aky je najlepsi internet security soft ?

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa dexterav »

jop proste sa to u každého chová inak
btw momentálne mám na hlavnom PC Eset, na dalších 2 KIS(tam neprudí) a na 4. pc NIS , ten vyzerá v poslednej dobe taký najuhladenejší
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2048
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa zoom »

castelL napísal:Napr. zisťujem, že ESET mi spomalil jednu aplikáciu, ktorá sa pripája na server a ešte som si s tým nedal rady.
Podla verzie ESETu a toho kam/ako sa ta aplikacia napaja, mozes:
- V nastaveniach Web a mail > Filtrovanie protokolov oznacit EXEcko tej aplikacie, aby nebolo scanovane (Vylucene aplikacie)
- Tiez v nastaveniach filtrovania zadefinovat, nech sa nescanuje traffic na danu IP adresu (Vylucene IP adresy)

Ak ti scanovanie HTTP trafficu spomaluje tu aplikaciu, tak ho nebudes scanovat a problem by sa mal poriesit. Ak ju spomaluje nieco ine (real-time scanner), tak to bude treba poriesit inak.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa Lithil »

shiro napísal:g2a.com, eset smart security na 1pc na 1 rok za nejakych 5-7eur. pouzivam doma a bez problemov.
ako ? prosim ta ako si objednal z tejto stranky ? Kupujem odtial hry, vsetko bez problemov. Dnes som chcel kupit bitdefender - bez sance. Davam do kosika, kosik prazdny, chcem prejst priamo na platbu - bezcenny reload stranky. Dam do kosika znova - reload a odhlasilo ma. Nepouzitelne. Riesenie ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa shiro »

normalne to kupis tak, ako hocijaku hru.
dostanes cdkey.

posledne som kupoval ESS asi pred dvoma tyzdnami.

Podla popisu to vyzera ze im tam daco blbne, skus neskor.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa Dafidko »

Posledne som kupoval asi 2-3 licencie. 2 z nich boli na tri pocitace a nie na rok ale rok a pol :D :D
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa Lithil »

Asi mali ozaj nejaky vypadok, nakoniec sa mi podarilo kupit jednu licenciu BitDefender Total Security na pol roka a jednu licenciu Norton 360 na pol roka pre priatelku. Chcel som otestovat ktory z tychto dvoch bude lepsi, no uz teraz BitDefender prehrava kvoli spomalenemu interface (??). Norton sa tvari dost profesionalne no bol problem s instalaciou( resp. s najdenim proper verzie pre dany key). Ma niekto nejaky tip na dalsi dobry antivir ? Este by som chcel otestovat pre brata nejaky. Doteraz som pouzival vyhradne Avast Free a bol som spokojny az na to ze ma zacali hnevat s tym jejich marketingom a mam pochybnosti ci nahodou neprepusta nejaky bordel.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja práve tiež riešim otázku AV+FW, keďže skáčem na 10 (kvôli absolútnej malichernosti) a priznám sa, že som v stave, keď vyberám nový soft (ktorý buď zadarmo alebo ho platiť)...

včera som toho naštudoval...
https://www.virusbulletin.com/
http://www.av-comparatives.org/
https://www.av-test.org/
+ nejaké témičky na malwaretips

Avira - o Avire som už dávno počul, že je to AV so zaujímavou cenovou politikou a výborným výkonom, o čom som sa presvedčil aj sám z linkov hore, Avira je tam ak nie na prvej priečke, tak TOP 3 v každom ohľade - odchytenie hrozieb (aj Day-0 hrozieb, o čom sa dosť píše na malwaretips, že vraj nemá žiadnu ochranu, čo je bulšit) a nezaťaženie systému
- asi čo človeka mrzí (hlavne pri používaní ESS a navyknutí si na interaktívny režim firewallu), že v sebe nemá vlastný FW...avšak má integrovaný "manažér" pre Windwos FW, čo je plus a sami to písali na webe, že pri tom, kam sa dostal WFW sa rozhodli radšej dať vyspelejšieho manažéra k existujúcemu FW ako mať vlastný solution
- je zadarmo, Pro verzia naozaj nemá z hľadiska výkonu nič naviac - jedine absencia Web Protection modulu, ktorú pri Free treba riešiť ich Avira Browse Safety modulom priamo do prehliadačov (Cloud riešenie, namiesto lokálneho riešenia ako WP moduly v bežných AV)

i keď vo výsledkoch srandy ako Avast a AVG zlé neboli (čo ma zarazilo, lebo si ich pamätám spred rokov rokúcich ako veci, ktoré sa nikdy nemali vyskytnúť na PC), no práve nedávno som pratal čerstvý NB, kde som sa nedostal k ničomu, lebo bol úplne nepoužiteľný...Avast ho zahĺtil kontrolami a nedalo sa na ňom skôr ako po 20 minútach takmer nič robiť (človek sa nedostal ani do ovládacích panelov)...McAfee ani nespomínam...ich silno nenápadná vtierajúca možnosť pri inštalácii Adobe Acrobat Readeru je úbohá :laugh:

ESS - pôvodne som plánoval si len každý mesiac dať zasielať novú licenciu na tie 5 minútové mailové adresy, no ako tak pozerám, že na G2A sa aktuálne 1 ročná licencia dá zohnať za šiling, teda za cca 3,60€, tak by som to riešil takto...to je fakt smiešna suma za niečo také
- ako som spomínal, ESS som mal doteraz a všade som ho dával, ak som ho raz za dlhý dlhý čas skombinoval s kontrolami s MBAMom, keďže anti-malware v podaní ESS nebude tak účinný ako MBAM (prípadne HitmanPro a podobný SW) tak som nikdy nemal pocit, že som mal niečo špatné v PC a podobne

je to dilema...názory na AV SW sú tak odlišné a často priam protikladné, že človek je z toho naozaj na prášky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa DankoPR »

Otazka... má niekto takto licenciu? Nie je to tak, že kupim si licenciu a ten týpek na druhej strane to číslo čo dá mne pošle ďalším 20tim? :D
Aby som za 2 týždne nemusel ďalšiu kupovať :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

hovoríš o tej pre eset ? ak áno, tak som to nakoniec kúpil, je to legit, akurát to je nejaký druh promo licencie na 1 rok ale je to jedno, dostupné je všetko
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa DankoPR »

okej dik za info kupim aj ja veru asi... rok platnosť začína po aktivácii?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jj

https://www.g2a.com/eset-nod32-smart-se ... lobal.html
odporúčam to brať dole od čecha, dosť mu tam písali, že podostávali rovno kľúč na 3 pc alebo na rok a pol
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
core
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 28. Sep, 2015, 18:27
Bydlisko: Pezinok

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa core »

Používam COMODO Firewall 10 - je free

+ Kaspersky Antivirus - http://www.sw.centrum.sk/-lokalizovaný
CPU: INTEL CPU Core i7-4790K,MB: ASUS H97-PRO GAMER ,RAM: DDRAM3 16GB Corsair Vengeance 1866MHz,SSD: CRUCIAL SSD MX200 250GB HDD ,HDD: SAMSUNG HD154UI 1,5 Tb ,GPU: AASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G ,PSU: EVGA SuperNOVA 750 B2 ,Case: Fractal Design Define R5 ,OS: Windows 8.1 64-bit
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: aky je najlepsi internet security soft ?

Príspevok od používateľa killswitch »

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"