A áno kopu veci už mam zo starého buildu. Tu skrinku mozem len odporucit ale nieje to bohvie čo na vodu.

EDIT: Troska som sa pohral s plastidipom je to hrúza stým striekať treba to troska precvičiť. http://imgur.com/a/dVq1O
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa pipo137 »

:good:
Drzim palce ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Takze dnes som to na rychlo zbuchal potreboval som PC, doska nieje podla predstav ten plasti dip nebol dobry nápad a vobec to nejde tak lahko dole ako na videach na youtube :D

Sedem hodin som to dostaval do takéhoto stavu a dalsich 5hodin som upravoval nešťastne dosku ak budem mať niekedy viac casu dam tie pasivy nastriekat do lakovne cele na modro kaslat na to.

Pumpa a expanzka sa tam zmestil len tak tak, nakoniec som zvolil jednoduchšiu cestu a dal som tam iba ten jeden radiátor. Vetraky su v predu a su to NF-F12 od Noctua mal som ich doma tak mi bolo ľúto ich nepoužit aj tak ich nieje vidieť o odsavanie zo skrine sa starajú phanteks ventilatory ktore su v celku tiche zdroj som otočil opačne lebo sa mi to viac páčilo.

Obrázok


Detailne fotky asi az ked upravim tu dosku lebo je to fakt des nehovoriac o tom ze ten plasti dip je stale v tich rebrach a to som to cistel asi hodinu.

EDIT: Bude update, do okruhu sa pridá jedna Mora3 lebo jeden XE360 to nedáva za ticha.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Troska novsich fotiek.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok5

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Leon »

furt keď nato kuknem, tak ma napadne Valistarov build :D

edit : a tak som išiel postnúť aj jeho link a pozerám, že tebe sa tiež veľmi páčil :D ... http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 6&start=45
... a pozerám, že už si mal vodu spravenú http://imgur.com/a/bxVUX
... čiže si len premiestňoval teda z R4 do phanteks ?
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Teraz neviem ci sa ti to páči alebo si chcel nieco tym povedat :D

A áno vodu som uz mal pred tym uz sa s tým hrám zo dva roky v tej R4 sa mi to moc nepáčilo tam to bolo strašne natrieskane plus ta R4 je uz fakt hnusna, oproti tomuto :D a na vianoce som dostal nový radiátor a nebolo ho kde dat tak si vravím ze niečo nove vyskúšam. Preto aj ten starý typ pumpy nechcelo sa mi kupovať nový kedze to nieje lacné aj ked by tam pasoval asi viac.

EDIT: V noci to vizerá fakt brutálne mam tam este jeden biely led pasik ale neda sa to pekne odfotit teda ja to skor neviem a stale tam je vidieť to sklo ked dám dolu bocnicu je to zasa nic moc.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Leon »

Jeho build mám v pamäti, že je poskladaný takto, tak len píšem, že mi to pripomína jeho, keď sa nato pozriem,... neznamenalo to nič :D ... a áno páčia sa mi obidve ;)
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Nebolo tam moc co vymýšľať aj som chcel ale moc mi to dako nesedelo alebo som nemal kolienka a fitingy mam uz cosi objednané zasa u Gaba ale teraz idem zobrat k tomu este jednu Moru tak to asi nechám tak mozno skúsim este Paralelné zapojenie ale asi ziadne divoké zmeny. Mozno casom by som šiel do trubiek ale nato som asi este nevirastol :D
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Silno rozmýšlam že nový build bude práve ITX, konkrétne náš Enthoo Evolv. Pevná konštrukcia, skvelý cable management, podpora pre 280mm radiátor. Nikdy som neskladal itxko, bojím sa hlavne dolného prúdenia vzduchu pre gpu, zároveň mega málo miesta. Túto veľkosť som zvolil keďže vela cestujem a často budem prenášať zostavu.
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

ATX verzia je pohode odporúčam :) ak by si chcel mam na predaj 2x240PE dam ich za dobru cenu :D

Inak uz mam doma tu Moru 3 Pro je to brutálny radiátor, budu potom dáke foto ešte mam dáke nove veci na chladenie u Gaba troska prerobim este tie hadice a kabelaz ku GPU. A potom uz len ten SSD a a káble od Gaba konec už to stálo moc Euracov :D

Inak co su tie káble pod GPU to pojde preč je to tam dočasne kvôli HDD lebo tak hucal v tej bedni ze som ho musel dať von do boxu uz aby bolo SSD.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

btw, nevideli ste niekto nahodou nazivo ciernu verziu? neviem sa rozhodnut medzi nou a klasikou striebornou
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mne sa nepacila ta cierna verzia je taka zvláštna keby si videl povrch tej striebornej verzie co mam by si pochopil preco to nebude az take pekne mne na chut nešla a krajšie podľa mna vizera ta strieborná poprípade keby bola biela bola by pekna skoda ze nieje.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"