Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Všetky TOPy sú nakoniec kompatibilné. Tie EK CSQ TOPy sú EOL. Gabo ich tam dal len pre istotu keby ich niekto ešte mal.

Vyjadrenie od Aquatuningu.
AT-Eduard napísal:That EK Tops are EOL since a long time and of course they are not compatible because the current D5 from Laing/Loward would also not fit with that tops

The VPP ist compatible too all current tops wich are not older than 2011. That was the time as Laing changed a few small details on their D5 pump and all brands had to change their tops in this time
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

No z pohľadu X ročných skúsenosti by som si veru počkal na nejaké ročné výsledky stability behu a podobne. Ta centrálna keramická tyčka by mohla byť problém pri preprave...takto nejako vyzerali keramické tyčky na Arctic ventilátoroch a aj vďaka tomu že v krabici 40ks ventilátorov bolo bežné 5-7ks tak ze keramická tyčka prasklaa rotor odpadol... + aj s tou reguláciou tam nie je všetko košér.

Leon: takže výsledok je taký ako som vravel ešte pred úpravou textu :D že tie nekomp. TOPy su starobné EOL.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani pomôžem si dako ked do systému prihodim jeden EK X360 radiátor? Momentalne tam mám 2x240PE od EK. HW mám v popise od kedy si delidol CPU a dal chladit priamo jadro blokom a dal tam CLU neskutocne sa mi prehrieva okruh CPU to pomohlo ale GPU teploty sa mi nepáčia tam to ide 60 stupňov pred tym to bolo do 50 aj na GPU mam CLU. Vrtule sa mi točia uz na maxime co znesiem do 700RPM a kvapalina ma 45-47 stupňov.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

jadro chladiť blokom ? a IHS si tam naspať nedal ? každopádne po delide by si mal mať ešte lepšie teploty než predtým, dupľom s CLU
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

IHS som tam nedával objednal som od Gaba ten kit skrutiek od EK co umoznuje chladit jadro priamo blokom bez IHS. A samozrejme ze to pomohlo ale pomohlo to tak ze to dava riadne zabrať okruhu kedze to asi odvádza teraz viac tepla tak mi to prehrieva aj vodu viac ako pred tym, tym padom mi viac kúry GPU. Aby sme sa rozumeli CPU to pomohlo ale GPU sl a hore skoro o desať stupňov a to sa mi nepáči.

Uz som skusil GPU este raz prepastovat s CLU ci náhodou nemam zlý dotyk ale jadro GPU bolo pekne otlacene na bloku cizetam kontakt je. Takže s toho usudzujem ze moj okruh je slaby a viac ako 700RPM neznesiem aj to je moc.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Tak to chce vacsie rady potom. Tu vodu mas dost horucu na svoj pc.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Myslíš ze pomôže jeden X360? Viac uz do skrine nenapcham. Poprípade by sa dalo aj externe riesenie Mo-Ra ale tam je ta cena niekde uplne inde ked si to spocitam aj s vetrakmi plus este dalsia kvapaliny.

Ono ja sa nečudujem ze sa to pecie na GPU mam modnuty Bios plus valim s nej co to dalo. CPU je OC na 4500 ale ako píšem pred tym som mal na GPU slušne teploty do 700RPM dávala tak 50 stupňov po pridaní otáčok na Full to ochladilo na 45. Ale CPU som mal aj 70-75 preto som to odelidoval teraz mávam tak 50-60 max v dakom teste.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

No ked to máš v loade tak to máš tak akurát teploty. Proste s dvoma 240PE nečakaj veľa. Ešte keď to máš pomodované.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja potom nerozumiem tomu ako moze mat niekto AIO este aj s GPU dokopy a vravieť ze ma super teploty. Ja mam tiez super ked valim FULL otacky ale preto som si vodu neskladal tak asi do okruhu nieco este prihodim chystám sa to cez sviatky rozoberať davat nove hadice a vodu tak to poriesim.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Tak hlavne čo sú super teploty pre niekoho. Asi si každý predstavuje iné čísla :D Top AiO Ek predator 240 napr v AIDA64 dáva 79 stupňov. Neviem o koľko lepší je 360ka, lebo sa mi to nechce hľadať. U Gaba som niekde videl, že s dobrou vodou mal na CPU v loade 38 stupňov.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Kašlem na to nebudem špekulovať, baba sa ma pýtala vo chcem na vianoce tak som povedal ze chcem radiátor takze bude externa MoRa :D vrtule si dokupim ja. A dáke hadice nove mam este doma som zvedavý co to da ked to tam prihodim.

A este som u gaba objednal aj Thermal Grizzly Conductonaut.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Este rychlospojky k tomu prihod.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

No to uz nebudu love musim to dat zatial na priamo miesto na to mam tak to nemusím teraz riešiť skor by ma zaujímal vas nazor na parallel loop ako robil gabo v projekte Dota 2 Drow Ranger. Ma to zmysel ci je to skor viac oku lahodiace mne sa to tiez viac páči preto by som do toho šiel ci je to skor horšie riešenie?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Tak hovorí sa, že paralelne zapojenie grafík v SLI nevadí a každá grafika dostane polovicu, resp 1/3 prietoku kvapaliny. To sa teba netýka. Pri zapojení CPU a GPU bloku tečie voda v paralelnom zapojení cestou menšieho odporu, tzn CPU dostane väčší prietok ako GPU (GPU bloky majú oveľa viac prekážok). Niekto napája dokonca paralelne SLI a to celé ešte paralelne na CPU :D Ja by som v živote paralelne nič nezapojil. Ani grafiky v SLi,... všetko pekne nech má rovnaký prietok a nemusím sa báť, že sa mi niekde voda bude ohrievať dlhšie.
.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Fullesh »

Nechcem sa dotoho pliest ale bernuliho rovnica hovori nieco ine :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Vodné chladenie"