zvysenie fps vyssim taktom RAM

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
dancenatic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2012, 20:58

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa dancenatic »

V tvoje konfigurácii musíš získat ešte viac, skús ju ešte pretaktovat. Ale nietak, že zhodíš časovanie, ideálne ak pridáš V do ram a aj pamet. radiču. Čo máš presne za ramky? Pri tej hre to budeš ešte dost poznat na tom Radeone a cpu čo máš v podpise. Aké máš celkové nastavenie ram?
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa Xeigen »

CageJ napísal:aky test? Skylake profituje z rychlej DDR4.. ale u hrach pochybujem, ze to bude o viac nez 2-3%.
No práve to, napr i5-6400 (najpredávanejší non K skylake ?) vs DDR4 ramky na rôznych frekvenciách v pár hrách.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa CageJ »

Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa valistar »

kuk na prvu stranu :rolleyes: :P
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa CageJ »

aha, jasne, takze to z toho vychadza tato dilema ?:D
Používateľov profilový obrázok
Vladys
VIP
VIP
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 25. Feb, 2014, 12:45

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa Vladys »

babayagafans666 napísal:
shiro napísal:a aj keby, tak chcem vidiet tie ramky co sa daju taktnut napr. zo 1333 na 2000 alebo z 1600 na 2133...to je az moc velky rozdiel vo frekvencii.
Ani nemusím moc daleko chodiť.Pred cca. týždňom Vladys robil testy a bez nejakého extra dlhého hrajkania sa pretaktoval 1600MHz DDR3 Adata na 2400MHz.
V oc pamätí by som problém nevidel ale dovolím si tvrdiť,že celý test bol marketingovo sfalšovaný,respektíve zmanipulovaný.

To je hádam žart nie? :D Najprv sa spýtam, čo ťa navádza k tomu, že toto tvrdíš?

Milujem takéto reči čo sú toto za teórie. Myslí si snáď niekto, že sme tak veľká ryba aby bola ochotná nejaká firma nám zaplatiť za zmanipulovanie výsledkov? Alebo to robíme len tak z dobrej nálady? Poviem ti, že ten článok mal čítanosť cez 10K, ale unikátnych userov ktorí to otvorili bolo daleko, daleko menej čiže daný produkt by sa zviditeľnil pre mizivú skupinu ľudí. Nemyslím si, že Slovenský IT redakčný trh je pre nejakého IT giganta tak významný, aby musel pretláčať svoje produkty nejakou nečestnou cestou.

Neviem čo mám na to povedať, ja som nič nezmanipuloval, myslieť si to môžeš, svedomie mám však čisté.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa loleqboleq »

presne, babko, vladys je na výplatnej listine Kingstonu, Corsairu aj ADATy...no bohu prisahám!...teta na ulici mi prisahala tiež, že to počula od dedka v kauflande, ktorý prisahal, že to počul od Andy Paula (gen. riaditeľ corsairu)!

ako pre špekulácie o kupovaných recenziách by sa malo zmysel baviť pri aj nejakom veľkom portáli, kde občas fakt prídu recenzie, ktoré nie sú veľmi v poriadku (aj pri odhliadnutí od toho, že každý môže mať inú testovaciu mašinku, metodiku atď atď atď)...mne osobne vladysov test neprišiel, hlavne ak si zoberieme, že bol testovaný na diametrálne odlišných procesoroch...jediná možnosť by bola, keby tam mal dosku pre skylake pre ddr3 pamäte ale to mu za zlé mať nemôžeme


btw, dancenatik, parádny test :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa Asnod »

Najjednoduchsi oc sa robi takto. :D

Kupis ram best perf/price

Priklad:
http://www.corsair.com/en/vengeance-pro ... m2a2133c11

Pomyslis si ej kur*a mohol by som ich este trochu pretaktovat. Pozries najvyssiu frekvenciu ram pri tom istom vyrobcovi na module s rovnakou kapacitou. Tak do guglu nasledne zadas nieco taketo...

http://lmgtfy.com/?q=vengeance+pro+16gb+2666+ddr3

Otvoris prvy odkaz kde najdes casovania, voltaz. Nastavis v biose a ejjha ono to funguje :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
babayagafans666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 286
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 20:36
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa babayagafans666 »

To je hádam žart nie? :D Najprv sa spýtam, čo ťa navádza k tomu, že toto tvrdíš?
Sorry, dlhšie som sa sem nedostal,tak som nemohol reagovať.
Nemyslel som tým že tvoj test je sfalšovaný,ale že je sfalšovaný test http://www.eurogamer.net/articles/digit ... e-i5-2500k na základe ktorého vzniklo toto vlákno. Tvoj test som uviedol len ako dôkaz že taktovanie ram nieje problém v reakcii na tento post
shiro napísal:a aj keby, tak chcem vidiet tie ramky co sa daju taktnut napr. zo 1333 na 2000 alebo z 1600 na 2133...to je az moc velky rozdiel vo frekvencii.
Spoiler: ukázať
Gigabyte ga-z87x-ud5h;i7 4770K,Scythe MugenMax;Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6G;Corsair 4x4GB 1600MHz CL9 Vengeance;Crucial MX100,EVGA SuperNOVA 650 GT;AOC 27" LED e2795Vh;
Asus Maximus IV Extreme,Intel i5 2500K 4,8GHz(1,382v),Scythe Mugen 5,SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 SE METAL BLUE,Corsair 4x4GB 1600MHz CL9 Vengeance,Crucial MX100,Seasonic M12II-620,iiyama ProLite E2773HS
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa Asnod »

Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa loleqboleq »

musím povedať, že ma vždy udivuje výkon v hrách vďaka L4 keške 5775C..ale to je jedno, pekných pár klatiek na sekunde :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zvysenie fps vyssim taktom RAM

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Návrat na "Pamäte RAM"