Asus P8Z77-V poskodeny bios

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
necris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 14. Feb, 2011, 23:15
Bydlisko: Trenčín

Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa necris »

Caute, na mojej zostave z podpisu sa my posledny mesiac stava ze ked ju chcem zapnut tak sa len roztocia ventilatory a nic. Ziaden zvuk ani obraz, nic. Najskor my pomahalo resetnut PC, neskor som musel zacat resetovat bios aby sa PC pustil a teraz uz musim len cez asus flashback utilitu nahrat novy bios pri vypnutom PC inac sa nepusti. Myslel som ze su zle RAM ale memtest nic neukazal. Ked sa my podari PC pustit tak v zatazi je stabilny (nfs 2015, HoTS, adobe lightroom, photoshop). PC som cely rozobral, precistil, prepastoval cpu, pomeral som zdroj, skusal som ho spustat len s 1 ram modulom no ziadna zmena, pc nejde kym neflashnem nanovo bios, potom par dni ide a zase sa to opakuje.

Odchadza my doska ? poradte co by este mohlo byt zle pripadne co otestovat.
Musi my vydrzat kym intel nevyda nove i7 6800k :D
CPU: Intel Core i5 8600K Cooler: Coolink Corator DS + Noctua NF-A15 MB: Gigabyte Z370 AORUS ultra gaming GPU: Zotac GTX970 AMP! omega edition RAM: 16GB DDR4 2666MHz crusial ballistix SSD: Crucial M4 128GB HDD:1TB WD10EALX + 2TB Seagate Barracuda PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 Case: Fractal design define r5 Zvukova karta: ASUS Xonar DX/XD Myš:Razer Naga HEX Klavesnica: Razer BlackWidow 2013 Repro:Microlab solo 6c
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa quicky »

schvalne, co myslis,ze by ti mohlo okrem dosky,ktore je uz mrtva, odist :hysterical: :hysterical: :rofl:
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1067
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa Hrochy »

Spoiler: ukázať
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1581
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa satanicek666 »

necris napísal:Caute, na mojej zostave z podpisu sa my posledny mesiac stava ze ked ju chcem zapnut tak sa len roztocia ventilatory a nic. Ziaden zvuk ani obraz, nic. Najskor my pomahalo resetnut PC, neskor som musel zacat resetovat bios aby sa PC pustil a teraz uz musim len cez asus flashback utilitu nahrat novy bios pri vypnutom PC inac sa nepusti. Myslel som ze su zle RAM ale memtest nic neukazal. Ked sa my podari PC pustit tak v zatazi je stabilny (nfs 2015, HoTS, adobe lightroom, photoshop). PC som cely rozobral, precistil, prepastoval cpu, pomeral som zdroj, skusal som ho spustat len s 1 ram modulom no ziadna zmena, pc nejde kym neflashnem nanovo bios, potom par dni ide a zase sa to opakuje.

Odchadza my doska ? poradte co by este mohlo byt zle pripadne co otestovat.
Musi my vydrzat kym intel nevyda nove i7 6800k :D
mmne to robilo to iste na doske asrock z87 ext.3...a vsetko vyriesil novy zdroj,chvala bohu :)
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
necris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 14. Feb, 2011, 23:15
Bydlisko: Trenčín

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa necris »

Skusim najskor ten bios chip objednat, 10e ma nezabije ak to aj nepomoze, potom si skusim od niekoho pozicat zdroj na test a pripadne kupim novy. Vcera vecer sa zase odmietal pustiti, stacil ale iba reset.
CPU: Intel Core i5 8600K Cooler: Coolink Corator DS + Noctua NF-A15 MB: Gigabyte Z370 AORUS ultra gaming GPU: Zotac GTX970 AMP! omega edition RAM: 16GB DDR4 2666MHz crusial ballistix SSD: Crucial M4 128GB HDD:1TB WD10EALX + 2TB Seagate Barracuda PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 Case: Fractal design define r5 Zvukova karta: ASUS Xonar DX/XD Myš:Razer Naga HEX Klavesnica: Razer BlackWidow 2013 Repro:Microlab solo 6c
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1067
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa Hrochy »

Mal som raz jeden PC na opravu s podobnymi symptomami.
Nechcel sa vobec zapnut.
Najprv som skusil iny zdroj - nepomohlo,
ine RAMky a VGA - nepomohlo,
iny CPU a uz to islo.

Po viacerych testoch a vymenach CPU som si myslel, ze to je vazne tym, ze odisiel Intel C2D procesor. Realita bola trochu inde.
Resetoval som viacnasobne BIOS cez CMOS, vybral som bateriu na doske a vratil a PC sa mi 1x s podovnym CPU spustil.
Nakoniec som skoncil pri to, ze som vymenil bateriu za inu, viacnasobne resetoval nastavenia BIOSu cez CMOS a potom PC zacal fungovat nromalne. No a niekde som sa docital, ze jednoducha vymena tej 3V baterie na doske castokrat pomoze poriesit taketo podivne spravanie PC resp. ze sa vobec nespusta.

A ak nie bateria, dalsi krok cip. Prepajkovanie nebude dlho trvat :), len pozor, aby si neprepalil vodive cesty na doske.
Spoiler: ukázať
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1581
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Hrochy napísal:Mal som raz jeden PC na opravu s podobnymi symptomami.
Nechcel sa vobec zapnut.
Najprv som skusil iny zdroj - nepomohlo,
ine RAMky a VGA - nepomohlo,
iny CPU a uz to islo.

Po viacerych testoch a vymenach CPU som si myslel, ze to je vazne tym, ze odisiel Intel C2D procesor. Realita bola trochu inde.
Resetoval som viacnasobne BIOS cez CMOS, vybral som bateriu na doske a vratil a PC sa mi 1x s podovnym CPU spustil.
Nakoniec som skoncil pri to, ze som vymenil bateriu za inu, viacnasobne resetoval nastavenia BIOSu cez CMOS a potom PC zacal fungovat nromalne. No a niekde som sa docital, ze jednoducha vymena tej 3V baterie na doske castokrat pomoze poriesit taketo podivne spravanie PC resp. ze sa vobec nespusta.

A ak nie bateria, dalsi krok cip. Prepajkovanie nebude dlho trvat :), len pozor, aby si neprepalil vodive cesty na doske.
na mojom ako som vysie pisal :) nepomohalo nic len novy zdroj pomohol...aj novu baterku som kupil aj pomenil vsetok hw a nic.nerobilo to stale len obcas :cry: predtym som mal asi 7rocny zdroj v pc a teraz novy pomohol
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
necris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 14. Feb, 2011, 23:15
Bydlisko: Trenčín

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa necris »

Hrochy napísal: Prepajkovanie nebude dlho trvat :), len pozor, aby si neprepalil vodive cesty na doske.
bios je v patici, je to klasicky 8 nozickovy chrobak takze nic pajkovat netreba. Chip ide z holandska tak dufam ze do tyzdna pride.

Ten zdroj skusim ale musim zohnat nejaky silnejsi, doma mam len 350W enermax naxn, ten by mozno na nastartovanie mohol stacit ale nechcem riskovat odpalenie.
CPU: Intel Core i5 8600K Cooler: Coolink Corator DS + Noctua NF-A15 MB: Gigabyte Z370 AORUS ultra gaming GPU: Zotac GTX970 AMP! omega edition RAM: 16GB DDR4 2666MHz crusial ballistix SSD: Crucial M4 128GB HDD:1TB WD10EALX + 2TB Seagate Barracuda PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 Case: Fractal design define r5 Zvukova karta: ASUS Xonar DX/XD Myš:Razer Naga HEX Klavesnica: Razer BlackWidow 2013 Repro:Microlab solo 6c
necris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 14. Feb, 2011, 23:15
Bydlisko: Trenčín

Re: Asus P8Z77-V poskodeny bios

Príspevok od používateľa necris »

Tak BIOS vcera prisiel, hned som ho aj nahodil, zatial vsetko funguje tak ako ma, uvidim casom ci to pomohlo. Vsimol som si ale jednu zmenu, na chladici cpu mam ventilator noctua ktory bezi na cca 250 ot/min, so starym chipom a biosom 2104 my po resete biosu hned doska hlasila chybu ze ventilator sa netoci a pc nenabootoval (musel som zmenit nastavenie monitoringu vetrakov), s tymto cipom a rovnakym biosom 2104 doska nic nehlasi a v pohode bootuje.
CPU: Intel Core i5 8600K Cooler: Coolink Corator DS + Noctua NF-A15 MB: Gigabyte Z370 AORUS ultra gaming GPU: Zotac GTX970 AMP! omega edition RAM: 16GB DDR4 2666MHz crusial ballistix SSD: Crucial M4 128GB HDD:1TB WD10EALX + 2TB Seagate Barracuda PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 Case: Fractal design define r5 Zvukova karta: ASUS Xonar DX/XD Myš:Razer Naga HEX Klavesnica: Razer BlackWidow 2013 Repro:Microlab solo 6c

Návrat na "Základné dosky"