[Build Log] "The Stellaris"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Matto140 držím palce je to zábava. Neviem nakoľko si flexoval/neflexoval ale chce to minimálne zo začiatku veľa trpezlivosti kým človek nájde pre neho najlepší spôsob.

lukas68 Gabove sety sú parádne. Cena zodpovedá kvalite. Keby som nepotreboval toľko tých káblov tak tiež rozmýšľam ako ty. V podstate ani nepotrebujem, pretože by som ich vedel schovať ale chcem aby to bolo jednotné, teda idem cestou aj custom sata napájacích káblov atď. Kopec ľudí tvrdí, že to je drahé, pritom nespravili ani jeden crimp. - teda nemajú ani poňatia koľko času a ručnej, precíznej roboty za tým je.

Mimochodom teoreticky zajtra pristane balík z DEMCiflex u mňa - to čo je v ňom, neskôr na fotkách :)
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Tak, balík z DEMCiflex pred pár hodinami prišiel, dostal som sa k nemu trošku neskôr. DEMCiflex pre mňa urobil zopár custom filtrov na objednávku. Filtre pre SMA8 a taktiež pre Flex-Bays majú na stránke ale nepozdával sa mi rozmer. Po premeraní som zistil, že by okraje filtrov v spodných komorách a taktiež na vrchu skrinky boli vidieť z vonku - čo som nechcel. Skrinku som si pomeral sám a poslal dopyt na tieto filtre, do pár dní mi prišla odpoveď aj s cenou, neskôr sa prešlo k objednávke a filtre sú u mňa.

Kvalita filtrov je super, neviem čo za filtračnú textíliu/tkaninu používajú ale na prvý pohľad aj dotyk mi príde značne lepšia od filtrov, ktoré mám aktuálne v Corsair AIR 540 (filtre dodávané spolu so skrinkou). Aby som niekoho nemiatol, filtre sú to fajn ale nezachytia jemné čiastočky prachu, ktoré v pohode prejdú do vnútra skrinky. Hustota filtračného materiálu od DEMCiflex mi príde na prvý pohľad vyššia (?) - jednoducho filtračný materiál je hustejší, teda zachytí aj menšia čiastočky prachu. Aspoň takto sa mi to vidí. V praxi to bude jednoduché porovnať. Objednal som filtre pre každý otvor, ktorý v skrinke je, teda tiež aj pre outtake fany aj keď to môže niekomu prísť zbytočné. Chcem tým predísť prachu v radiátoroch, ventilátoroch a celkovo vo vnútri skrinky, keďže skrinka je väčšia a pomerne perforovaná, a prach sa šíri aj prirodzeným prúdením vzduchu v miestnosti vniká do skrinky aj cez zvyšné otvory v nej, tu žiadny intake outtake neplatí (pri vypnutej zostave), preto som sa rozhodol použiť filtre všade. Nechcem sa pozrieť po mesiaci do skrinky a vidieť kopec prachu na karte atď. Pred tým ako som sa takto rozhodol som náhodou otvoril zadnú bočnicu starej skrinky a bolo tam pomerne dosť prachu - viac ako by som čakal, teoreticky ho tam nemá nasávať čo, keďže je tam iba zdroj na ktorom ventilátor podľa mňa ešte nešiel.. V neposlednom rade keď som si to prerátal, nieje to až taká strašná položka a nebol tam nejaký extra cenový rozdiel, tak som sa rozhodol kúpiť filtre všade.

Najväčší strach som mal z predného filtra na FLEX-BAY, keďže som si nevedel predstaviť ako to bude vyzerať. Na moje prekvapenie to nevyzerá až tak zle, naživo je to dokonca ešte lepšie ako na fotke. Zvyšné filtre sú z vnútra, teda sú skryté, ak nerátam filtre vzadu. Škoda je len, že Caselabs nemá nejak inak vyriešené Flex Bay aby sa dala predná perforovaná časť vytiahnuť bez toho aby musel ísť von celý "systém úchytu radiátora" - jediné mínus, ktoré som zatiaľ našiel. Potom by sa dal filter skryť aj do vnútra - čo sa teoreticky dá aj teraz len potom sa k nemu zase nikto nedostane...

Fotky tu:
https://goo.gl/photos/yej74fhGss6TpLCL9
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Matto140 »

Tak sa mi zdá, že sme naladení na jednej vlne. O filtroch od DEMCiflex rozmýšľam aj ja a už od samého začiatku :D :D :D
Ten front nevyzerá až tak zle, ale predsa len, to pôsobí akosi nepatrične. :(
Ja osobe plánujem tú skrytú variantu a Outtake prúdenie hore aj vpredu. Keďže tiež plánujem všetky otvory zakryť filtrami, prachu bude v skrinke minimum, a v okienkach mriežky za perforáciu front/top panelu sa takmer nebude vytvárať prachový koberec, narozdiel od Intake (nutnosť obtiažneho čistenia tak bude minimalizovaná). Zadné a spodný filter osadené z vonku, aby sa dali dať jednoducho dole a očistiť (rovnako ako u teba).
Ono prach (zvlášť ten jemnučký) sa do PC ťahá hlavne kvôli elektrostatickému poľu (nestačí len vypnúť, treba aj odpojiť od zdroja a najlepšie aj uzemniť), prúdenie vzduchu je až na druhom mieste v príčinách (objemovo ale má navrch, hlavne pri výkonných ventilátoroch).
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

S tým prachom to môže byť ako hovoríš dáva to svoju logiku. Až tak hlboko som to nepremyslel. ;)

Mimochodom už teraz vidím na tom prednom filtry prach :D
Ten predok, je naživo oproti fotke trochu niekde inde + na fotke som to odfotil hneď ako som nasadil fiter bez toho aby som "došponoval" filtračnú textíliu, aktuálne je napnutá teda nevyzerá tak "pokrútene". Bez toho by to bolo určite lepšie. - ako som písal je škoda, že caselabs toto nedotiahlo trošku lepšie. Mám pocit, že originál filter od DEMCiflex má ísť z vnútornej strany ale aj tak by boli okraje viditeľné. Druhá vec je, že keď tam budú ventilátory to bude zase trošku iné. Uvidíme. :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Palec hore dolu doboku je to fakt krásne, to flexovanie káblov je geniálne mat tak tolko casu na svoje hobby tiez by som do toho šiel :)

Inak co sa tyka toho DEMCiflex ja mam doma jeden a je neskutocne zasvineny nonstop to zachiti aj najmenší prach ale aj ventilátor za nim je riadne zasvineny tomu prachu sa človek asi nevihne ani keby chcel.
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Matto140 »

Keby ten rám robili matný (nie leský) tak nie je o čom špekulovať, a je to tip-top! :good:
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa kovinator »

Sub. Toto je zatial uplne paradne. :good:
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
branox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Št 01. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Malacky,BA,TT

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa branox »

Matto140 napísal:Keby ten rám robili matný (nie leský) tak nie je o čom špekulovať, a je to tip-top! :good:
Presne tak, mam doma demciflex a ten leskly ram by som rozhodne nechcel na viditelnom mieste, preto ho mam zospodu skrine, odkial mi nasavaju fany. A takisto aj ta tkanina je dost volna, pokial to nieje nasponovane, a je to nepekne....ja by som to asi schoval cele dovnutra a nekazil tym exterier skrine, aj ked to dost skomplikuje cistenie :-( ...
Spoiler: ukázať
PC : MB:MSI-X99A Gaming 7 CPU:i7 5820k@4.5Ghz(1.27V) RAM:32GB Crucial Ballistix HDD : Samsung 970PRO 1TB GPU:MSI GTX1060 PSU:Corsair HX850i CASE:Raven RV02-E Speaker:Logitech Z-2300 LCD:HP ZR2740w + DELL U2719D + DELL U2717D Mouse:Logitech MX Master Keyboard:MS Sculpt Ergonomic
WC: EK Supremacy EVO + HEATKILLER® GPU-X³ + EK-XRES 100 Revo D5 PWM + EK WE 540 rad + 4x BQ SW3
NAS: MB:GA-H97N-WIFI CPU:i5 4590T RAM:8GB HyperX Genesis HDD : 5x8TB WD RED PSU:Corsair CX430M CASE:Fractal NODE 304
NB: DELL Precision 5520: Core i7, 32GB RAM, Quadro GPU, Samsung 970Pro ...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa zedolsi »

:good:
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

branox napísal:
Matto140 napísal:Keby ten rám robili matný (nie leský) tak nie je o čom špekulovať, a je to tip-top! :good:
Presne tak, mam doma demciflex a ten leskly ram by som rozhodne nechcel na viditelnom mieste, preto ho mam zospodu skrine, odkial mi nasavaju fany. A takisto aj ta tkanina je dost volna, pokial to nieje nasponovane, a je to nepekne....ja by som to asi schoval cele dovnutra a nekazil tym exterier skrine, aj ked to dost skomplikuje cistenie :-( ...
Súhlasím ale keď si zrátam plus a mínus zostáva to vonku. Mne sa podarilo tkaninu došponovať, nieje to problém. Do vnútra to nemáš kam schovať, keďže budú ventilátory a za tým radiátor. Dalo by sa to dať za radiátor ale všetok bordel by končil v ňom. To čo by nezachytil radiátor by zachytil filter za ním... Zase by to nevyzeralo pekne keby každé 2-3 mesiace ho nevyčistím (radiátor). Inými slovami vypustiť okruh, rozobrať ho a vybrať von radiátor.

Ak by som dal filter z vnútornej strany flex bay, tak vidieť celý rám teda by to znovu nebolo pekné. Najkrajšie by to bolo bez filtra ale za ten bordel v case to podľa mňa naozaj nestojí. Napadlo ma pozrieť ako to riešia ostatní pri caselabs a zistil som, že úplne rovnako. Jediným riešením by bolo dať vyrobiť custom predný panel, vtedy by sa vyhodila perforovaná časť flex bay a samotná perforácia by bola súčasťou predného hliníkového panelu - teda by to bol jeden celok, potom by sa dal dať filter z vnútornej strany a nebolo by ho vidieť :-)


/// Chytil som sa tohto môjho nápadu a kontaktoval caselabs, že či nebudú ochotný urobiť mi "custom" predný panel. Moc tomu neverím ale za pokus nič nedám ;)
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Matto140 »

No nakoniec to aj ja budem musieť mať zvonku. :facepalm:
Ale nič to, pri dlhodobom používaní je dôležitejšia čistota a ľahká údržba ako píše tosR. Pre krajšie foto sa to dá dať dole.
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Tak ako hovoríš.

Už som aj stihol dostať odpoveď - myslel som si. Za pokus to stálo.
Thank you for contacting us. Unfortunately at this time we cannot accommodate custom requests. Our production area is just too busy for us to be able to do any custom work at this time. We are also working on finding a solution to filters, at least, for the next big case series we launch. We’ll see what the future holds.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

#Update 1.1.1

(Spoiler alert - radiátor osadený v skrinke)
Dnes nemám moc času, pred chvíľou som sa vrátil zo školenia + mám ešte nejakú robotu ale.... Po naozaj dlhom čakaní môžem konečne prehlásiť, že led pás je u mňa. Hneď po rozbalení som ho nalepil do lightboxu - a bolo svetlo. Ak by niekoho zaujímalo aký je to led pás, tak farba je studená biela a pás je osadený smd 5730. Chcel som vidieť ako to bude vyzerať a tiež to chcem ukázať vám, tak som to v rýchlosti zbúchal iba pre testovací účel (musím ešte predĺžiť vodiče, oflexovať ich atď.) Pravdepodobne pridám nejaký stmievač aby sa dalo ubrať na intenzite svietenia (svieti to trochu viac ako som čakal) ale to budem môcť urobiť hocikedy.

Z hornej strany plexi sú stále nalepené ochranné fólie:
Obrázok

Obrázok
Väčšie fotky a celá galária je tu:
https://goo.gl/photos/RXxajuhLFLC3wZSE9
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa pipo137 »

Nice ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa |lucas| »

Kraaaasa :good:

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"