Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

V spolupráci so spoločnosťou MSI sme pre užívateľov fóra pretaktovanie.sk pripravili zaujímavú a hlavne kreatívnu súťaž o špičkovú základnú dosku MSI Z77A-GD65 s výkonným procesorom Intel Core i5-3570K.

Vaším cieľom je zaujať porotu nápadom na testy / pokusy / technologické experimenty, ktorým dosku podrobíte. Užívateľ, ktorého porota vyberie však nemá vyhraté. Musí totiž svoj nápad v stavenom termíne zrealizovať a výsledky svojho počínania zverejniť v tomto vlákne...

MSI Z77A-GD65: stránka produktu
Obrázok
Pravidlá súťaže:
- užívateľ musí byť registrovaný na fóre pretaktovanie.sk
- užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť, t.j. ako dosku otestuje a prečo by mal dosku dostať práve on. Zaujíma nás aj, čo sa vám na doske páči, prípadne, ktoré technológie by ste si chceli vyskúšať na vlastnej koži. Fantázii užívateľov sa medze nekladú
- popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru. Odkaz na vašu užívateľskú recenziu je plus (akýkoľvek komponent - napríklad myška, klávesnica...)
- spomedzi užívateľov, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky, vyberie porota (administrátori fóra + zástupca spoločnosti MSI) jedného užívateľa, ktorý dostane základnú dosku MSI Z77A-GD65 a procesor Intel Core i5-3570K.
- vybraný užívateľ musí do stanoveného termínu (5.7.2012, resp. 27.7.2012) zverejniť to, čo deklaruje vo svojom príspevku. Až po splnení týchto podmienok zostáva doska aj procesor užívateľovi. V prípade, že sa tak nestane, musí užívateľ obdržané komponenty vrátiť (táto podmienka je súčasťou preberacieho protokolu).
- zo súťaže sú vylúčení zamestnanci vydavateľa - HWSK, s.r.o., redaktori pc.sk a administrátori / moderátori diskusného fóra pretaktovanie.sk, ako aj ich rodinní príslušníci.

Termíny:
11.6.2012 – vyhlásenie súťaže
25.6.2012 – uzávierka
27.6.2012 – vyhlásenie víťazného užívateľa
27.6.2012 – zaslanie komponentov víťazom (predpokladané doručenie 28.6.2012)
do 5.7.2012 – zverejnenie prvého obsahu (pokojne aj postupne - unboxing, fotky, čiastkové benchmarky...)
do 27.7.2012 – zverejnenie kompletného obsahu, recenzie

Dôležité linky
Súťažné vlákno: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?
Minuloročná súťaž o Z68A-GD65: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?
MSI Z77A-GD65: stránka produktu
Intel Core i5-3570K: stránka produktu
Sponzor súťaže - MSI Czech & Slovak


Obrázok
.
dancenatic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2012, 20:58

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa dancenatic »

Zdravím vás, celkom pekná zostavička ale čo ramky? No a už keď sa niekto podujme na tieto testy, tak by sa mohol pozrieť trochu aj na bežné používanie a to napr. ovládanie vetráčikov, výkon v hrách so zapnutým vsynch, dopad výkonu ram ( lagy, stuttering ) prípadne nejaké krátke Fraps video, a po dalšie mi po nástupe SSD chýbajú testy HDD v raid 0 na týchto nových zostavách, nejaké praktické testy ako spúštanie OS, levelov v hrách a podobne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som v tom uplny laik tak ja by som ju krasne pofotil pri unboxing a bola by to moja prva doska a procak co by som v zivote sam doma zapojil a naucil sa to. dajte mi sancu. lebo vzdy ked som nieco kupil, strach, zeby som to pokazil ma ovladol a vzdy mi pc skladal odbornik. ale rad by som sa to naucil a pc doma nemam, len xbox, takze sa hlasim. :good:
takze by som popisal a pofotil, rozbalenie, prislusenstvo a postupne zapajanie kazdeho kablika. zapojenie podla navodu a urobenie presne ineho navodu ako to napojit. potom by som to otestoval ale len vo windows. ine OS nepoznam. Ako vravim, bola by to pre mna velka vyzva vela by som sa sam naucil a aj moja manzelka pri mne ;)
Naposledy upravil/-a stefan222 v Ut 12. Jún, 2012, 09:52, upravené celkom 1 krát.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa valistar »

nesutazne (diskusne) prispevky budeme mazat, minimalne do uzavierky ... tak uz len k veci :)
// odporucam to pekne rozpisat ked chcete vyhrat + byt originalny.
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa 4pepe »

v oblasti HW sa pohybujem už pár rokov mám to ako koníček, rozoberanie http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1107 http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975 a skladanie http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975 samozrejme s príslušnou fotodokumentáciou v jednotlivých vláknach. K tomuto môjmu koníčku samozrejme potrebujem prehrávač a ako jediný používam pc napojený na receiver. Počítač si vždy sám vyskladám a pravidelne obmieňam HW, čiže sa v tom stále hrabem. Samozrejme si to potom pekne potestujem, mám aj merák na spotrebu, ktorú dosť sledujem keďže som platcom elektriky.

Na nových doskách ma zaujala technológia od lucidu VIRTU MVP ktorú by som rád potestoval, tiež by som potestoval integrovanú grafiku na cpu, hlavne možnosti pri zapojení viacerých monitorov čo sa málo testuje. Na doskách msi sa mi páči rozloženie a umiestenie konektorov, v testoch tieto dosky vychádzajú veľmi dobre čo sa týka spotreby, čo by som rád preveril. Tiež by som potestoval pretaktovanie, automatické a aj s manuálnym nastavením.
Dosť ma zaujímajú možnosti nastavenia ovládania ventilátorou, toto by som tiež rád potestoval.
Ako testovací HW by som použil to čo mám zroj superflower golen king, ssd crucial M4 128, cpu chladič noctua NH D14, a Phanteks PHTC14CS_RD, s ramkami kingston v skrinke fractal R3, chladené nocutami a Scythe Gentle Typhoon.
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa Toman »

hm..... taska otaska....
- k doske by som postavil hostesku (o ktorej by sa nedalo povedat ze je plocha ako ta doska), a nafotila by sa oku lahodiaca galeria pre potesenie zbitku fora...
- zo svaba urezat IHS, + cool laboratory liquid pro, dakde v pivnici mam AL komin, L2N zozeniem, 6.5- 7Ghz to musi dat aj keby sa nechumelilo, nech sa bicom plieska, skratka riadne sado/maso........
- co uz.... :smutny:

T. :cool:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

porovnal zmeny spotreby 2500K a 3570K v hrach ktore mam zakupene v foldingu by som nechal bezat niekolko dni a vyhodnotil spotrebu pomocou wattmetra dolozil fotodokumentaciu neake tie grafy.

Aby to bolo objektyvne tak aby sa zhodovaly jednotlive volty to by bol prvy test na bechmark, spotreba a teploty CPU.
Druhy kde by boly totozne frekvencie tychto CPU a test na bechmark nasledne urcenie spotreby a teploty porovnanie CPU.
Potom test spotreby a vykonu oboch procesoroch na maxime ktory by sa podarilo docielit uz rozdielne hodnoty.
A jeden test na podobnej hodnote voltov a frekvencie znova urcenie teploty a spotreby.

Plus urcit pri akych minimalnych otackach ventilatorov sa da prevadzkovat pri rozumnych teplotach cela zostava pri maximalnon vykone a pri zakladnych taktoch.


Ako druhu fazu by som mohol porovnat to iste a porovnat dosiahnuty vykon na doske MSI P67A C45 a vdaka tomu zistit ktora doska bola vhodnejsia pre tieto procesory pripadne porovnat pre ktory z tychto CPU je aka doska vhodnejsia.

Vsetko chladene D14+ 4x P14 s regulatorom+ GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti,




plus samozrejme fotodokumentacia z celeho procesu :)
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

:bye:
Moja hlavná motivácia pre získanie tejto dosky a procesora je taká, že by som ju kompletne porovnal s mojou Sandy Bridge platformou čiže s i5 2500K a doskou MSI P67A-G45.Moju súčasnú zostavu by som lacno predal tu na fóre ;) . Procesor a dosku by som skombinoval s komponentami s môjho podpisu.Procesor by som chladil s chladičom Noctua NH-D14 a požičal by som si od kamoša CORSAIR H100 a porovnal by som teploty. Výsledky by som spracoval do prehľadných grafov, pri skladaní, unboxingu procesora a dosky by som všetko pofotil pomocou digitálneho fotoaparátu, možno aj niaké HD video.Tento projekt by som nazval !!! MSI Military fe@t. Intel Desktop Project !!! Konečne by som mohol vytvoriť nejakú recenziu, ktorá by sa odlišovala od iných napr. v bode 8.Porovnanie výkonu s počtom jadier 4,3,2,1 jadro....

Moja recenzia by vyzerala zhruba takto:

1.Novinky procesora i5 3570K, jeho vlastnosti...
2.Novinky chipsetu Z77 oproti P67 a Z68 chipsetom.
3.Porovnanie s platformou Sandy Bridge (i5 2500K) , s kamarátovým AMD FX 8150 a aj s dalším mojim kamarátom s jeho i5 760.
4.Super Charger - test rýchlosti nabitia mobilného telefónu v zástrčke, v obyčajnom USB porte a v porte Super Charger
5.MAX OC procesora, porovnanie teplôt + porovnanie MAX OC s i5 2500K, porovnanie teplôt (ručné taktovanie a taktovanie s technologiou OC GENIE II
6.Virtu Switchable Graphics -spotreba, testy
7.Porovnanie Click BIOS s Click BIOS II.
8.Porovnanie výkonu s počtom jadier 4,3,2,1 jadro - budem ich vypínať a zapínať cez WINDOWS msconfig aj či to ovplyvní OC, keď bude zapnuté len 1 jadro.
9.Porovnanie výkonu s integrovanou GPU v i5 3570K s integrovanou GPU v i5 2500K to jest testy hier, benchmarky.
10.Intel Smart Response Technology.
11.Winki 3.
12.Zhodnotenie a funkčnosť dodávaného software MSI.
13.USB 3.0 a USB 2.0 - rýchlosť čítania a kopírovania súborov.
14.SATA II a SATA III - rýchlosť čítania a kopírovania súborov.
15.Testy výkonu s i5 2500K, i5 3570K, FX 8150 a i5 760 v programoch: AIDA 64 EXTREME EDITION,Sisoft SANDRA,Prime 95 po pretaktovaní by som nechal spustený test stability 12 hodín,wPrime,Super PI, Pov Ray, kompresia videa v Any DVD Conventer, 7 zip, CPU Burn-in, PCMARK VANTAGE, PC MARK 7, 3D MARK 06, 3D MARK VANTAGE, 3D MARK 11 ,CineBench R10, R 11.5, W Pirme,WinRAR,CrystalDiskMark , herné testy s GTX 560 Ti: DIRT 2,DIRT 3,GTA IV,CRYSIS 2,CRYSIS WARHEAD, BATMAN AC, Mass Effect 3, Dirt Showdown, Battlefield 3 ale aj v MSI KOMBUSTOR + BONUS porovnanie výkonu v systéme WINDOWS 8 CP! - aj porovnanie Windows Experience Index vo WIn 7 a Win 8.
16.OC integrovanej GPU ak sa to dá aj v programe MSI AFTERBURNER.
17.Dlhodobý test.
18.Nastavenia UEFI (BIOSU).
19.Fotogaléria.
20.Zhrnutie (záver) .

Na testovanie mám množstvo času, nakoľko mám prázdniny.
Tu je jedna moja mini recenzia: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=76299 ale táto by bola o 1000% lepšia.
Stroj by som využíval na hranie hier, enkodovanie FULL HD videa, úpravu fotografii,nejaké programovanie v jave, C++,PDF DOKUMENTY,TABUĽKY DO ŠKOLY.Ešte som nikdy nič nevyhral,určite by som si dosku a procesor poriadne užil a možno by som dostal šok keby ste ma vybrali a potom :OO= . Prajem všetkým veľa šťastia, vyberte toho najlepšieho a chcem sa ospravedlniť za to, ako som sa správal pri výbere víťaza v minuloročnej súťaži :facepalm: :smutny: .
:good: :bye:
Naposledy upravil/-a MajoFlame v Po 25. Jún, 2012, 18:15, upravené celkom 6 krát.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Pracujem s HW dost dlho, skladam pocitace na mieru, vyrabam doplnky pre PC, vodne bloky ale aj upravujem chladenie na mieru pre specialne systemy.

Test RAID poli: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 45#p927593

Podobne ako minuly rok, by som oprasil vodny blok s 540W peltierom a porovnal by som OC potencial dvoch 3570K (jeden mam) na doskach Z77A-GD65, Maximus V GENE (Z77) pripadne aj Maximus IV Extreme-Z (Z68) pod vzdusnym a vodnym chladenim, a nakoniec OC pri nizkej voltazi s peltierom. Samozrejme jedine stabilne OC, ktore preverim 12 hodinovym testom p95.

Porovnal by som idle a max spotrebu pri standardnom nastaveni, ako aj pri max stabilnom OC.

Dalej by som porovnal OC potencial RAM (G.Skill Ripjaws X 2133 C9 a Corsair Vengeance 1866 C9; oba 2x4GB) pri roznych casovaniach/voltazach.

Zistil by som kompatibilitu dosky s roznymi RAID radicmi.

Samozrejme by som spravil aj par porovnavacich tetsov:
grafika: 3d mark, Heaven, atd.
Vseobecne/CPU/RAM: Sandra, Fritz, atd.
periferie: Crystaldiskmark, Prenosy malych aj velkych suborov cez LAN

Dalej by som porovnal rychlost implementacie intel RAID-u so 2-3-4mi velociraptormi. Implementaciu Intel SRT s 2TB barracudou a Vertex4kou, prenosove rychlosti USB3, kompatibilita s Blackmagic Intensity Shuttle, pripadne ak ma este nieco napadne...

Zvysok systemu by predstavovala 7770-OC (pripadne nejaka in GPU ak bude po ruke), Seasonic X650 a vyssie spomenute RAM + Disky.

Potom by som sa par dni konecne zahral a manzelke sa vyhovoril ze musim testovat :D
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa commodore64 »

Takže, v prvom rade hneď uvediem veci na správnu mieru: dosku si nezaslúžim, nie som žiadny overclock geek, ale mám dobrý nápad, a aj keď nevyhrám, istotne túto súťaž oživím a snáď niekoho aj pobavím. Som grafik/dizajnér a preto hľadím hlavne na design výrobku, krabicu atď. Práve krabica a nápis "Military class" ma priviedol na nápad, ktorý by nebol žiadny "benchmark heaven", ale skôr ulahodil oku a snáď dovolil pozrieť sa na krásu dosky naozaj zblízka.

Názov: M.S.I.: Mission Status "Impossible"
Podnázov: Boj o GD65

Intro/prequel: Červení obsadili SLOT. Napätie medzi národmi stúpa a pravdepodobne sa schyľuje k tomu najhoršiemu – otvorenému konfliktu. Obe strany sa obviňujú z nedodržania mierových dohôd, pomalý strácajú trpezlivosť a kompromis sa zdá byť nemožný. Ako k tomu došlo? Po tom, ako Intel odpálil severný mostík, obsadil jeho úhlavný nepriateľ AMD celý bod GD65 a Intel prišiel o strategickú výhodu, keďže prišiel o kontrolu nad komunikáciou v oblasti. Modrí s odpoveďou dlho nečakali a spústili akciu s názvom Ivy Bridge – brečtanový most, v ktorom bude nasadené špeciálne úderné komando Intelu „Core i5“, ktorého úlohou bude obsadiť kótu 1155 (známu aj ako SLOT), a osadiť do nej centrálnu komunikačnú výpočtovú jednotku, ktorá zabezpečí Intelu kontrolu nad územím.

Voco tady GO?! :D Istotne sa pýtate (a smejete). Celé to vysvetlím. S doskou MSI by som urobil to, že by som ju pripevnil na drevenú dosku o rozmere cca 1x1m do stredu a vytvoril by som bojové pole, na ktorom by „bojovali“ mikro vojaci nafarbení na červeno a modro. Dúfam, že nemusím vysvetľovať výber farieb. Doska by sa premenila na mikrobojisko, ktoré by bolo nutné vymodelovať. Následne by som napísal scenár bojových scén, ktoré by som následne fotil v makrorežime pomocou zapožičaných foťákov Nikon D90 + Nikon D7000. Chalani majú síce iba seťáky, ale výsledok by som tunil vo Photoshope, kde by som následne v postprodukcii pridával efekty ako výbuchy, dym, prach atď. Následne by som battleground premiestnil ku môjmu priateľovi a vynikajúcemu fotografovi Milanovi Antalovi, kde by sme urobili vo finále pár imidžových záberov v jeho namakanom ateliéri s difuzérmi a bleskami a samozrejme ničím hocijakým, ale Nikonom D3 so širokým výberom objektívov. Súčasťou scenára by boli aj ďalšie komponenty, ako napr. grafická karta, chladič CPU atď. Vojačikov by som musel pozhánať, ale niečo som videl na ebay, tak to by nemal byť problém.

Výsledkom by mal byť epický fotoseriál, niečo v štýle komiksu a hlavne pastva pre oči nadšencov HW. Samozrejme, fotky by boli prístupné MSI na marketingové účely. Časom by sa dal k tomu urobiť web a trebárs by ten seriál mohol pokračovať. Záležalo by od okolností a od záujmu verejnosti. Istotne by som privítal pomoc ostatných nadšencov. Napadajú ma ďalšie veci – ako napríklad, že by napokon z toho mohla vzniknúť aj strategická hra, ale bohužiaľ na to nemám prostriedky a schopnosti.

K tomu celému ma inšpirovala moja 3-ročná dcéra, ktorú skladanie PC veľmi baví. Istotne by mi „pomohla“ :). Možno by sa z toho dal istým spôsobom urobiť výučbový program skladania pc pre deti, kde by jednotlivé komponenty a ich funkcie mohli byť zapracované do scenára a tak by to detská pochopili. Ak aj nevyhrám, dúfam, že som pobavil a hlavne spestril súťaž ;). Koniec brífingu. Rozchod!
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
Suliik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 15:14
Bydlisko: Dlhé nad Cirochou

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa Suliik »

Moj plán, 1.nejaké video s unboxingom
2.taktovanie,I5 3570K a I5 2500K(nasledne otestovanie v nejakých programoch)
3.porovnanie s MSI P67-C45
4.skúšanie integrovanej grafiky v hrách, následné porovnanie s gtx680(inú nemám :D )
5.fotodokumentácia projektu
6. meranie teplôt dosky v skrinke(define r3)
7.zhodnotenie a záver.
Dúfam, že si vyberiete práve mňa!
V živote som nevyhral nejakú cenu,veľmi by som si toho vážil.
Mám v pláne zmenu socketu a táto doska by bola pre mňa vlekým+
Spoiler: ukázať
MB: MSI P67A-C45 (B3), CPU:INTEL Core i5-2500K 4,2Ghz , CPU cooler:NOCTUA NH-U12P SE2 , RAM:Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Vengeance , HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB , VGA:EVGA GTX 680+AC Twin Turbo 2 , PSU:Seasonic X-660 Gold, DVD-RW: SAMSUNG SH-222AB černá, CASE:FRACTAL Define R3 Black Pearl, LCD:21.5" BenQ G2220HD, OS: Windows 7 Home Premium SK, 64bit, , Mouse:RAZER Imperator , Mouse pad:RAZER Goliathus Alpha Speed, Keyboard:Genius KB-235 černá , Audio:Roccat KAVE
Používateľov profilový obrázok
jurk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: St 10. Dec, 2008, 19:15
Bydlisko: Varín

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa jurk »

Zdravim,
tak v prvom rade by som všetko pofotil prislušenstvo+dosku (žiadny mobil ale kvalinte fotografie)+popis dosky zamerany na:vlastnosti dosky; software k doske; detaily dosky; čipy, ktore su použite na doske; napájacia kaskáda cpu+napajanie dosky. A hned by som začal s testovaním dosky, začal by som s detailnym opisom biosu a jeho možnosťami, hlavne čo sa oc týka ale nezabudol by som ani na ostatne zaujimve funkcie. Pokračoval by som testovanim zostavy seriou benchmarkov na def. nastaveniach. Hlavne by som sa pozrel ako doska nastavi jednotlive komponenty na Auto. Potom skusim OC Genii ako sa zvyši vykon-opäť séria testov, samozrejme budem merať napätie komponentov aj pomocou vystupnych bodov na doske. Dalej skusim ako sa bude s doskou taktovať, ako sa bude správať čo nastaví sama a okolko mi ulahčí samotné oc. Potom sa na dosku pozriem z hladiska uivatela, ktory chce len dostať vyšši výkon bez toho aby nemusel nič nastavovať resp. nastavil si sam ale len minimum nastavení a a zbytok nechal na dosku. Dalej by som sa zameral na vec, ktorá hovorí overclockerom len málo-spotreba. Ako je na tom doska so potrebou+aký vplyv majú na nu nastavenia.

Mojim cielom bude dosku ukazať ako všestranne vhodnú pre každého užívatela, pre oc nadšencov, bežných používatelov ktorý ocenia hlavne jednoduchosť, pohodlnosť a vysoký výkon a vhodnú aj pre milovníkov spotreby.

Pretaktovanie samotného procesora by som robyl na nejakom vzduchovom chladiči, možno aj box aby to bolo zaujimavejšie :D A určite by som ho potom potrápil aj so suchým ladom. Koniec koncov, mojim cielom bude hlavne poukazať na možnosti dosky ako procesora, aj ked pekna frekvencia cpu vždy poteši.

Benchmarky v ktorých budem testovať:
3D Mark 11, 3D Mark Vantage, Unigine Heaven, PC Mark Vantage, Super PI, wprime, Cinebench, Linx + nejaké tie hry(vyber bude hlavne podla popularity a požiadaviek uživatelov na fore) + nejaka ta exhibicia ako kupanie dosky bude určite.

Ake take skusenosti s testovanim hw mam, tu je jedna mini recenzia http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=77722

Prajem vela štastia ostatnym suťažiacim :bye:
Naposledy upravil/-a jurk v Po 25. Jún, 2012, 22:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

dakujeme za doterajsie prispevky.

najdu sa este dalsie napady?
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa Brandoo »

MSI Z77A-GD65 & Intel Core i7-2600K & i5-3570K
Act 1

1) Video unboxing a rychle overview
2) Inštalácia ostatných komponentov z podpisu (Intel i7-2600K HT vypnuté) + foto
3) Inštalácia a sfunkčenie vodného chladenia + foto
4) Testy stability systému (OCCT v3.1, Battlefield 3 a Diablo III) a monitorovanie teplôt bez OC + graf teplôt idle/load
5) Light overview BIOSu, možné nastavenia a hlavne nastavenia na pretaktovanie procesora a pamatí + screeny
6) Pretaktovanie procesora pomocou on-board tlačítka OC Genie II, prehľad nastavených parametrov a skúška stability podobne ako v bode 4) len s OC
7) Pretaktovanie procesora manuálnym nastavením parametrov, napatia a skúška stability podobne ako v bode 4) len s OC
8) Benchmarky - 3D Mark 11, CineBench R 11.5, CrystalDiskMark, AS SSD, ATTO benchmark
9) Pretaktovanie, benchmarky a monitorovanie teplôt CPU s integrovanou grafikou Intel HD3000

Act 2

1) Inštalácia Intel Core i5-3570K procesora + vodné chladenie
2) Testy stability systému (OCCT v3.1, Battlefield 3 a Diablo III) a monitorovanie teplôt bez OC + graf teplôt idle/load
3) Pretaktovanie procesora pomocou on-board tlačítka OC Genie II, prehľad nastavených parametrov a skúška stability podobne ako v bode 2) len s OC
4) Pretaktovanie procesora manuálnym nastavením parametrov, napatia a skúška stability podobne ako v bode 2) len s OC
5) Benchmarky - 3D Mark 11, CineBench R 11.5, CrystalDiskMark, AS SSD, ATTO benchmark
6) Pretaktovanie, benchmarky a monitorovanie teplôt CPU s integrovanou grafikou Intel HD4000

Act 3

1) Zhrnutie výsledkov z pretaktovania, benchmarkov a monitorovaní teplôt oboch procesorov + grafy
2) Zhrnutie výsledkov z pretaktovania, benchmarkov a monitorovaní teplôt integrovaných grafík
3) Porovnanie výkonu SSD OCZ Vertex 4 fw1.4 medzi Asus P67 EVO a MSI Z77A-GD65 v benchmarkoch pre disky uvedených v bode Act 1 8)

Act 4

1) Zhrnutie výsledkov, postrehov a skúseností
2) Overall zhodnotenie základnej dosky MSI Z77A-GD65 a procesorov
3) Oznámkovanie základnej dosky Z77A-GD65 a procesora i5-3570K

Mini recenzie, preview a "projekt" s vodným chladením

Sapphire HD5770 1GB DDR5 a AC Accelero L2 Pro

Fractal XL + vodné chladenie
Naposledy upravil/-a Brandoo v Ne 24. Jún, 2012, 11:56, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Čo urobíš s doskou MSI Z77A-GD65?

Príspevok od používateľa DMaMT »

Najprv by som osadil komponenty, spustil by som záťažové testy na procesor. Otestoval by som upiecť vajce na mäkko :D Užíval by som si výkon nadupaného PC :-) Samozrejme by som spísal recenziu, unboxing, foto a video z testov :)

Návrat na "Základné dosky"