Eheim 1048- aky blok na CPU?

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa scream »

Takze planujem vymenit jeden z archaickych kuskov na mojom vodnikovy a to CPU blok. Povodny Aquacool je na obrazku tu: http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=1" onclick="window.open(this.href);return false;.

Okruh sa sklada z:

Eheim 1048
Lamelovy radiator pre 2x12cm fan (od zooma)
dalsi 12x12cm AL/Cu radiator, obrazok tu http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=0" onclick="window.open(this.href);return false;
1xCPU block
1xchipset Erty
1xVGA Aquacool (had)
Expanzka 0,5l
Hadice Silikon asi 8/12

Vzhladom na cerpadlo ale neviem co si mozem dovolit. Uz teraz je prietok niekde pri 200/l hod cize by som potreboval nieco ozaj malo restriktivne a hlavne lacne. Pozeral som po blokoch viscool ale tam je zas u verzii V2 moc velka restriktivita a povodna verzia s plexi (hlinik nechcem ani za nic) sa dost tazko zhana. Alphacool bloky maju tiez velky odpor (aspon lacnejsie). Na stranke viscoolu som sice videl lacne cerpadlo s cpu blokom predavane ako set ale pochybujem zeby to potiahlo aj chipset a VGA. Preto prosim o nejaky rad/skusenosti. Laing momentalne v plane nie je:-)

Inak teplota vody po hodinach hrania max 34 stupnov, VGA do 50, chipset neviem (cidlo hlasi 28 co je blbost),takze len to cpu na +/- 67 ma trosku trapi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa s10 »

No takze bloky z najmensou restriktivitou su bloky od EK wave edicia (avsak su menej ucinne) napr. http://www.tichepc.sk/produkt/EK-Wave-LGA775-1918.html" onclick="window.open(this.href);return false; , v ziadnom pripade nie novy blok od EK Supreme.
Dalsim kandidatom je blok od D-tek, model Fusion http://www.tichepc.sk/produkt/D-Tek-FuZ ... -2162.html" onclick="window.open(this.href);return false; , v zahranici je oznacovany ako flow king (nie vsak z tryskami ktore je mozne zakupit).
Dolezitym faktorom je aj cena v ktorej sa mame pohybovat.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa scream »

Skor by som sa chcel pohybovat v hraniciach do 1500SK za novy blok... viem ze ich asi vela nebude ale kludne mozu byt aj varianty ktore su postarsie a uz sa trebars nepredavaju ale daju sa kupit pouzivane...Proste chcem vediet na ake sa zamerat. O D-teku viem ale dat take peniaze za kus medi... Zas ked uz mam inevestovat nejaku tisicofku tak nech to stoji za viac ako za 5 stupnov dole...to radsej ostanem pri starom bloku.

Hladam nieco s dobrym pomerom Cena/restriktivita/vykon (nemusi byt ultimatny)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa palee »

tak to je dosť ťažké takto niečo vybrať... malá restriktivita a pritom i dostatočný výkon, to jedine Fuzion, ktorý je ale dosť drahý... najlepšie by asi bolo niečo z bazaru alebo si priplatiť... do tých 2000,- by som to videl na EK-Wave, ten je opravdu málo restriktívny alebo nejaký ten Alphacool Nexxos XP/X2 HighFlow... možno ešte Viscool cpu blok...

na Tvojom mieste by som ale možno nasporil na Laing pumpu, lebo ťa to čerpadlo stále bude brzdiť, takže si tým novým blokom až tak nepomožeš... a tých 1500,- si odlož a za to si neskor kúpiš napr. TR XWB-1, ktorý je výkonom úplne niekde inde alebo Alphacool Nexxos XP Silver... a na tú pumpu možeš roky dávať bloky, aké len budeš chcieť :)

ak nie, tak by som vzal asi ten EK-Wave za tých 1700,- , ale výkon zas nejak ohromujúci nečakaj...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa scream »

Kolko stupnov dole mozem cakat? lebo ako tych 65+ zatial nicomu neskodi a dat 1700 za ten EK Wave co ma nejako konstrukcne neohuril a vykonovo sa mu to asi tiez nepodari je trosku nezmysel... Zas pri prietoku 150l a viac je vykon bloku stale +/- 2 stupne na "povodnej" urovni co by to cerpadielko mohlo dat.... Ide len o to buchnut tam nieco len o malicko restriktivnejsie ako to co tam je....

V krajnom pripade by sa mozno este nasetrilo na toto: http://www.tichepc.sk/produkt/Laing-DDC ... -1134.html" onclick="window.open(this.href);return false; to by uz snad mohlo stacit aj na nieco kvalitnejsie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa alfik17 »

viscool blok nieje az tak moc restriktivny a je celkom ucinny za tu cenu nema konkurenciu by som povedal.akurat to spracovanie nieje 100% ale tak co by clovek aj cakal za tie peniaze ze?urcite nad nim pouvazuj a casom aj tak kupis lepsiu pumpu
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa palee »

scream napísal:Kolko stupnov dole mozem cakat? lebo ako tych 65+ zatial nicomu neskodi a dat 1700 za ten EK Wave co ma nejako konstrukcne neohuril a vykonovo sa mu to asi tiez nepodari je trosku nezmysel...
ak ti to doteraz vyhovovalo, tak to nechaj tak... preto som písal, že radšej našetriť na pumpu + kúpiť poriadny blok, lebo vyhodiť 1500,- za blok, ktorý ani veľmi výkon nemá (myslím vzhľadom k ostatným) je trocha o ničom...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Eheim 1048- aky blok na CPU?

Príspevok od používateľa scream »

Ja to asi vyriesim tak ze dam inzerat na kupu WB a ked niekto nieco ponukne tak to tu odkonzultujem lebo vidim ze vela toho na vyber nieje... ;)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Vodné chladenie"