disk boot failure

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
ondrom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 28. Feb, 2008, 14:00

disk boot failure

Príspevok od používateľa ondrom »

Ahojte.Mám problem so svojim PC.Je to starší kus procesor:AMD 8450 triple core,2GB RAM,... Odišla mi základná doska Asus m2n-mx se plus,tak som kúpil inú GIGABYTE GA-M68SM-S2L.Po kompletnom zapojení mi hneď po spustení asi minútu iba spúšťal na striedačku HDD a DVD chladič na procesory sa netočil,podsvietenie na klávesnici zapojenej v USB svietilo.Po minute mi začalo spúšťať PC.Keď sa mal spustiť Win7 napísalo mi hlásenie: Disk boot failure, insert system disk and press enter.Vybral som bateriu zo základnej dosky na 20min. a odpojil el. kábel. Po znovu zapojení sa PC spustilo na prvý krát.Nastavil som BIOS,dal uložiť a reštart (nastavenie bootovania z 1. HDD 2.DVD,BIOS nájde aj HDD aj DVD).Po reštarte zase odznova,minutu iba ťuká HDD a DVD na striedačku.Po minute sa spustí a skončí hlásením Disk boot failure, insert system disk and press enter.Na HDD je nanovo nainštalovaný Win7.Skúsil som spustiť aj s vloženým DVD Win,aj Linux.Vždy iba Disk boot failure.Zrejme je chyba v zákl.doske,ale je to opravitelné? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa shiro »

vies vobec nieco o skladani pc?
pretoze je vseob. zname, ze windows ti nepobezi po vymene dosky...vies o tom?
pravdepodobne sa ti to dookola restartuje, co je pochopitelne. a kedze pises o akomsi pukani disku, tak pokial fakt puka disk a v pravidelnych intervaloch, tak skontroluj jeho napajaci a datovy kabel. ak nepomoze, disk ide (alebo uz odisiel) do prdele.

ten "novo nainstalovany win7" si instaloval kde? len mi nevrav ze na nejakom inom pc....

ohladom tohoto:
asi minútu iba spúšťal na striedačku HDD a DVD chladič na procesory sa netočil,podsvietenie na klávesnici zapojenej v USB svietilo
mi to pride ako pekne vadna doska, resp. mas distancne stlpiky na spravnych miestach pod skrutkami na uchytenie dosky?
pretoze ti to vystraja riadne haluze.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa newmi »

keby mal zle nainstalovany system, tak to napise please insert system disk. Toto vyzera ze ti odisiel ten HDD, a este ked aj cvaka.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
ondrom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 28. Feb, 2008, 14:00

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa ondrom »

shiro napísal:vies vobec nieco o skladani pc?
pretoze je vseob. zname, ze windows ti nepobezi po vymene dosky...vies o tom?
pravdepodobne sa ti to dookola restartuje, co je pochopitelne. a kedze pises o akomsi pukani disku, tak pokial fakt puka disk a v pravidelnych intervaloch, tak skontroluj jeho napajaci a datovy kabel. ak nepomoze, disk ide (alebo uz odisiel) do prdele.

ten "novo nainstalovany win7" si instaloval kde? len mi nevrav ze na nejakom inom pc....

ohladom tohoto:
asi minútu iba spúšťal na striedačku HDD a DVD chladič na procesory sa netočil,podsvietenie na klávesnici zapojenej v USB svietilo
mi to pride ako pekne vadna doska, resp. mas distancne stlpiky na spravnych miestach pod skrutkami na uchytenie dosky?
pretoze ti to vystraja riadne haluze.
Prepáč že som neni taký inteligentný ako ty.Kamarát mi povedal že mám asi odpálenu zákl. dosku tak som kúpil novú.Ano,Win som inštaloval na inom PC.Aj keby ymi win nefungoval,Mal som v mechanike dvd s win aj linux tak by mi určite spustilo bootovanie z dvd.HDD je funkčný aj pripájacie káble sú ok.Nepuká mi v HDD ako keď je pokazený.Ale PC po zapnutí roztočí DVD a vypne ju a skúsi HDD a zase DVD a potom zase HDD.Toto robí asi minútu v kuse a potom sa normálne spustí,ale skončí pri tom keď sa ma načítať win.Vtedy napíše disk boot failure.Keď vyberiem batériu zo zákl. dosky,nechá ju 20 minut vonku a PC odpojený od el. tak mi PC nabehne bez toho minutového skúšania HDD a DVD.Ale zase skončí na disk boot failure.Skrutky mi sedeli presne podla pôvodnej dosky.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa spencer »

takže disk by som zapojil v inom pc a naformatoval ho pokiaľ by s a dali odtiaľ vycucnuť citlive data o ktoré nechceš prísť tka to sprav a potom format do ntfs . potom si odpoj mechaniku a urob si bootovacie usb so systémom ktorý chceš inštalovať . zapoj do usb nahoĎ formatnutý disk samozrejme hneĎ praš do biosu alebo do botovacieho menu zvyčajne cez F12. vyber botovanie z USB a mala by ti nabehnuť inštalacia nového OS . samozrejme počas inštalacie resp.tesne pred ňou sa dá disk naformatovať a prerozdeliť na rôzne particie to si tiež porob a nezabudni na quick format a pokračuj v inštalacii . potom by už malo všetko ísť pokiaľ máš HW v poriadku . neskôr môžeš odskušať aj mechaniku pripojiť . Disk môže mať aj poškodené botovacie súbory ale to by písalo skôr iné chyby ako missing NTLRD ... každopadne tento OS už nezachraniš ale netvrdím to čo chalani tunak . je normalné že môj disk čo je inšštalovaný OS na mojej doske tak nabotuje pekne aj u kamaráta na jeho doske síce bez driverov ale pracuje normálne .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa shiro »

ondrom napísal:Prepáč že som neni taký inteligentný ako ty.
ospravedlnovat sa nemas za co, ale mas daco vediet o vrtani sa v pc, ked uz do toho lezies. ako vidis, nieje to vonkoncom taka sranda, ako kazdy vravi. uvidis podla veci co pisem nizsie.
ondrom napísal:Kamarát mi povedal že mám asi odpálenu zákl. dosku tak som kúpil novú.
na zaklade coho vedel ze je odpalena? pokial ide o vymenu komponentov, a peniaze, tak ziadne "asi" neexistuje. je treba vsetko otestovat.
ondrom napísal:Ano,Win som inštaloval na inom PC.
:facepalm: takze tam system defakto nemas, pretoze ti nenabehne. ako som pisal. preto vzdy vravim ze to nejde, lebo v 99% pripadoch to nejde. ked si stastkar a patris do toho 1%, tak si mozes pogratulovat, no takemu systemu by som aj tak neveril ohladom spolahlivosti.
ondrom napísal:Aj keby ymi win nefungoval,Mal som v mechanike dvd s win aj linux tak by mi určite spustilo bootovanie z dvd.
ako mas nastaveny boot v biose? vidis tam tvoj hdd a dvdrom?
ondrom napísal:HDD je funkčný aj pripájacie káble sú ok.Nepuká mi v HDD ako keď je pokazený.Ale PC po zapnutí roztočí DVD a vypne ju a skúsi HDD a zase DVD a potom zase HDD.Toto robí asi minútu v kuse a potom sa normálne spustí,ale skončí pri tom keď sa ma načítať win.Vtedy napíše disk boot failure.
Keď vyberiem batériu zo zákl. dosky,nechá ju 20 minut vonku a PC odpojený od el. tak mi PC nabehne bez toho minutového skúšania HDD a DVD.Ale zase skončí na disk boot failure.Skrutky mi sedeli presne podla pôvodnej dosky.
toto vobec nieje normalne chovanie, taketo daco sa nema co diat.
nechaj zapojeny len disk, co sa bude diat, alebo len mechaniku, bez disku.
podporuje doska vobec tvoj cpu? ak je v cpu support liste, mas tam verziu biosu od ktorej je podporovany? vsetko zistis na webe vyrobcu dosky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa landrower »

chlapci, keby ste si dali tu pol minutu namay vygooglit si aku tam dal dosku, bude vsetko jasne. NEMOZE to fungovat, cpu nieje v support liste.
kto ti poradil tu dosku? sa mu podakuj. ak si to vymyslel sam, najprv sa treba spytat a az potom kupovat ked sa prilis nevyznas ;)

//whop, sorry, uslo mi posledne pismenko dosky, mala by to podporovat od biosu verzie F6. tak skontroluj co tam mas za bios. mozno to bude treba flashnut
(source zde> http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=2670 )
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa shiro »

ved som mu to napisal.
ked sa uz chalan vrta do PC a ich skladania, tak si take veci ma pozriet automaticky a sam....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa landrower »

jop, len najprv mi uslo to L na konci nazvu, a taka zrovna existuje a nema podporu pre tieto CPU :)
a kedze si priznam chybu, nechal som to tam v povodnom zneni.

kazdopaddne, treba skontrolovat verziu biosu no :)
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa spencer »

Tieto veci sa beru ako samozrejmost ked som si kupoval kedysi davno dvojjadro do mojej starej celeronovej dosky tak som si to tu zistoval a nie ze kupim musi to ist ...
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
ondrom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 28. Feb, 2008, 14:00

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa ondrom »

Ten procesor čo mám AMD 8450 je v tom support liste úplne dole.Vyskúšam nainštalovať Win podla návodu od Spencer,prípadne skúsim flashnut bios.Ďakujem za rady,niečo s tým už poriešim.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa spencer »

máš pravdu je v support liste ale pokiaľ nemáš tu verziu biosu čo vyžaduje ta doska pre kompatibilitu tohto procesora tak to musíš spraviť s iným procesorom s ktorým pri aktualnom biose kompatibilná je . až potom bude windows . šak poskúšaj ale pôjde určite ak mu nič neni a bude mať doska potrebnú verziu biosu .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
ondrom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 28. Feb, 2008, 14:00

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa ondrom »

Spencer ďakujem ti :good:
Urobil som si bootovacie usb so systémom Win7.V bios nastavil bootovanie z usb a hneď po reštarte mi začal inštalovať win7.
Vytiahol som z PC aj grafickú kartu a prestalo mi to minútové spúšťanie hneď po zapnutí PC.Keď som dal graf. späť zase mi začalo kontrolovať HDD a DVD na striedačku a až po minúte sa spustil celý systém.Netuším ako je to možné,ale bez graf. karty ide PC v pohode.Na druhom PC ide graf. karta bez problémov.Hlavné je že PC je už funkčné yahooo
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: disk boot failure

Príspevok od používateľa spencer »

Niekedy si proste myslim ze si z nas tie pcčka robia prdel :)
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Základné dosky"