Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hlavne ze davnejsie bolo ako ich uz dostali. Lenze virus sa stale modifikuje a stale je obtiaznejsie ho odstranit
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa verzo »

najlepsie je vybrat disk a preskenovat ho v inom kompe :) toto mi vzdy zabralo
Galaxy S9+
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nhapisem to skor takto.. ak je to pc kde niesu cenne udaje, da sa to urobit aj takto..

kedze je ale toto asi prvy virus, ktory sa updatoval v case - u seba som mal skor pocit, ze ked som odstranil verziu 1 naoko, vzdy v pc bolo nieco, co k nejakemu datumu si stiahlo novu verziu seba sameho... slebo nova verzia toho virusu robila aj to, ze v nudzovom rezime sa zobrazila tiez. ano, nasli ste tu sposob ako to odstranit cez prikazovy riadok, pytam sa ale kolko ludi co malo ten virus vie robit s prikazovym riadkom? 0,5%? :)) Proste, tento virus po dlhej dobe ukazal, ze virusy su tu stale, a povedal by som ze ludom ani nevadi ked maju zavirene pc, a cokolvek im kradne udaje hesla /myslim beznych userov, ked davam dokopy pc ktore som predtym neriesil, takmer vzdy najdem 5-20 virusov.../, ale isto im vadi ked im zablokuje pocitac tak, ze sa neda pouzivat. a tu by som sa pozastavil a spytal sa, co nas este caka, ked tu bola javne vysoka ambicia tvorcu aby zarabal tym ze si ludia ozaj kupia paypal karty a zaplatia za to co im pise. teda, bol mnotivovany virus dalej modifikovat, a dostali ho aj PCcka ktore boli chranene antivirom. Zaujimalo by ma, ako je to vobec mozne, ze windows dovolil zablokovat cele PC a spustit to na celum obrazovku bez toho ,aby som to spustil. Fakt nam ostava len sa modlit, lebo algoritmus programu a zmyslanie ludi ktori toto vyvinuli si myslim ze bol dost vysoko. a ozaj si nepamatam virus od cias toho kedy sa cez net siril virus ktory za 30sekund vypol pc /co sa dalo lahko stopnut napisanim sthutdown -a/ ktory by bol takto ofenzivny ako toto.. malo ho plno ludi, aj s antivirakmi ktore stali bezali a zaplatami.
no a nakoniec len tolko, ze kedze tento virus sa v kazdom PC v ktorom som ho odstranil objavil znova, jedine riesenie bezpecne pre PC kde su cenne data je iba preinstalovane celeho PC, nainstalovanie vsetkych zaplat a nainstalovanie kvalitneho antiviraku /avast free po tomto za kvalitny nepovazujem - kedze som ten virus dostal sam aj ked som mal updatovany avast, a nebol som na ziadnych neziaducich strankach./
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Kvalitny antivirak na tento virus nehladaj, neubrani to ani eset, neubrani to pravdupovediac nic, vzdy sa musi najst nejaky pokusny kralik ktory posle vzorku virusu a az nasledne sa pridavaju tieto veci do firewallov atd. Neviem ale ak chces solidnu ochranu, commodo firewall a ak ti chce nieco zapisovat do registrov a podobne tak sa ta to vzdy opyta, ak to je virus tak to budes vidiet, par dni si vytvoris pravidla a potom ked ti sem tam nieco vyskoci tak bud povolis alebo nie :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Taak hej ale bavme sa skor o cisto useroch PC. Ja si PC preinstalujem za 3hodky so vsetkym a mam klud na srdci, ale skor som myslel co ten virus pacha cisto na neznalych uzivateloch :) A to je fakt sila, ze ho neubrani nic, naco su potom platiace antiviraky? By ma zaujimalo ako je mozne ze to prekona antivir... Proste, je to en ukazka toho, ako su aj zdanlivo zabezpecene PC zranitelne..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

ESET je ale slabota, Kasperky/Bitdefender by ho zachytili.

ESET má v odstraňovaní vírusov 76 bodov zatiaľ čo Kasperky má 94. Eset dostal v teste realtime ochrany 87% a Kasperky 97%. Taktiež aj v zachytávaní zavírovaných súborov scanom je Kaspersky o dosť lepší. O tom že Kaspersky má o 3 triedy lepší firewall a množstvo funkcií ktoré ESET nemá ani nehovorím
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Hm, ok. ale ja sa stale bavim skor o globale.. nie o tom, ako si jednotlivec ochrani PC... nikdy nebude realny stav ze kazdy bude mat rovnaky antivir. To ze toto preslo cez win firewall, a cez aktivny antivir troch styrych lepsich znaciek, o niecom svedci. Ked sa niekto este viac posnazi, tak by dokazal mozno aj ine veci, ako len zablokovat PC, toho sa skor obavam.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

MichalkoOo napísal:ESET je ale slabota, Kasperky/Bitdefender by ho zachytili.

ESET má v odstraňovaní vírusov 76 bodov zatiaľ čo Kasperky má 94. Eset dostal v teste realtime ochrany 87% a Kasperky 97%. Taktiež aj v zachytávaní zavírovaných súborov scanom je Kaspersky o dosť lepší. O tom že Kaspersky má o 3 triedy lepší firewall a množstvo funkcií ktoré ESET nemá ani nehovorím
kde berieš istotu, že Kaspy, by ho na 100% zachytil ? Skúšal si ?





...Nie. :rolleyes:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa dexterav »

vo všeobecnosti ja mám biedne AVGIS a za dlhé roky nič :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Vo všeobecnosti som 3 roky bežal na nelegálnom OS bez aktualizácií a antivírusového systému akýchkoľvek kvalít a nemal som ani jeden vírus :) Maximálne nejaké sračky posťahované z tubov.com... :laugh:
Naposledy upravil/-a trojan4x4 v Št 08. Aug, 2013, 19:27, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Snake »

MichalkoOo napísal:ESET je ale slabota, Kasperky/Bitdefender by ho zachytili.

ESET má v odstraňovaní vírusov 76 bodov zatiaľ čo Kasperky má 94. Eset dostal v teste realtime ochrany 87% a Kasperky 97%. Taktiež aj v zachytávaní zavírovaných súborov scanom je Kaspersky o dosť lepší. O tom že Kaspersky má o 3 triedy lepší firewall a množstvo funkcií ktoré ESET nemá ani nehovorím
ou shit, to fakt? Tak to si hned idem kupit desat kusy...

Get a life, zneuziva to X veci v systeme, od ADS v NTFS, po holes v network stacku a podobne, z pohladu AV je to legitimna sluzba ktora sa zapisala do systemu, nehovoriac o tom ze ten kod je metamorficky.





.
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

ADS mal byť dávno odstránený z NTFS, ReFS (server 2012, Win8 po mode) ho našťastie nemá. Ak mi dokážeš poslať vzorku vírusu tak ti dokážem že v zabezpečenom prostredí s nastaveným Kasperskym Endpoint security / ONE si ani neprdne
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Snake »

Aj ReFS ma ADS, v podobe Metadata/Integrity Streams, checksumy, a relacne data. K ostatnemu sa nevyjadrujem, bolo by to o tom dokazovat si kto ma dlhsi :)





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ono to je divné...starým rodičom zaparkoval tento vírus do notebooku...neraz som chodil "odvírovať" počítače známym, ktorý nič zvláštne nerobia na internete...ja si chodím tu a tam a nič...

veľa záleží aj na náhode a na šťastí / nešťastí
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nemusis robit nic zvlastne
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"