Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a ventilátory na koľko otáčok ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa hawkeye »

500-900 max
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

čerpal som z
https://forum.teksyndicate.com/t/fracta ... lock/88054

uznávam, tú zostavu potiahne ale ja som hovoril o niečom inom, ja som mal na mysli ozajstnú zostavu, na ktorú sa už voda oplatí - bavíme sa aspoň o pretočenej consumer i7čke a o 6+jadrách v páre s výkonnejšou GPu

rovnako, nemáš náhodou na gpu ten hybrid od alphacoolu ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Aky hybrid? :D
Ono neni hra ako hra. Napisat Teploty z nejakej hry to je take...
Idealne je napisat ako to islo vo furmarku a prime :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nexxxos gpx, uni blok + pasív na ostatné súčiastky

btw, minimálne u mňa, ja dokážem viac vyžhaviť kartu s hrou ako s furmarkom :(
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa hawkeye »

Jj je tam ten alphacool gpx...hra bola ashes of singularity, project cars
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ono jasné, uznávam, lebo toto je špecifické riešenie (pekne jednoduché a "kompaktné"), ktoré stále zachová (ak sa nepridávala expa) menší loop, takže pri takejto zostave je to super a tipujem, že aj pekne tiché

len škoda, že výkonnejšia GPU s full-cover blokom, prípadne nejakým haswell-ečkom by to už podľa mňa nahriala pri 12V na pumpe na 70tky, raz sa to možno niekde na nejakom fóre objaví a overí sa táto teória :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Pumpa, ktorá je v danom AiO má max. 60C aj to pri takej teplote veľmi rýchlo skape (myslím teplotu obeživa :D).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Aku max teplotu ma D5?
________________________________________________
Mam nejake otazky na skusenejsich :D

V priebehu 2 tyzdnov +- by som chcel rozobrat cele pc po 8 mesiacoch, vymenit fany a nieco doobjednat, ale chcel by som tam dat priesvitnu kvapavku.

Budem mat zafarbene plexi bloky od Mayhems cervenej vody? Cim to cistit a na co sa pripravit? Chcem aby bola priesvitna voda uplne cista a nie nejaka mutna.

Ak by mala byt mutna to tam radsej nalejem zase cervenu vodu. Dik.
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

D5 max. 60/65C kvapalina, ktorá cez nu preteká - potom sú aj 85C varianty :)....

Teraz k tomu farbeniu ... ak si mal už rozrobenu priamo Mayhems X1 UV red vodu tak môže niektoré plexi chytať ... ak chytí už to nedáš dole (preto vymysleli non staine farbivá). Mne sa to ale s tou vodou ešte nestalo...fľaky a pod usadeniny odstrániš s Domestosom nakvapkaj s jemnou kefkou porieš a umyť...nenechať dlho pôsobiť.

Následne rozobrať aj ost. veci a všetko dlho preplachovať hlavne radiátor. Ja som teraz čistil Vulture po Red Pastel pomaly celý deň a aj tak mam kvapalinu ružovú (čo nevadí pretože tam budem dávať Non Staine farbivo do Mayhems X1 clear).

http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0=Non%2bstaine farbivá :) z môjho pohľadu sú pastel fajn ale nie všetky - pastel som dával z Vulture preč lebo začal zanášať vodný GPU blok s niečim čo vyzeralo ako hrdzavenie...takže som to vypustil. Inde nemám tieto problémy (iné farby..) mám pocit že pastel nie každý je ok...oranžová, červená sú isto problémové.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Nikto nic, ziadne fotky, ziadne novinky...
stiv napísal:V priebehu 2 tyzdnov..

To teda boli 2 tyzdne.. pfuj.

Uz som doma a mam naklikany kosik len mam este par otazok.

Nazor na tuto bandasku? http://www.tichepc.sk/Aquacomputer-Doub ... r-red.html pride mi to vyhodnejsie ako kupovat mayhems litrovky po 11 eur. Treba mi tak 3 litre.

http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... xi_2_.html toto sa nerobi uz v ciernom? Nikde som to nevidel. A k ciernym blokom davat plexi terminal no.. :(

http://www.tichepc.sk/Aquacomputer-Dr-D ... -pump.html a co toto? Videl som to na FB stranke tak ma to zaujalo kedze uz mi raz kvapkala fitinga z expy. Oplati sa to, resp funguje to dobre? Ak spravne chapem tak natlakujem okruh a cakam ci "nesfukne"?

A posledna otazka.. skrutky k fanom na radiator neviem nikde najst v obchode.

Dik. :bye:

Je to diskusia ale ak som ot tak ma zmazte.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

skrutky su v sekcii modding http://www.tichepc.sk/Modding-PC/Skrutk ... 20003.html

čiernym mostíkom (40.6mm) skončil predaj https://www.ekwb.com/shop/ek-fc-bridge-dual-serial-csq možno nájdeš ešte na nejakých zahraničných eshopoch na sklade. Sa celkom šudujem prečo by končil predaj, veď dosky majú rovnaký rozmer slotov od nepamäti :D
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Stiv: skrutky som pridal (asi si aj objednal), každopádne na ten mostík - nie všetky máme nahodené a nič sa neskončilo - CSQ verzia je ina ako hladká (obidva typy samozrejme Acetal) https://www.ekwb.com/shop/water-blocks/ ... -terminals ... ak niečo z EKWB nemáme v systéme a oni majú vieme to...zvozy od nich sú raz do týždňa...stačí sa len opýtať ak nie je ja to pridám do ponuky a zavediem.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

No tak moja obluda vyzera funkcna. Uz dorazili aj custom spodny + zadny plech.
Tolko kolko som sa s tym narobil.. Hore nevojde XE P/P radiator, resp. vojde kym netreba zapajat kabel do dosky. Dole nevojde vystupmi smerom k zdroju, iba druhou stranou. Tiez je len tak tak prilepeny na zdroji /je tam par mm miesta/. A tie kable k Leadexu su zly sen a nocna mora. Dobre ze som upustil od 2x120mm radu lebo by som sa zblaznil. Aspon ze zdroj aj ked donho fuka teply vzduch z radiatora to stale zvlada pasivne. :-D

Ten aquacomputer mr.drop mi na zaciatku sfukoval cez to pumpovadlo. Potom to chvalabohu prestalo sfukovat resp som ho odkrutil po napumpovani. Ale dobra vecicka.

Ta expa je tiez odpad za 130 eur. Stop fitingy ine ako dodane k expe presakuju, extender iny ako ten od expy sa neda zaskrutkovat, hornu cast expy nesposklada s tym O tesnenim ani boh, ale nechce sa mi to teraz riesit ani kupovat novu, kedze tato ma pekne orientovany vystup aj trubicku z vrchu a drziak sa dal namontovat (kedze v trayi su diery na kable blizko vedla seba). A nechce sa mi teraz pozerat na pc bez expy a cakat na RMA.

A tie silentwingy na 45mm rade su uplne super. Nocutye v P/P sice prefuknu vsetko, ale su hlucnejsie. Hej a na 2 rozdielne karty nepasuje terminal. Mudra vec od ekwb.

Mayhems x1 voda je uplne ina ako ta pred rokom. Tato je krasne cervena a priehladna, a strasne smrdi za nejakym alkoholom. :D

Do dalsieho upgradu vody (ked bude nejaka obmena hw) by som uz chcel konecne PLX kable (nie predlzovaky), 480HWlabs rad (miesto X45 360), a mozno duald5topmod s expou.
Naposledy upravil/-a stiv v Pi 09. Sep, 2016, 16:10, upravené celkom 4 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Krása :good:

... až na ten blesk :P
.

Návrat na "Vodné chladenie"