Nechce otvoriť ponuku štart

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
samaell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2012, 11:06

Nechce otvoriť ponuku štart

Príspevok od používateľa samaell »

Zdravím všetkých IT nadšencov a hneď opíšem problém s ktorým som sa stretol naposledy u môjho známeho. Ten má problém s ponukou štart. Ide o to , že po kliknutí na ikonu sa ponuka nezjaví. Nejde to ani okienkom na klávesnici. Tak to má vraj už týždeň , nepomohol ani reštart. Ostatné ikony na pracovnej ploche pracujú normálne a všetko ostatné ide otvoriť v poriadku. Na ten Pc chodia aj deti mi vravel sa hrávať a robiť inú neplechu takže tam mal aj poriadny bordelík , zanesené zbytočnosťami a hŕstkou škodlivého softu. To som mu prečistil a čo našiel antivírus odstránil , pre istotu skúsil ešte iným prebehnúť a ešte som to na záver prebehol ccleanerom a dal opraviť registre. Chcel som potom hneď ešte skúsiť obnovu systému lenže tá bola vypnutá a žiadny bod obnovy vytvorený .Poskúšal som i povypínať postupne programy bežiace v správcovi či tam dáky nespôsobuje šarapatu. Tak či tak ikona stále nič , skúšal som hladať po nete ale ničomu som sa moc nedopátral a nemal som ani moc čas vtedy. Zaujíma ma preto či nemá niekto s tým skúsenosť alebo má dáky nápad čo by mohol pomôcť to vyriešiť. Vopred ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nechce otvoriť ponuku štart

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak sa s niecim hraju deti, vacinou urobim zalohu dolozetych veci a nasledne reinstal. Decka dokazu PC neskutocne rozhasit. Vacsinou to nema vyznam davat dokpy a lahsia cesta je reinstal
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Nechce otvoriť ponuku štart

Príspevok od používateľa lepermessiah »

napriek tomu by som skusil pouzit zazracnu utilitku (ako admin v CMD)

Kód: Vybrať všetko

sfc /scannow
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
samaell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2012, 11:06

Re: Nechce otvoriť ponuku štart

Príspevok od používateľa samaell »

Reinstal by bol určite riešením ale neviem či sa mu to chce znovu takto riešiť keď mi vravel , že prednedávnom to mal reinštalované a veci si uložil na dáky externý hdd a keď tam vraj zas pozrel tam nič nenašiel všetko mu zmizlo :laugh: , ale určite to bude chcieť spraviť zas pretože sme pripojili minule wifi tak decká budú chodiť na notebook tak to bude chcieť čisté určite. Keď tak budem u neho tak aspoň vyskúšam radu od lepermessiah , snáď niečomu novému prídem na zub , zaťial dik za rady ;) Keby náhodou ešte niekto mal dáky nápad tak sem s ním , rád sa priučím dačomu novému

Návrat na "Operačné Systémy"