ATi mobility catalyst s podporou powerxpress

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

ATi mobility catalyst s podporou powerxpress

Príspevok od používateľa Genyus »

Zdravím mám laptop HP Pavillion DV6-6035ec. Chipset procesor aj obe grafiky sú od AMD, a po prechode na win 10 začali problémy s ovládačmi, nakoľko už tento notebook obsahuje starší HW (integrovaná HD4250 a HD6650m), ktorý nové ovládače už nepodporujú, a hlavne má 2 prepínateľné grafiky, pomocou funkcie powerxpress. Ovládače sa mi vždy podarilo nainštalovať po vyčístení pomocou Display Driver Uninstaller a po nasledovnom nainštalovaní prastarých (13.2, iné mi nefungovali) ovládačov v compatiblity mode win 7. No najväčší problém nastal momentálne teraz, keď mi odišiel HDD a nahradil som ho novým SSD, no hlavne po poslednej aktualizácii W10 an build 10586. Ovládač už neviem nainštalovať ani v compatibility móde, laptop seká aj pri animáciách v štart menu a hlavne sa prehrieva nakoľko pravdepodobne bežia obe grafiky naraz. Konkrétne mám podozrenie, že inštalátor nevie rozpoznať HW a nenainštaluje ovládače, keďže inštalácia prebehne naoko bez chýb, no po reštarte mi v správcovi zariadení stále svieti 2x microsoft basic display adapter. Pritom WIN10, mi korektne sťahuje správne ovládače no tie po reštartovaní hádžu error...

Teda moja prosba. Vie mi niekto poradiť ako rozbehať nejaké ovládače na vyššie napísané grafiky, ideálne aj s ovládačom na chipset (880G), CCC, hdmi a podobne? Na internete sú nejaké ovládače s enduro fix, alebo PX fix, ale neviem sa dostať k inštalačkám a osobne sa ani nejak nevyznám, ktoré ovládače podporujú môj HW a ktoré nie. Resp, vie ma niekto aspoň nasmerovať na nejaký web, kde sa rieši aj problematiky powerxpress mobility grafík?

Je mi ľúto "zahodiť" tento laptop, len kvôli ovládačom, keď mi pohodlne stačí na to čo potrebujem...

Návrat na "Ovládače a BIOSy"