pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
NEVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Sep, 2008, 22:01

pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa NEVO »

chcem si preinstalovat svoj operacny system, mam Vistu Home Basic,
a potrebujem poradit ako na to, naposledy mi ju preinstalovaval kamarat ktory je momentalne prec a moj system je uz znacne pomaly a zevraj by potreboval preinstalovat,
napise mi tu niekto par rad ako na to aby som to zvladol aj ja "priemerne zdatny IT laik" :laugh:
Vopred diky za odpovede
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa scpeter1 »

malo informacii...mas origos DVD?Mas zalohu na HDD?Alebo?
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
NEVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Sep, 2008, 22:01

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa NEVO »

No origo DVD nemam, ja som ten notas kupoval novy stymto operacnym systemom,
A ci mam zalohu na hardisku to neviem, ako to zistim?
A ak nemam zalohu, tak co treba kupit ?
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa glirpi »

predpokladam, ze si s particiami disku od kupy nerobil nic. takze treba zistit presne aka F klavesa ti spusti instalacku systemu, ktoru mas na hdd na skrytej particii. kazdy to ma trocha inac.. mozno F11, mozno mas moznost obnovit system v ponuke po stlaceni F8 pri bootovani systemu..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
NEVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Sep, 2008, 22:01

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa NEVO »

no skusal som obnovovat system klasickym sposobom pomocou nastroja "obnovenie systemu" a nepomohlo
a ako zistim ktora klavesa F mi spusta to instalacku? :)
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa glirpi »

ako uplne prvu moznost by som skusil cez F8 a pozrel ci v tej ponuke nie je niekde na spodu moznost instalovat system.. ak nie tak potom uz iba cez google pozriet podla typu tvojho notebooku.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
NEVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Sep, 2008, 22:01

Re: pomoc pri preinstalovani Windows Vista

Príspevok od používateľa NEVO »

no takze, som to nakoniec skusal obnovit a pritom obnoveni to zamrzlo (asi 6 hodin sa nic nedialo furt pisalo ze obnovuje registre) tak som vitahol baterku a operacny system v prdeli :D
Dal som tam novy a hlavne som si dal rozsirit RAM-ku mal som 1G a furt bola plna, teraz ma 3 G a je zaplnena tak na 20- 40 % cize okolo 1 G
Dozvedel som sa ze vista ma dost velke naroky na RAM takze hadam to teraz bude slapat v pohode.
Inak dik za rady ;-)
A este jedu vec kedze mam teraz novy system kto mi poradi ako ho zalohovat aby som zas nemusel platit ak budem potrebovat preinstalovat?

Návrat na "Operačné Systémy"