nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
VeCkO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2016, 13:28

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa VeCkO »

Včera jsem zkusil kolik má G1 970 zvládne na 1.275v (asic 78.1%)

http://postimg.org/image/6n5o00vtx/

Tahle mi projede firestriker bez artrefatku, ale na Division mi to cca po hodině hraní padlo.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa quicky »

tak to luxus boost drzalo:))

mne dnes prisla evga ssc asx2.0 tak dam vediet nazor :)
VeCkO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2016, 13:28

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa VeCkO »

Já měl EVGU GTX970 FTW edici.. chytil jsem krásný asic 82% karta sama boostila na 1430MHz..
chrčela jak blázen :D

U EVGY byl akorát problém s OC.. má strašně malý PowerLimit a bez zásahu do biosu jsem z ní nevytáhl ani 1500MHz ptotože me omezoval právě power limit..

U Gigabytky nemusíš do biosu vůbec chodit protože ho má tak naddimenzovaný že tam je powerlimit někde na 280w ..
Jinak ta evga měla tuším 218w nebo nějak kolem 220w a s OC už si narážel.
Myslím že mám ještě někde upravené biosy z ní na power limit kdyby si chtěl..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa quicky »

mam tu novu verziu,tj novsiu od tvojej FTW verzie :) ta uz ma udajne plimit v poriadku,aj je dimenzovana na viac W...

mne boostuje stabilne 1.4ghz (default!), bez akehokolvek zasahu nastavovania atd...

inak je mimoriadne tichaaaa aj v plnom loadne! ziadna turbina aka STRIX 390 a podobne,fakt som milo prekvapeny (zvlast ked zvysne vetraky v skrini mam len na 600RPM,cize ziadny prievan :)

ziadne piskanie cievok pri vyssom fps atd, maximalne spokojny som.

uprimne taktovat nebudem, kedze 2-3fps mi nestoja za zvyseny hluk/teplotu... zbytocne mi to len ohrieva aj cpu :)

ja mam asic len 73% - ale vo vseobecnosti som cital,ze to neni "az tak" smerodajne, cca vsetky idu podobne :)

takze zatial som extremne spokojny a mozem veselo cakat na novu generaciu pascal :D
VeCkO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2016, 13:28

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa VeCkO »

Když zvedeš frekvenci z těch default 1400MHz na 1500-1550MHz co dá stable na default voltage, tak to je mnohem více než 2-3fps a pokud nezvedáš voltage tak ani nepoznáš vyšší hluk protože karta začne topit až jak přidáváš +mV.
Když ti boostuje na 1400MHz sama (moje G1 boostovala na 1418MHz a ta EVGA 1430MHz) tak dá určo 1500MHz stable bez voltage.
To máš zadarmo výkon který na provozních vlastnostech ani nepoznáš. (hluk)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Ah pardon, to asi len ja som bol tak mimo ze performance gained sa neudava v FPS ale v % :rolleyes:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa quicky »

ano pri 20fps znie 5fps super hlavne boost 25%! , pri 60fps mi je 5fps .... :laugh: chapes... ale inak hej mas pravdu, ja to beriem viac z praktickeho hladiska.

zatial som sa s tym extra nehral ani sa asi nebudem moc ... napr unigine heaven mi preslo s boostom cca 1492mhz,cca hodinu nonstop bez chyby... ale napri pustil som division a hra padla cez prvu minutu :) a popravde nemam ani moc chut to ladit,resp aby mi to haprovalo ked mi netreba (zatiaal). pc mam nastaveny na max ticho podla moznosti (2intake-2outtake 400rpm)tj aj karta ma viacej stupnov cca 79 v booste po dlhodobom hrani.

inak oplati sa viac taktovat pamete alebo jadro- tj ktore "prida viac" teoreticky :rolleyes:

p.s. mam este otazocku ,kedze je ta grafika sparovana s 6600k, je mozne nejakym sposobom manazovat aby napr 2d aplikacie robila integrovana gpu? a po spusteni 3d automaticky isla nvidia? vsimol som si ,ze niekedy uplne zbytocne drzi vysoke takty pri pocuvani hudby,videa lowquality a pod. :good:

p.s. update: tak mojej sa asi taktovanie moc nepaci :) bez zmeny voltaze aby mi nepadal division idem s boostom max 1430/8000... unigine heaven prejdem aj na 1500.. ale aj tak je to vtipne,lebo power arget cez 90% nesiel ani raz pri max loade...
VeCkO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2016, 13:28

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa VeCkO »

GTX970 G1 Gigabyte 1600/8400MHz vs R9 Nano 1065/560MHz The Division testík:
https://www.youtube.com/watch?v=CG5-DyGeSAY
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

quicky napísal:p.s. update: tak mojej sa asi taktovanie moc nepaci :) bez zmeny voltaze aby mi nepadal division idem s boostom max 1430/8000... unigine heaven prejdem aj na 1500.. ale aj tak je to vtipne,lebo power arget cez 90% nesiel ani raz pri max loade...
taká frekvencia bez zmeny napätia je až až
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa quicky »

mne to bohato stacii :))
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4063
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa castelL »

Chalani.. GTX 970 ASUS DCII-OC STRIX má ochranné nálepky, alebo vôbec? Podľa fotiek z GOOGLE by mať nemala. Pýtam sa preto, lebo riešim kúpu jednej GTX 970 ASUS DCII-OC STRIX, kde mal chalan použitý "custom" " EK Water Blocks". Vďaka :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nemala
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani ma tu niekto skúsenosť SLI 2x970? Pitam sa čisto informatívne mám možnosť kúpiť druhu dajme tomu vseho vsudy by ma to vyšlo pár euro aj keby som ju na otočku predal nebudem v strate. Na internete sú dve skupiny ľudí samozrejmé jedna za áno druhá že nie čítam také rôzne skúsenosť problémové hry GTA V, Shadow of Mordor a ešte jedna na ktorú si nespomeniem. Mňa skôr zaujíma či to aj tu niekto skúšal čo som pozeral testy výkonovo to nieje až také hrozné.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa stiv »

Kasli na to a GTAV ide bez problemov.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Aj keď ma to vide na cca 50 Euro, blok na tu kartu mám doma. Keď ožehlime pár problémov zo SLI a vyššiu spotrebu a teploty ktoré ma netrápi aj tak sa radšej na to vykašlať? Čo som pozeral po nete čo sa týka hrubého výkonu keď je dobrá podpora SLI ma to celkom slušný výkon. Skor je tam limitácia ta blbá Vram ale aj tak hrávam iba na FullHD.

Návrat na "Grafické karty"