Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Enzo87 »

pouzity nedostanes len ak si vyberies kupit rozbaleny kus alebo zanovny

dalsi nezoberiem, uz treti kus urcite nie
uz som z toho zufaly
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chces mat ticho a extrémne ticho a chceš ho za par korun ked ti vadí hluk zober si plne pasívny alebo 1000W Titanium. Popripade skús ten HXI od Corsair, ono ide o to ze tebe to mozno robil aj ten co si mal pred tým ale urcite si mu nevenoval tolko casu skúmaním ci funi alebo nie ono s hlukom to je celkom záhada kazdy clovek ho vníma inak a kazdemu vadí ina frekvencia intenzita toho zvuku ale ked sa clovek namota na to ze to huci jednoducho to bude hucat stále.

Je chore aby si to dokola vracal bud si riadne priplat alebo kašli na to.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Enzo87 »

Marek dokola to urcite vracat nebudem, mozno este raz a zoberiem corsair alebo sa nato vykaslem a ostane mi tento, mam predsa zaruku, len som zvyknuty na uplne ticho aj ked si strcim hlavu do pc skrine ! Mam pravo vratit do 14 dni tovar , tak ako mi povedal dnes technik , ze tento zdroj je prvykrat reklamovany ale ze sa to velmi casto stava pri inych a rovnako ako pri grafickych kartach ( ze to vydava take zvuky ako coil whine ) tak hadam nie som prvy co to riesi a bude riesit, za par korun som to nekupil, 125 Eur nie je tak malo za zdroj, bud si ho necham alebo posledna sanca je Corsair RM750i ale ked aj ten budem musiet vratit uz sa prepadnem hanbou , nie je tu niekto z BA co by sa mi nato pozrel ?
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa stiv »

Zdroj nema co vydavat zvuky ani s prilozenym uchom. Takze by som ho vratil a zobral uz nieco ine radsej.

Mozes este skusit vyskusat inu zasuvku doma.
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa castelL »

Choré je skôr to, že tie zdroje vydávajú pazvuky (pískanie, rapkajúci ventilátor, etc.) ktoré by vydávať nemali. Keď dokáže byť tichý zdroj EuroCase :D prečo nie Evga za 100 €? Odporučil som mu nech skúsi niečo od Corsair, teda RMx, alebo RMi.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Enzo87 »

dakujem stiv, ja s tym nazorom suhlasim ale uz mi je trapne druhykrat vracat nieco .
ani pri zatazi nema vydavat tie zvuky, nasiel som video na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=oBjDFeojaNc
nanestastie je to ten zdroj ktory som chcel kupit ako nahradu.... moj robi nieco podobne ale len pocas hrania sa na PC
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

To vrat, tam je jasne počuť take cvrlikanie to mne take ani GPU nevidava. Ja byt tebou tak by som riešil iny zdroj podla mna nebudeš spokojný ani s tym Corsair radsej nieco z lepšou účinnosťou a vyššou watazov. Alebo ten plne pasívny. Alebo posledná možnosť zober ten co si mal.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Enzo87 napísal:pouzity nedostanes len ak si vyberies kupit rozbaleny kus alebo zanovny

dalsi nezoberiem, uz treti kus urcite nie
uz som z toho zufaly
Bohužiaľ nie, veci vrátené do 14 dní idú späť do ponuky ako nové. :cry:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa LordKJ »

wut, ved vsade musia byt potrhane blomby, by som im to otrieskal o hlavu
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Enzo87 »

nepredavaju sa ako nove .. to je hlupost, ked ides na alzu tak tieto vratene veci su predavane ako rozbalene alebo zanovne ! v ziadnom pripade nie ako nove. Ja som nezaplatil 125 euro za taky zdroj co mi chrapci a piska ale ja chcem tichy a kvalitny, rano tam idem hned a vratim a vypytam si naspat peniaze , pisal som s jednym panom ktory recenzuje pre jednu nemenovanu stranku PC zdroje a radil mi ho vratit taktiez.... uz len vybrat nejaky normalny , chalani poradte jeden hovori corsair a druhy povie ze nie :)
tu je link z coho vyberat
https://www.alza.sk/lacne-pc-zdroje/188 ... 750&sc=700
okrem EVGA :/
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Plomby a áno, to je bežná prax. Neraz nechajú prerezané tie nálepky v záhyboch (ani sa neunúvajú ich odtrhnúť už úplne, nech nič nevidno).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa castelL »

Ako už bolo x krát spomenuté, tak Corsair zdroje trpia práve častejšie pískaním, resp. - "Coil Whine". Osobne by som skúsil RMx - 750, alebo 650W. Hold tvoja chyba to nieje a musí to znášať bohužiaľ predajca. Ono veľa krát je tento problém spôsobený skôr rôznou kombináciou HW, ako chybou samotného zdroja. Niečo je zle odfiltrované a bum, máme tu pazvuky. Spomeniem si na Corsair RM750, poctivý 80 PLUS Gold a hlavne tichučky, na jednej zostave krásne tichučký a pri inej vydával pískajúci zvuk.

Až teraz ma ťuklo, že "hopá", veď tu máme aj Super Flower zdroje, tak prečo nie:

http://www.tichepc.sk/Super-Flower-Lead ... -650W.html
http://www.tichepc.sk/Super-Flower-Lead ... -650W.html
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa Enzo87 »

EVGA G2/G3 su platformy Super Flower CastelL .
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa castelL »

Áno, toho som si vedomý :D Zober od každého výrobcu jeden zdroj a uvidíš :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čekujte nové CWT-OEM Bitfenix Whisper zdroje - celkom fasa
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=503
http://www.tomshardware.com/reviews/bit ... ,4805.html
https://www.techpowerup.com/reviews/Bitfenix/BWG850M/
Jediné mínus tu vidím naozaj len v tom, že záruka "len" 7 rokov a u nás asi ťažko uplatniteľná a absencia semi-pasívneho módu.
Doteraz som si ich nevšimol. :OO=

Dokonca aj ceny nie sú najhoršie, i keď pár eúr nižšie by potešilo
http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... b80%2bgold .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"