Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

5x blok + 360 a 480mm rad. Mam ju bez pwm kabla co by malo byt 60% jej rychlosti. Neviem overit, ci to je pravda no ak ano tak je to malo (co uz nieje vlastne az tak malo, ze leon). Ak ju dam na max tak samozrejme voda v okruhu doslova strieka. Ked som plnil okruh tak to litrovu expu vcuclo velmi rychlo. :laugh:

Co ale nieje prevadzkovatelne na max lebo to huci. Nebudem tu mat hlucnu pumpu. Uz aj HDD si uzivaju posledne chvile v pc. A ani moja zostava nieje velmi porovnatelna s 90w i7 a 150w gtx1070 ked moje obe karty zeru cez 300w/ks + oc x99...

Snad cez tyzden dojde uz VPP755 a nejake veci od GABA a uz len pockat na novu kartu. Som zvedavy ako si povedie nova pumpa. Bude sice o jeden blok menej no uz budu 2x480mm rady + vysoka 900D. :)

Cely tento "problem" vlastne nieje ziaden problem iba som chcel poukazat na to, ze ten jeden stupen vody v okruhu asi nebude tak uplne vzdy pravda a niekto velmi nerozdychal, ze nema pravdu a ja mam po 10 mesiacoch 24/7 prevadzky (uz druhy build) nezostabilizovany okruh. :)
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Nejake nove poznatky.. skor spravim z trubice obluk ako z tejto "zpliastenej" hadice co sa zlomi. Vraj to nieje bezne a mam kontaktovat predajcu o vymenu (sprava z ekwb supp + ospravedlnenia). Dalsi fail po X4 expe. :?

Dufam, ze nova hadica bude normalna. Uz aj tie primochill priesvitne 16/11 sa nejak vytracaju zo skladov po EU pozeram.
IMG_6463.JPG
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

to sú tie DuraClear?
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

jj toto: https://www.ekwb.com/shop/ek-duraclear-11-1-15-9mm

Nechapem co je to za nekvalita. Primochill tu mam este skoro meter hodeny v krabici s hw a po pol roku je ako novy. Pevny, ciry a dokonalo okruhly. :facepalm:
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

asi sa stopercentne držia tohto :laugh:

Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Ale ona je tvrda a nie ze makka hadica. Pocitovo rovnaka ako Primochill. Akurat, ze spucena akoby na nej nieco bolo polozene dlhy cas...

A balene to je v krabici tak nie, ze na tom nieco bolo polozene v "sklade". Stastne predaje ak su vsetky take. :rolleyes:
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa mino_85 »

Možno budú ešte oválne fittingy k tomu. :-D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
razor1966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ne 30. Aug, 2009, 18:12

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa razor1966 »

Akú pastu pod block cpu použiť?mám MX4 alebo tú čo je dodaná s blockom XSCP Raystorm K3?
razor1966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ne 30. Aug, 2009, 18:12

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa razor1966 »

A ešte jena otázka ktoré pumpy sú lepšie s pwm revo reguláciou alebo vario?
Pýtam síce až po kúpe ale až teraz som to zistil že pumpa ktorú som kúpil sa nedá nastaviť na určitú rychlost, neviem či je to výhoda alebo je to jedno.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani poraďte silnejšie čerpadlo tiché samozrejme, teraz mám D5 od EK ale jednoducho vidím ako to nedáva na malých otáčkach keď pridám mám dole hneď päť stupňov aj desať niekedy. Tlačí to cez jednu XE 360, Moru 3 a dva bloky.

Čo poviete na toto? https://shop.aquacomputer.de/product_in ... ts_id=3379
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

razor1966 napísal:A ešte jena otázka ktoré pumpy sú lepšie s pwm revo reguláciou alebo vario?
Pýtam síce až po kúpe ale až teraz som to zistil že pumpa ktorú som kúpil sa nedá nastaviť na určitú rychlost, neviem či je to výhoda alebo je to jedno.
pri pumpách je to v podstate jedno či máš PWM alebo nie,... pri okruhu si zistíš aké otáčky ti sedia a necháš to tak. Ešte som nevidel aby niekto robil krivku aj na pumpu. PWM by som riešil skor u fanov, tam je to veľká výhoda.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani aké máte teploty na GTX 1080? Ja mám SeaHawk EK a keď tak pozerám nemám nič moc teploty pri Star Wars to ide okolo 50-53 stupňov a kvapalina má 30-35 Max dnes som bol pri tom 3 hodiny meral som kvapalinu aj teplomerom v expanzke či nemám vadné čídlo ale meral tak ako ten čo je v okruhy. Okruh mám si myslim slušný Mora 3 a XE 360 k tomu.

Vo Valley benchmarky nemá tá karta viac ako 43 stupňov, furmark 50-53. Mne to príde moc, buto je tá MSI na prd napastovana dakym šmejdom pastov alebo neviem ako si to vysvetliť.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Stiv: si to mohol napísať ... máme skladom ďalšie tak by sa vymenilo a pozrelo, ale nechápem či zas zlyhala dpc kontrola u nich, alebo len máš ty šťastie, lebo predáva sa ich a vidím tento problém prvý krát. Primochill čoskoro nebude vôbec...pretože distri čo to riešil v EU skončil resp. tu značku obmedzuje úplne.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
razor1966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ne 30. Aug, 2009, 18:12

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa razor1966 »

Zdravím,mám pumpu EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM a chcel by som ju regulovať regulátorom, čo mám zatiaľ je regulácia pumpy zapojená na dosku tam kde bol predtým zapojený ventilátor procesora a to je 4pin, ale z regulatora ide len 3pin a kablik na regulovanie pumpy má zapojené 2 piny tak, že jeden je už mimo,normálny ventilátor s pwm tam pasoval,vie nikto poradiť ako to zapojiť?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

3pin do 4 pinu musí pasovať, nezapájaš to opačne?

Obrázok
.

Návrat na "Vodné chladenie"