Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením KelvinS36?

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením KelvinS36?

Príspevok od používateľa RP »

V spolupráci so spoločnosťou Fractal Design sme pre užívateľov fóra pretaktovanie.sk pripravili zaujímavú a hlavne kreatívnu súťaž o špičkovú skrinku Define S a vodné chladenie Kelvin S36.

Vaším cieľom bude zaujať porotu nápadom na úpravu / tunning / case modding či technologické experimenty, ktorým skrinku Define S a vodné chladenie Kelvin S36 podrobíte. Užívateľ, ktorého porota vyberie však nemá vyhraté. Pretože musí svoj nápad v stavenom termíne zrealizovať a výsledky svojho počínania zverejniť v tomto vlákne.

Define S: stránka produktu, video produktu
Obrázok
Kelvin S36: stránka produktu, video produktu
Obrázok
Skrinka a vodné chladenie do súťaže boli použité v článku Staviame počítač s Fractal Design na pc.sk.

Pravidlá súťaže:
- užívateľ musí byť registrovaný na fóre pretaktovanie.sk
- užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá so skrinkou a vodným chladením urobiť, t.j. ako skrinku s vodným chladením upraví-modifikuje a prečo by mal skrinku a chladenie dostať práve on. Zaujíma nás aj, čo sa vám na skrinke a chladení páči, prípadne, čo by ste s nimi chceli vyskúšať. Fantázii užívateľov sa medze nekladú
- popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru. Odkaz na vašu užívateľskú recenziu je plus (akýkoľvek komponent - napríklad myška, klávesnica...)
- spomedzi užívateľov, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky, vyberie porota (administrátori fóra + zástupca spoločnosti Fractal Design) jedného užívateľa, ktorý dostane skrinku Define S a vodné chladenie Kelvin S36.
- vybraný užívateľ musí do stanoveného termínu (7.11.2015) zverejniť to, čo deklaruje vo svojom príspevku. Až po splnení týchto podmienok zostáva skrinka aj vodné chladenie užívateľovi. V prípade, že sa tak nestane, musí užívateľ obdržané komponenty vrátiť (táto podmienka je súčasťou preberacieho protokolu).
- recenzia víťaza súťaže bude zverejnená aj na pc.sk
- zo súťaže sú vylúčení zamestnanci vydavateľa - HWSK, s.r.o., redaktori pc.sk a administrátori / moderátori diskusného fóra pretaktovanie.sk, ako aj ich rodinní príslušníci.

Termíny:
22.9.2015 – vyhlásenie súťaže
2.10.2015 – uzávierka
10.10.2015 – vyhlásenie víťazného užívateľa
12.10.2015 – zaslanie komponentov víťazovi (predpokladané doručenie 15.10.2015)
do 31.10.2015 – zverejnenie prvého obsahu (pokojne aj postupne - unboxing, fotky, ...)
do 7.11.2015 – zverejnenie kompletného obsahu, recenzie

Dôležité linky
Súťažné vlákno: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin S36?
Define S: stránka produktu, video produktu, ceny produktu v rôzných obchodoch na heureka.sk
Kelvin S36: stránka produktu, video produktu, ceny produktu v rôzných obchodoch na heureka.sk
Sponzor súťaže - Fractal Design

Obrázok
Víťaz súťaže sa navyše, ak bude mať o to záujem, stane redaktorom pc.sk. Radi ho privítame v našom redakčnom tíme.
Bonus:
- Prvých 10 účastníkov súťaže dostane od nás knihu Sci-fi zbierka 2010. Keď sme ju už vydali, tak rozdáme posledné kusy :)
- Každému účastníkovi súťaže, ktorý bude o to mať záujem, otvoríme mail jeho_meno_ci_nick@pretaktovanie.sk
Update :: streda 23.9.2015

Máme pre vás ďalší bonus. Fractal Desing pripravuje na svojich web stránkach www.fractal-design.com sekciu o case-moddingu. S jej zverejnením sa počíta v priebehu októbra 2015. Úspešný mod z našej súťaže bude spolu s popisom a menom víťaza zverejnený v tejto sekcii na www.fractal-design.com.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

Tak budem asi prvy :)
Co by som urobil s Fractal Define S + Kelvin S36?

Moj povodny plan prejst na vodne chladenie (CPU + GPU) v corsair c70 + kelvin S24 nevysiel pretoze by som musel pridat 1x120mm rad a rozmiestnenie radov + hadic by vizulne nevyzeralo dobre resp podla mojich povodny predstav.Lenze tento problem by razom kelvin S36 vyriesil pretoze na chladenie i5 2500k + gtx 970 by postacoval samotny kelvin bez potreby rozsirenia o dalsi rad.

Co sa mi paci na skrinke?
- Minimalisticky dizajn, elegantne predne dvierka/panel a moznosti chladenia

Co sa mi paci na kelvinovi?
- Dizajn, AIO ktory sa da lahko rozsirit, AIO ktore sa da doplnit o kvapalinu

Skrinku a chladic by som modifikoval nasledne:
Tema Mash 4077th (white verzia)

Skrinka:
na bocnicu s oknom by som do stredu - hore a dole strekol bielou farbou nazov Mash 4077th
ventilatory na kelvina by som vymenil za Venturi HF (kvoli vyssiemu statickemu tlaku) s tym, ze by ram ostal cierny a lopatky by som prestrekol na bielo.
ventilatory z kelvina by som dal dopredu
ventilator vzadu by ostal 1x14cm

Kelvin:Hadice by ostali cierne a drot okolo hadic by som strekol bielym plasti dipom aby sa farba nezacala olupovat a k okruhu by som pridal aj gpu. Hadice ku gpu by boli rovnake ako ma kelvin aj s bielym nastrekom. Na chladenie by som pouzil alphacool nexxxos gpx.
Na ofukovanie GPU by som pouzil kit od prolimatechu a z boku by som pouzil 14cm fan ktory bol vpredu a ofukoval by pasivnu cast alphacool nexxxos

Bohuzial Skusenosti ani recenziu na ziadny produkt nemam.Ale ak by som mal nieco niekedy recenzovat bolo by to chladenie .

Snad by to bola dobre vyzerajuca Skrinka :)
edit: preco by som mal vyhrat ja? Aby som mal konecne vodnika a mohol otestovat alphacool nexxxos gpx - recenzia pre pc.sk
Naposledy upravil/-a hawkeye v Pi 02. Okt, 2015, 09:23, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

S Fractal Define S a Kelvin S36 by som spravil toto!

S narastajucim poctom obyvatelov sidliacich v mestach klesa mnozstvo doma vypestovanej zeleniny, kedze vela vela ludi byva v panelakoch a nemaju vzdy pozemky, na ktorych by si mohli vypestovat originalnu, ako od babicky, nestriekanu, "BIO" zeleninu. Kedze pochadzam z ruralnej casti slovenska a mal som moznost ochutnat vela zeleniny vypestovanej na nasich nadhernych podach, je mi smutno, ked pocujem, ze niektori ludia maju moznost len velmi sporadicky ochutnat ci uz napriklad Cherry paradajky, ktore si sami odtrhnu, alebo akekolvek ine dobroty.
Je dost mozne, ze vam prave napadlo, preco toto pisem pod PC skrinku a vodne chladenie. Odpoved je jednoducha. Zijeme v 21. storoci, LED svetla z Ciny su velmi lacne a dokazu vypestovat rastliny aj v zime a pocitacova skrinka je jeden z moznych priestorov, kde by sa dalo vypestovat male mnozstvo zeleniny kompaktne. Lenze co s tym chladicom? Zdatni elektrotechnici uz tusia, ze LED svetla maju samozrejme odpadove teplo, a ti, ktori mali moznost hrat sa s podobnymi svetlami, napriklad na blesk pre fotoaparat/videokameru, urcite vedia, ze ich treba chladit. Vodne chladenie je perfektne! V technickych parametroch chladica som nasiel tieto specifikacie;
CPU TDP 250Watt and GPU total 600 Watt
ktore ponukaju hned viacero moznosti, spektrum z modrych, cervenych a bielych, teda jedna z najidealnejsich moznosti sa da pomocou tohoto chladica lahko uchladit, vdaka comu mozme zvysit svietivost na hodnoty, ktore by obycajne chladice nezvladli.
Kedze sme casovo obmedzeni, vybral by som jednu z rychlych odrod cvikly, uhoriek, brokolice, salatu, redkovky alebo spenatu, podla toho kolko sa do skrinky vojde. Zabezpecim cirkulaciu vzduchu napriklad ventilatormi fractal, ktore mi uz niekolko rokov spolahlivo funguju v mojom pocitaci.
Samozrejmostou v recenzii je minimalne kazdodenne casozberne foto/video a myslim si, ze by bolo v mojich moznostiach zabezpecit aj zivy nahlad priamo cez velku bocnicu skrinky, ktora by bola za idealnych podmienok zakryta reflexnou foliou, avsak chladenie nam uchladi dostatok LEDiek na to, aby sme sa nemuseli zaoberat stratami svetla. Pridam zaznam zo stavby svetiel a ich napajania.
Hotovu zeleninu samozrejme zaslem organizatorom na ochutnavku :)
Po sutazi by som experimentoval s pre nas kraj mozno netradicnymi rastlinkami, ako napriklad s tzv zidovskou ceresnou - physalis, ktoru som mal moznost nedavno ochutnat a prekvapila ma svojou sladkou chutou.
Pekny den a dobru chut :)
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa RP »

Len pripominame.

Sutaz konci dnes, 2.10.2015 o 24:00. Prispevok pridany v sobotu, uz nebude platit.
Používateľov profilový obrázok
Graddy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: St 21. Jan, 2015, 13:16
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa Graddy »

Jednoducho ju použijem na môj nový build PC.
No matter how good you are, there is always an Asian better than you
Spoiler: ukázať
Moja PC Zostava :
CPU : Intel® Core i5-6600k 4.2Ghz
COOLER : Scythe Ninja 4
MB : Asrock Z170 Extreme 4
HDD : WD Red 1TB
SSD : Samsung 850 EVO 250GB
GPU : MSI R9 390 GAMING 8G
RAM : Kingston 16GB Kit 2400Mhz
PSU : EVGA SuperNOVA 750 G2
Case : Fractal Design Define S
OS : Windows 10 Pro 64-bit
Monitor : 24" BenQ XL2411Z
Myš : A4tech Bloody V8 V-Track Core
Klávesnica : Genius Imperator
Headset : Kingston HyperX Cloud
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa RP »

Dakujeme za prispevky do sutaze.

Vitaza oznamime 10.10.2015.

Sutaziacich poprosime. Adresu na zaslanie knihy nam poslite na emailovu adresu admin@pretaktovanie.sk. V pripade zaujmu o mail na domene pretaktovanie.sk nam poslite aj tvar emailu, ktory vam otvorime Co_tu?@pretaktovanie.sk.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa RP »

Kedze to suvisi s touto sutazou, tak sem davam spravu od Fractal Design :

Pozoruhodné modifikácie a “cool” úpravy od priateľov a fanúšikov Fractalu z celého sveta!

Zriadili sme centrum pre prezentáciu úprav a moddov Fractal Design produktov. Na pomoc, pre inšpiráciu, poučenie a spojenie komunity modderov Fractal Desing z celého sveta.

Zaujíma vás na čom pracujú spriatelení entuziasti, čo skrývajú ich dielne? Fractal Design chce spolupracovať so všetkými druhmi “urob si sám” nadšencov.

Vytvorili sme Hlavný stan moddingu kde nájdete rôzne “cool” projekty založené na skrinke Define S. Navštívte Hlavný stan ak chcete vidieť viac! :: http://www.fractal-design.com/home/definesmodding

Pracujete na modoch s Fractal Design produktmi? Ak áno, veľmi radi uvidíme na čom pracujete. Pošlite nám obrázky vášho Fractal Desing modu či úpravy a my ich možno uvedieme na stránkach nášho Hlavného stanu úprav: email : modding@fractal-design.com

Veľa šťastia pri modovaní!
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa RP »

Súťaž so spoločnosťou Fractal Design dospela do finále.

Víťazom súťaže sa stáva hawkeye.

Víťazovi gratulujeme a ostatným účastníkom ďakujeme za nápady a snahu.

EDIT: redaktorske miesto sme sa rozhodli ponuknut dvom ucastnikom sutaze, ktorych budeme v kratkej dobe kontaktovat
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa RP »

Knihu Sci-fi zbierka 2010, by uz mali mat v rukach vsetci ucastnici sutaze, ktori o nu mali zaujem.

Ak som nahodou na niekoho zabudol, pripomente mi to, ci uz tu v threade alebo mailom na admin@pretaktovanie.sk
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

Dakujem za vylosovanie :) :cool:
dnes zacnem objednavat vsetky potrebne veci a postupne budem davat prve foto projektu (unboxing a pod)


este raz dik
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

Tak Skrinka aj chladic na poste, potrebne veci k vodnikovi objednane v tichepc.sk.
Cakacia doba na nexxxos gpx 7-10dni takze skladanie bude troska natesno :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa valistar »

gratulujem a tesim sa na tento build, tiez budem pravdepodobne prerabat svoju vodu do Define S v dohladnej dobe... a MASH mam velmi rad, nedavno som zacal pozerat cele odznovu od prvej serie - tak som zvedavy ako to cele dopadne.. len nedavaj ten napis moc velky, aby to na tej decentnej skrinke nebilo do oci. btw nedas tam nieco do zelena/khaki? to mi viac pride MASHoidne :-)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

zelene/khaki nepojde k ciernemu a prestreknut cele na zeleno - toho sa obavam a taky skill nemam :)
ideal pre MASH temu by bola zelena + zlta ale nato vazne skill, prostriedky ani vybavu nemam.

cize cierno biela kombinacia bude lahsia.

Napis som zvolil relativne maly a mal by vyzerat dobre ale zatial sa mi to nedari rozumne strekntut. Davam to zatial plasti dipom - v pripade ak by sa nieco pototo aby sa to dalo strhnut a zacat nanovo.
Tym ze je pismo mensie tak na par miestach sa plasti dip spojil so sablonou a strhlo sa aj to co so sa nemalo. Dnes bude druhy pokus a ked nic tak si skusim vyrovit kovovu sablonu.

snad sa to podari :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

Takze slubene foto unboxingu Define S a Kelvin S36 - attachnute do prispevku + linky na full rez.
Bocnica a predok su nachystane na nastrek: Mash 4077th + white cross na predok bedne. Dnes zacnem striekat - odhadujem 3 vrsty plasti dipu.
Takze zajtra bude dalsi update ako sa podaril samotny nastrek + pripadne trouble s tym spojene :) dufam ze ziadne. Fingers crossed :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Čo urobíš so skrinkou Define S a vodným chladením Kelvin

Príspevok od používateľa hawkeye »

Takze mame po 1 nastreku ktory nedopadol dobre. Nastastie striekam plastidipom a islo to lahko dole.

Postup:
1. prvy nastrek rychlejsie prejdenie po ploche ktora sa strieka
2. nechat zaschnut 10-15min a dalsi nastrek
3. nechat zaschnut 10-15min a dalsi nastrek

farbu som nechal vyschnut a teraz vecer som daval dole sablony a tu nastal problem - farba na bocnici + predku zaschla spolu s farbou na sablone a vytvorila jednotnu vrstvu. Takze ked som zacal davat dole sablonu tak som zacal strhat sablonu + farbu na bocnici a predku a z nastreku ostala tak 50% robota :)
Ako som povedal nastastie som to daval plastidop a zbytok som dal z bocnice dole.

Takze dnes dalsi nastrek s tym rozdielom ze po 3 nastreku dam sablony hned dole aby nevytvorila jednu vrstvu.

+ som nastrekol koncovky kablov - velmi lacne riesenie "flexovania" :D

obrazky pred nastrekom po nastreku v prilohe

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B37lu9 ... sp=sharing
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"