Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12238
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a pouzil si vsetky tie nastroje so sa tu spomenuli? rouge killer, spybot. hlavne ten rougekiller by ho mal najist
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Nn neskusal som, bod obnovy bol 2 dni stary, tak som zvolil jednoduchsiu moznost, kazdopadne trochu som sa s tym babral lebo mi to vrtalo v hlave ako je to mozne ze sa spusta ked nieje v msconfigu ani v startup foldri.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Odporucam reinstall Windowsu.
Ten virus som mal, a vzdy ked som ho odstranil cez vsetko mozne dostupne bez reinstallu, som ho dostal naspat.
A inovovany.

PO reinstale chodim na rovnake stranky cca, a virus nemam. Sice mozno ho Avast blokuje, lebo casto sa mi automaticky otvoria nejake obrazky a hned vybehne Avast. Co sa vtedy nestalo. Ale avast som mal aj vtedy, len teraz je asi lepsia verzia. Ale ako pisem, kto ten virus raz ma, podla mna 100% riesenie je len reinstall.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ziadny reinstall netreba. Riesil som 5ks PC s tymto virusom - zakazdym nova varianta. Vsade stacilo nabootovat nejake Windows Live CD (napr. Hirens Boot CD) a v nom spustit online ESET skener. Ten nasiel vsetko a odstranil. Odvtedy je pokoj.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Nj ja som mal cca 3 a tiez bol kazdy iny. Prvy isiel cez ten MSconfig vypnut, posledne dva vobec. V prvom myslim islo to vypnut aj cez spravcu uloh este, tak isto sa to nezapinalo ani po vytiahnuti sietoveho kablu. Fungoval aj safe mod. Ten online scanner instalujes na miniWin? Nikdy som totiz tam este nic neskusal instalovat takze neviem ci to ide alebo ako to spustas
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ano, online scanner sa normalne nainstaluje. Live CD funguje tak, ze sa natiahne do pamate a tvari sa ako klasicky windows nainstalovany. Mozes instalovat veci tak, ako si zvyknuty. Po vypnuti sa vsetko z pamate vymaze. Nic sa neuklada na disk, pokial to Ty vyslovene nenastavis.

Ako som uz vyssie pisal, dobre skusenosti mam s hirens boot cd. Je tam cela sada programov na spravu PC (recovery, backup, password recovery, testy CPU/GPU/HDD a mnoho inych...). Len stiahnut ISO a napalit, pripadne spravit bootovacie USB.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Mimiik »

J viem hirensa pouzivam ale nikdy ma nenapadlo nan nieco skusat instalovat preto sa pytam :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No ja som pred casom jednemu odstranoval tuto haved z notebooku a dnes mi vola, ze ho tam ma zase, pritom som mu tam dal Eset SS 5 :rolleyes:
Som zvedavy, kde sa ta pliaga zase uhniezdila :D
@MaxMan: staci pouzit napr. Parted Magic, ci to musi byt len Win live OS?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MaxMan »

Kyselinka: musi to byt Live Windows, lebo online eset scanner funguje len na Windows.
Parted Magic je postaveny na Linuxe, cize tam ten skener nenainstalujes.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

DPC :x :(
A v safe mode ten scanner nepojde?
BTW online eset scanner treba instalovat? Nescanuje nahodou online, cez browser?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MaxMan »

Cez safe mode neviem ci ide, treba skusit. Ja som riesil virus vo verzii, kde sa ani do safe modu nedalo dostat.

Z mojho pohladu sa to kvazi instaluje, ale ci to aj realne zapise registre, to neviem. Ale jednoznacne musis mat nabootovany Windows a nie Linux
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

OK, diky, pokukam niekde Win live CD, keby nahodou nesiel ani safemod. Ale myslim, ze cez "externy" OS je to istejsie :good:
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2213
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Vlko »

MaxMan napísal:Ziadny reinstall netreba. Riesil som 5ks PC s tymto virusom - zakazdym nova varianta. Vsade stacilo nabootovat nejake Windows Live CD (napr. Hirens Boot CD) a v nom spustit online ESET skener. Ten nasiel vsetko a odstranil. Odvtedy je pokoj.
MaxMan napísal:Ano, online scanner sa normalne nainstaluje. Live CD funguje tak, ze sa natiahne do pamate a tvari sa ako klasicky windows nainstalovany. Mozes instalovat veci tak, ako si zvyknuty. Po vypnuti sa vsetko z pamate vymaze. Nic sa neuklada na disk, pokial to Ty vyslovene nenastavis.

Ako som uz vyssie pisal, dobre skusenosti mam s hirens boot cd. Je tam cela sada programov na spravu PC (recovery, backup, password recovery, testy CPU/GPU/HDD a mnoho inych...). Len stiahnut ISO a napalit, pripadne spravit bootovacie USB.

Počuj "Redaktor", neni to CD nahodou warez ??? :D :D
AMD R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6200 MHz White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, SSD Samsung 860 EVO 250GB, Team Group CX2 1TB, Kingston A2000 1TB NVMe, + HDD 320GB WD320BEKT, Samsung DVD-RW SH-S183A, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa MaxMan »

Vlko: warez to podla mna nie je, kedze su tam pouzite free utility. Otazka je skor pouzity win.

Ak to niekomu vadi, spravi sa naprava. No z mojho pohladu a podla toho, kde vsade sa da stiahnut, to nie je warez...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Vas pocitac je zablokovany, Slovenska policia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Mno zatial vyriesene. Bootol som do safe modu a tam pustil kontrolu v Malwarebytes Anti-Malware a on mi toho smrada nasiel a odstranil.
Takze zatial je pokoj, uvidime do kedy :D

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"