SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

V spolupráci so spoločnosťou MSI sme pre užívateľov fóra pretaktovanie.sk pripravili zaujímavú a hlavne kreatívnu súťaž o špičkovú základnú dosku MSI Z68A-GD80 s výkonným procesorom Intel Core i5 2500K.

Vaším cieľom je zaujať porotu nápadom na testy / pokusy / technologické experimenty, ktorým dosku podrobíte. Užívateľ, ktorého porota vyberie však nemá vyhraté. Musí totiž svoj nápad v stavenom termíne zrealizovať a výsledky svojho počínania zverejniť v tomto vlákne...

MSI Z68A-GD80: stránka produktu
Obrázok
Obrázok
Pravidlá súťaže:
- užívateľ musí byť registrovaný na fóre pretaktovanie.sk
- užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť, t.j. ako dosku otestuje a prečo by mal dosku dostať práve on. Zaujíma nás aj, čo sa vám na doske páči, prípadne, ktoré technológie by ste si chceli vyskúšať na vlastnej koži. Fantázii užívateľov sa medze nekladú
- popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru. Odkaz na vašu užívateľskú recenziu je plus (akýkoľvek komponent - napríklad myška, klávesnica...)
- spomedzi užívateľov, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky, vyberie porota (administrátori fóra + zástupca spoločnosti MSI) jedného užívateľa, ktorý dostane základnú dosku MSI Z68A-GD80 a procesor Intel Core i5 2500K.
- vybraný užívateľ musí do stanoveného termínu (16.6.2011, resp. 3.7.2011) zverejniť to, čo deklaruje vo svojom príspevku. Až po splnení týchto podmienok zostáva doska aj procesor užívateľovi. V prípade, že sa tak nestane, musí užívateľ obdržané komponenty vrátiť (táto podmienka je súčasťou preberacieho protokolu).
- zo súťaže sú vylúčení zamestnanci vydavateľa - HWSK, s.r.o., redaktori pc.sk a administrátori / moderátori diskusného fóra pretaktovanie.sk, ako aj ich rodinní príslušníci.

Termíny:
27.5.2011 – vyhlásenie súťaže
13.6.2011 – uzávierka a vyhlásenie víťazného užívateľa
14.6.2011 – zaslanie komponentov víťazom (predpokladané doručnie 13.6.2011)
do 20.6.2011 – zverejnenie prvého obsahu (pokojne aj postupne - unboxing, fotky, čiastkové benchmarky...)
do 7.7.2011 – zverejnenie kompletného obsahu

Dôležité linky
Súťažné vlákno: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?
MSI Z68A-GD80: stránka produktu
Intel Core i5 2500K: stránka produktu
Sponzor súťaže - MSI Czech & Slovak


Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
Freeride1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: St 25. Máj, 2011, 10:46
Bydlisko: Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Freeride1 »

Vymlátim stej Dosky Maximum ! :) ... konečne by bola šanca vyskúšat intelacku platformu a vyskušat to ich OC GENIE ...a porovnat to z konkureciou. :-)
MSI Z87I AC, i5-4670K, ADATA 2x4Gb 1600, OCZ Agility 3 60Gb, WD RED 1Tb, HD5770, Silverston Sfx 450W, Raven Rvz01,
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mi*so »

vymazané-nový príspevok
Naposledy upravil/-a mi*so v Po 06. Jún, 2011, 17:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Millfox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:13
Bydlisko: Michalovce

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Millfox »

Spravil by som OC s skusil by som na pasive upiect vajce :D
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MaxPayne »

no ja keby to vyhram,tak si dokupim zvysok hardware,lebo momentalne mam len notebook z roku 2002 :) tak ci onak cakam na konkurenciu od amd a potom sa rozhodnem ci bude buldozer alebo SB. Ale ta vyhra by ma mohla hned presvedcit do coho ist.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Premalujem na cerveno , procesor na zeleno, a nahodou mi ten procesor spadne do rieky
A ak by nespadol ( pochybujem) , tak by som vyskusal ten PC prevadzkovat na autobaterii .
reincarnate
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 14:13

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa reincarnate »

Som hudobný producent, ktorému práve definitívne odišla matičná doska, takže určite by som využil výkon dosky, keďže hudobný software vrátanie plug-inov
sú dosť HW náročné prioritne na CPU výkon , RAM , USB a pod. Core i5 by mi konečne dovolil pracovať bez problémov , využiť moju kreativitu na plno bez zbytočných technických problémov ,,vrátanie USB 3.0 keďže používam externé zariadenia ktoré sú z novej rady t.j USB zvukový prevodník , externý disk, MIDI kontroler toto všetko si vyžaduje maximum cez USB a verzia 3.0 + výkon i5 s novou doskou by mi toto všetko dovolili.
Na záver by som dodal že hudobná produkcia patrí v dnešnej dobe medzí výkonnostne najťažšie procesy takže otestovať a využívať
práve túto dosku a CPU pri tomto procese by bola veľká česť.



S testovaním HW bohužiaľ veľa skúseností nemám keďže som väčšinou len užívateľ, ktorý rieši hudobnú produkciu.
Samozrejme ako producent som náročný na veľký výkon PC takže túto oblasť viem kvalitne skomentovať.


Moja recenzia na M-Audio Oxygen 49 MKII MIDI klávesy >>>http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 81&start=0 <<<
Naposledy upravil/-a reincarnate v Pi 27. Máj, 2011, 16:01, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Thenter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 14:46

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Thenter »

Ahoj.

Momentálně mám počítač sestavený na platformě Lynnfield, tzn. procesor i5-750 a desku MSI P55-GD65. Máma má v práci i3-540 s deskou MSI H55-E33, kterou jsem vyhrál na MSI Roadshow v Brně, což byla skvělá akce. To jen na úvod.

Co bych dělal, kdybych se štěstí usmálo na mě? Samozřejmě bych byl neskutečně šťastný za možnost vyzkoušet si další skvělé produkty MSI a Intelu a taky bych je řádně otestoval.
Ještě předtím bych však udělal nějaké fotky zrcadovkou (unboxing, makra, čipy na desce,...).

Protože moje platforma byla cca před rokem velmi oblíbená, udělal bych srovnání výkonu mainstreamových procesorů - i5-2500K a i5-750. Mohl bych tak pomoci lidem s rozhodováním, jestli se vyplatí přecházet na Sandy Bridge.
Také bych udělal podrobný test přetaktování. Kam se dá dostat s výchozím napětím, kam s napětím doporučeným Intelem a také bych zkusil trošku „extrémnější“ pokusy, např. nejvyšší stabilní frekvence uchladitelná high-endovým vzduchovým chlazením a nejvyšší stabilní takt se zapnutým jedním jádrem (zkusil bych štěstí v SuperPí, jestli by z toho nekáplo nějaké pěkné umístění na HWbotu).

Testovalo by se v následujících aplikacích:
3DMark Vantage, 3DMark 11 - klasika, „oznámkování“ procesorů, syntetické testy
Battlefield Bad Company 2 - procesorově náročná hra
Cinebench 11.5 - rendering
Dirt 3 - oblíbená DX11 závodní hra
LinX - test stability a odečítání teplot při taktování, nárůst výkonu [GFLOPS]
Super Pí - výkon jednoho jádra
WinRar - komprimování
wPrime - vícevláknová aplikace
Testy by proběhly celkem se čtyřmi setupy (i5-750 default, i5-2500K default, i5-2500K s napětím na doporučeném maximu a i5-2500K na maximální uchladitelné frekvenci). Udělal bych sloupcové grafy s vlastním komentářem.

Dále bych rád otestoval výkon ingerovaného grafického jádra. To by bylo podrobeno 3DMarku Vantage, 3D Marku 11, hře Battlefield Bad Company 2 a Dirt3. Opět by to bylo formou porovnání s předchozí generací Intelu - Core i3-540, doplněno grafy a komentářem.

Zaujala mě technologie OC Genie II, pomocí které může méně zkušený uživatel zdarma a bezpečně zvýšit výkon svého počítače. No a protože moje současná deska disponuje předchozí generace této fičury, porovnal bych procentuální nárůst frekvence. Jde sice o jiné platformy, ale i tak to může být zajímavé.

Taky se mi líbí Lucid Virtu, která uživatelům používajícím dedikovanou a žravou kartu sníží účet za elektřinu. Takže bych změřil rozdíl spotřeby s touto technologií a bez ní.

Jsem zvědavý na ClickBIOS. Sice mi to připadá docela zbytečné, ale sepsal bych pár rozdílů s tím klasickým.

Protože se o taktování opravdu zajímám, napsal bych krátkou kapitolku popisující základní mechanismy taktování Sandy Bridge, kde přidat voltáž, kde zvednout násobič atd.

Proč bych měl vyhrát právě já? Když jsem si před rokem stavěl PC, vsadil jsem na MSI a teď vidím, že to byla dobrá volba. Zajímá se o své fanoušky (dostal jsem reklamní předměty za trapné video na Facebooku MSI - USB láska :)), pořádá výborné akce (MSI Roadshow v Brně) a teď ještě nabízí vyzkoušet si práci redaktora a recenzenta, což byl vždy můj sen a teď mám možnost si jej splnit. Svůj současný základ počítače bych prodal a šetřil si na kolo, protože nechci celou pubertu prosedět u počítače a chci poznávat.

To je vše, díky za možnost účastnit se v soutěži.
Naposledy upravil/-a Thenter v So 11. Jún, 2011, 13:45, upravené celkom 3 krát.
Tubli
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 10:27

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Tubli »

keby som to vyhral, tak by som asi skusil podtaktovat tento procesor a spravil by som analyzu spotreby a snazil by som sa ju znizit pri zachovani priblizne rovnakeho vykonu..
Intel E8400@3000Mhz. NOCTUA NH-U12 . Asus P5Q Deluxe . 4x1GB Corsair Dominator 1066 CL5 . Asus ENGTX460 1Gb . Intel SSD 80gb . Samsung HD322HJ . Western Digital WD2500KS . Asus DVD-RW . Corsair HX520 . Acer GH245HQ 23,6"
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa elementar »

Najprv by som odpadol, potom jásal, dalej pekne dlho slintal, osadil (do farebne ladiacej case), skusil 5ghz (po osadeni vody) a riadne sa zahral a zrenderoval... nakoniec by som vdacne vital nadsenych znamych ktori by na tu krasku pokukovali cez plexi :dance:
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Toman »

- užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť
- s doskou by som nerobil vobec NIC
- ale CPU som ochotny ROZSTVRTIT A ZJEST
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Dohnalik11

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Dohnalik11 »

Takže, jakmile by mi zásilka přišla domů, natočil bych unboxing videa obou produktů, porovnal bych je s platformou LGA1366, popsal desku, procesor. Následně bych osadil vodní chlazení a testoval jak samotnou platformu a novinky v ní tak i v porovnání s mojí i7 920 (i s HTT i bez něj):
-taktování platforem (porovnání odemčeného a neodemčeného násobiče také).
Zkusil i taktování s BOXy a poté se pokusil sehnat běžně dostupný vzduchový chladič. Porovnal bych vodní chlazení vs. vzduchové vs BOX chladiče, včetně všemožných porovnání teplot a spotřeby.
-spotřebu- jak před OC, tak po OC ve všemožných i nemožných aplikacích jak pro domácí použití, tak profesionální. Změřil bych také úsporu s použitím Virtu. Zkoušel bych i podvoltovávat procesory kvůli úspoře.
-samozřejmě výše zmíněné teploty - jak s vodou, tak i bez ní. Jak na desce, procesoru, tak i teploty ve skříni (HAF 912+)
-následně se vrhl na porovnávání v testech, jak herních, profesionálních, tak i pro běžné domácí použití. Popsal bych i Virtu s použitím dedikované HD6970 (s vodním chlazením). Natočil bych i nějaké video, jak se s takovou HD3000 dá hrát a porovnal jí s HD3200 v mojí druhé AMD platformě. Všechny GK bych i taktoval. Zkusil bych vliv velikosti sdílené paměti na výkon.
-Porovnal integrovanou zvukovou kartu s Creative X-Fi Titanium. Alespoň sluchově (použil bych sluchátka i reproduktory (domácí výroby, porovnal bych v 5.1, 2.0...). Porovnával bych ve hrách, filmech a hudbě s různým nastavením ovladačů a porovnal bych limity zvukových karet. Zkusil i kvalitu přenosu přes HDMI.
-změřil pomocí měřících bodů přesnost a tvrdost napětí v zatěži i bez zátěže a porovnal naměřené hodnoty vs. hodnoty ukazující SW.
-celkově zhodnotil kvalitu jak platformy, tak přímo desky MSI.
-Na závěr bych sepsal jednoduchý návod jak taktovat moderní platformy Intelu ještě výš, než kam vás dostane stisk jednoho MSI tlačítka :)
-Zkusil bych také většinu "fičur" MSI a probral bych jejich funkce a reálný přínos.

Když to shrnu, taktoval bych, natáčel, porovnával, měřil a zkusil i nějaké experimenty, například jestli takovou platformu utáhne malý mini ATX 300W Seasonic, nebo i jiné zajimavé věci, které by mě napadly.
Snažil se to trochu oživit, aby to nebyla běžná recenze, kterých všude po internetu plno.

Skušenost s recenzováním moc no...mám jich jen pár a to už je hodně dávno. Ale alespoň jedna zde

No a hlavně bych si to užil :)
Naposledy upravil/-a Dohnalik11 v Pi 27. Máj, 2011, 19:50, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa k0rben »

Ja by som urobil doske prehliadku bystricou, tzn. poukazoval je par pamatihodnosti, zobral ju na hodinovu vezu, dal si s nou daky hot-dog...ako ta firma co posiela plysovych medvedov na dovolenky.
samozrejme by som cpu skusil pretocit, ale myslim ze doske sa bude tak pacit mesto ze cpu bude druhorady.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa FEAR »

Ja by som stoho poskladal kolegovy konecne Pocitac a presvedcil ho ze to z cim bojuje PC nie je :D
Stratoss

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Stratoss »

Zdravím slovenské kolegy :-)
Jakožto fanda HW si nenechám ujít tuhle příležitost a rád bych se účastnil soutěže. Dost nudných testů a experimentů které jsou podobné jak vejce vejci a to na každém rohu. Stručně - test bude spočívat v nasdílení operační paměti RAM jako paměť grafické karty - nasledovné otestování počtu snímků za vteřinu - standartní testy (heaven, 3D mark, nějaké hry, ...) Vše bude probíhat při různých nastavení frekvence procesoru, frekvence operační paměti a konkrétního časování. Jako třešničkou na dortu jest osazaní ostatními High-End komponenty, včetně kompletního vodního chlazení. (Lze zahrnout i maximální dosažitelný OC potenciál při použití již zmíněného vodního chlazení, a to jak desky, tak procesoru) Této problematice jsem se již několikrát s radostí věnoval. Konkrétně za použití technologií HyperMemory (ATI/AMD) a TurboCache (nVidia). Sandybridge má integrované grafické jádro v procesoru a též sdílý běžnou operační paměť jakožto paměť grafické karty. Proto je testovací metodika velice podobná jako u TC a HM. Naposled za dob největší slávy socketu 478 jsem vlastnil HighEnd základní desku z dílny MSI. Proto bych rád otestoval konkrétně tuhle desku a tím zrecenzoval její možnosti. Jsem zvědavý co umí featurka OC Genie II a jestli se deska jen nechvástá obrovským nápisem na krabici Military Class II. :-) Pokud bych vyhrál, desku i procesor bych věnoval mému bráškovi, jehož základ platformy tvoří socket 775 a stařičký procesor Core Duo.

Děkuji za účast v soutěži.
Stratoss

Návrat na "Základné dosky"