Spomalené sťahovanie z netu

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, mám takú delikatesu, na PC (pripojený káblom z routeru) mi nejako divno ide net, keď zadám stránku hneď ju načíta, keď chcem spustiť video alebo stiahnuť nejaký súbor okamžite sa net spomalí, nedá sa mi ani odmerať rýchlosť na speedteste. Na tablete ide všetko OK, tak sa obávam že to môže byť nejaký vírus, používam total security 360 no ten nič nenašiel :(

Chcel som skontrolovať PC štýlom že ho nabootujem z USB a skontrolujem ESET-om alebo nejakým iným AV len nemôžem nájsť ten postup :(

Neviete čo to môže byť za problém, prípadne ako znovu skontrolujem PC?

Ďakujem za každú radu
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa Leon »

okamžite sa ti spomalí net kde ? pri tom sťahovanom súbore alebo počas sťahovania pri načítaní stránky ?
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa zedolsi »

nespustím ani video a keď dám sťahovať nejaký súbor tak net úplne zastane alebo chvíľkami skáče rýchlosť na 12kb/s a pod. stránku otvorí normálne, no keby tam bola nejaká animácia tu už nenačíta

EDIT: skontroloval som PC ESETom a našiel mi v zložke steam nejaké 3 divné súbory (niečo fake .. neviem čo vymazal som ich hneď potom ma napadlo že som si to mohol pozrieť) teraz už ide net ako predtým, snáď to bolo ono
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymazanim troch suborov rozhodne nevyriesis problem ako si popisoval rovnako ako zjedenim jogurtu neopravis pokazenu prevodovku na aute - drzime palec nech sa cirkus v buducnosti nezopakuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa zedolsi »

ak máš nejakú lepšiu radu, sem s ňou :)

zatiaľ ide net dobre, snáď sa to nezopakuje, ak áno už aj sem píšem :rolleyes:
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial na zaklade poskytnutych "detailnych informacii" sa neda poradit lepsie - mal si skusit ping na zopar stranok sucasne, traceroute, mal si skusit stahovat z viacerych sajt naraz - perfektne rychle na slovensku su napriklad ftp.antik.sk, vsetky univerzity kde bezia ftp servery (pozri si ake su mirrory najlepsich linux distribucii), v cechach ftp.cvut.cz (ceske vysoke uceni technicke)...

na zaklade toho co si povedal mozeme strielat tridsat veci od pasu a ani jedna z toho nemusi byt spravna rada.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Spomalené sťahovanie z netu

Príspevok od používateľa zedolsi »

poskúšam ak sa problém opäť vyskytne (dúfam že nie), tipoval som nejaký vírus lebo na macbooku aj iPade išlo všetko normálne, ako píšem dal som prekontrolovať, vyhodilo nejaké brekeke, "vyliečil" som brekeke a ide....
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"