Vypúšťanie systému

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Avarax
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 17. Nov, 2014, 14:51

Vypúšťanie systému

Príspevok od používateľa Avarax »

Ahojte. Chcem sa spýtať uvažoval som do budúcna a pozastavil sa nad tým ako efektívne a bezpečne vypustiť systém. V inom vlákne ste mi poradili ktorý set si mám kúpiť a keď to idem objednávať chcel by som zároveň dokúpiť všetko potrebné aj do budúcna.

Prekutral som web a pár článkov a dospel som ku 3 možnostiam ako to budem môcť robiť pri tom zostavení ako to budem mať ja v skrinke.

Systém ako by mal vyzerať som načrtol tu:
Obrázok

Zo spodku expan. do pumpy z pumpy do CPU z CPU do rad z rad. do expan.

Možnosť použiť Rýchlospojku.

To by znamenalo že by som musel použiť na výstup z pumpy rýchlo spojku. Medzi vstupom do procesora a pumpou vis. obrázok. Tým pádom by som len otvoriť nalievací otvor hore na bedni pripojil ďalšiu hadicu s rýchlo spojkou a vylial polku systému a potom by som musel to isté spraviť aj s druhou stranou .
Otázka znie či rýchlospojka nezníži prietok vody?
Obrázok

Druhá možnosť som odkukal z youtube
https://www.youtube.com/watch?v=1HLxSOpMk7w

Treria možnosť som tiež odkukal tiež z youtube
https://www.youtube.com/watch?v=vtbxvl9zn2k

Osobne sa mi asi najviac páči tá druhá možnosť. A nakoniec ma napadá posledná otázka. Je možné otočiť expanznú nádobu hore nohami? Pýtam sa hlavne preto že je v strede nejaké železo ktoré určite plní nejaký účel. V skrinke by to malo vyzerať takto.

Pýtam sa preto lebo potrebujem ju otočiť z dôvodu ktorý je možné vidieť na ilustračnom obrázku nižšie.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
ubuntu805
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2013, 13:25

Re: Vypúšťanie systému

Príspevok od používateľa ubuntu805 »

Ta druha moznosť bude asi najlepšia
Tie rychlospojky asi obmedzia ten prietok iba minimalne
Tu expu mozes otočiť ale mozno bude problem pri plneni ze pumpa bude tahat vzduch inak ak tu expu dobre dotiahneš nemal by byť problem
Cpu:AMD FX 8120 3,2Ghz +Scythe Mugen 1 Mb: asus sabertooth 990fx Gpu:GIGABITE HD7970 OC Ram: kingston hyperX 16gb 4x4

Návrat na "Vodné chladenie"