Avast a čistenie

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Avast a čistenie

Príspevok od používateľa Rafi87 »

ahoj, mám Avast Premier, a vyhadzuje mi optimalizáciu PC, chcem sa spýtať, že či to mám dať teda či možem dať? ako vidím sú tam asi nepotrebné registre, len to posledné neviem čo je? systémové nastavenia,,, za normálne odpovede dík

https://www.dropbox.com/sh/oyfj169cvr3i ... 06F7a?dl=0
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Avast a čistenie

Príspevok od používateľa Reinok »

Ja na čistenie registrov používam Ccleaner, používam ho X rokov, a nehávam to na automatiku, vždy vymazal len to čo bolo treba, nikdy som nemal problém.
A v čističi si len dávam bacha u zákazníkov na históriu, cache uložené stránky a pod, aby ti nezmizlo v firefoxu alebo chromu čo nechceš.

Ak chceš silou mocou to riešiť cez avast, to už ti musí poradiť niekto iný :)

Pokial sa nemýlim tá optimalization PC, to je to vymazanie nepotrebných programov, a neviem čoho, to ti len navrhne to čo neriešiš, lebo ti to nezavadzia, registre a cache internetu vieš aj clcleanerom :)
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2048
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Avast a čistenie

Príspevok od používateľa zoom »

Vsetky tieto zrychlovace systemov a cistitka registrov su k nicomu. Vzdy to fungovalo ako scareware, kedy je pouzivatelovi prezentovane, ako ma velmi zapatlany pocitac a po optimalizacii sa mu zrychlil o 46,2%. Vzdy boli tieto optimalizacne baliky nieco na rozhrani scareware a adware. Medzi tych, co sa tak nejak vypracovali, patril napr. TuneUp Utilities, ktorych teraz kupilo AVG. Great success, do antivirusu integrovat taku marketingovu hovadinu. Predpokadam, ze Avast bude mat nieco podobne.

Cistenie a zrychlovanie registrov je kravina. Samotne registre su velmi male, subory zaberaju desiatky MB a su ulozene v C:\Windows\System32\config. V pripade potreby su cele nahrate v RAM a nie je tam co optimalizovat. Ci uz je v RAM 85 MB subor alebo 84 MB subor je uplne jedno. V registroch sa riesi len konkretny problem a to presne a manualne, nie automatizovane radoby cleanerom. Pre porovnanie, moje registre maju 163 MB na disku. Windows som instaloval 14.6.2011. Ziadne spomalenie nepozorujem. Zazrak.

Cistenie a optimalizovanie RAM je tiez blbost. Ked je RAMka zapratana, je dobre. Vsetko, co je v pamati, je rychle. Co nie je v pamati, ale stale musi byt alokovane, je niekde odswapovane na disku a je to pomale. Vyhadzovanie procesov z pamate a pozeranie sa na kolacikovy graf, aku mam prazdnu pamat, a teda som strasne optimalizovany, je kontraproduktivne.

Cistenie programov spustanych po starte je tiez radoby veda. Ked sa mi spusta vela programov po starte, treba bud nepotrebne veci odinstalovat, alebo v nastaveniach programu zvolit, aby sa nespustal. Nechat nepotrebny program nainstalovany a vyhodit kluc z registra, aby sa nespustal po starte, nie je riesenie. Viac hard-core experti zacnu este vypinat jednotlive sluzby vo Windowse, aby sa vobec nespustali.

Nanestastie pre vsetky taketo cleanery, vyssie uvedene je objektivna pravda. Nezachrania to ani marketingove zvasty na stranke Avastu ako "Fine tune your registry -- It’s the common culprit of a slowdown." Rad by som videl aspon jeden test. Existuje mala aplikacia, ktora urobi dva snapshoty z registrov, a potom porovna rozdiely. Asi by som si to mal nainstalovat na testovaci PC, nechat ho vytunit a presne pozriet, co sa zmenilo. Ked je pocitac pomaly, treba dokupit RAM a mensie SSD na system. To prinesie citelne a realne zrychlenie PC na rozdiel od snake oil produktov.

Jedina vec, co je na takychto cleaneroch dobra, je komfortne mazanie nepotrebnych dat z userovho Tempu (%temp%), systemoveho Tempu (C:\Windows\Temp), roznych aplikacnych dumpov (ak su), browserovych cache a cookie foldrov, a podobne.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Avast a čistenie

Príspevok od používateľa dexterav »

testy sa robili...
aj ked už dávno, samozrejme výsledok 0 :D
pozitívne je aspoň to že vám to neodpáli systém pokiaľ do toho nešaháte ručne
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"