Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od používateľa Muhyng »

Zdravim,
poradte pls, co moze sposobovat nenormalne vytazenie CPU na priatelkinom notbuku. Je to Dell studio 1735, C2D T5750 2GHz, 3GB RAM a Vista home premium. Hned po nabehnuti systemu ukaze vytazenie procaku min. 50% (to vtedy, ked nic nerobim) a potom v zavislosti od toho co robim stupa az na 100%. Ked notas zapnem v nudzovom rezime, tak je vytazenie normalne, t.j. 0-2% ked nic nerobim. Najhorsie je, ze notas kvoli vytazeniu hreje -> sialene huci aj ked len pisem vo worde... Samozrejme, ked kukam na beziace procesy, tak tam nevidim nic, co by tych 50% sposobovalo. Nejaka nezavisla overena utilitka na sledovanie procesov by mozno stala za vyskusanie - mate tip?

Uz som pisal na viry.cz, ale nijaku haved nenasli, nic nenasiel ani AV (normalne, ani v nudzovom rezime). Obnova systemu velmi neprichadza do uvahy bo netusim, kedy to mohlo zacat. Update na W7 tiez asi neprichadza do uvahy, rada by mala legalne veci a investovat moc nehodla.

Mam podozrenie na nejake Vista procesy beziace na pozadi ktore tam robia cosi o co ich nikto neprosil... Niekde som cital cosi o indexovani suborov a podobnych hovadinach. Kde by som sa dozvedel viac o tom, ako vsetky nepotrebne kraviny raz a navzdy vypnut?

No, medzicasom som vyskusal Process explorer a podozrenie na indexovanie je asi spravne. Search filter host.exe ukazuje ±50%. Teraz uz len zistit, ako ho poslat do teplych krajov
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od používateľa glirpi »

I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od používateľa Muhyng »

jo, je to ono, aj ked na tej stranke co si mi poslal link mi vybehlo, ze blokovany malware... vytazenie je aktualne okolo 26% z toho Opera 25% :)

tu by to malo byt popisane bez malwaru http://www.mydigitallife.info/2007/09/1 ... g-service/

Návrat na "Operačné Systémy"