Karma príspevku

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa spencer »

Jasne chapem co myslite . A ano fora sa vytracaju . Mne nerobi napriklad za dlhorocnu sluzbu com somtu problemov vyriesilalebo sa naucil nacerpal vedomosti , obetovat foru nejake peniaze . Pokial by sa tu par nadsencov. Vyzbieralo moznoby taketo prkoti ky u nejakeho ajtaka ani vela nestali . Kazdy ma zaujmy pracu rodinu a na spravu fora je minimum casu ale podlamna by sa tu nasli chalani ktory by si vedeli najst cas a chut starat sa tiez o forum aspon dufam . Mohli by ste skusit rozsirit svoje kruhy a tak zvisit nasadenie na. Renovaciu fora . Lahko sa povie tahsie to vreale funguje ale necinnost administratorov nic neriesi . Samozrejme urcite robite vela aby forum bolo aspon v takejto podobe . Forum ma vysoku stabilitu. A minimum problemov len ako pisu aj sudruhovia , trocha inovacii by tu zvisilo chut nadsencom travit cas .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa shiro »

spencer napísal: len aby vám potom chlapcov nevyfuklo nejaké novšie vymakanejšie forum o PC novynkách a problémoch .
akoze vymakanejsie v com? lietadlo z toho nebude, vzdy je to len a len forum, co s tym chces riesit? Male prkotinky ako je "solved" status na topiku niesu problem, robota na 20minut dohodot to do nejakej sablony aby to ukazovalo vsade a spravit tlacitko ktorym to aktivujes aby sa to zobrazilo na topiku. Ale nic vacsie nemas co vymyslat, lebo neni co vymyslat. Co chces navymyslat pri fore?

K XDA a podobnym foram, o ktorych niektori tvrdia ako su dobre spravene a vymyslene....teraz som siel na mojom pracovnom pc ( dualcore pentium E5200, 3GB RAM, Win7) na XDA a vysledok - vytuhnutie firefoxu 46 na 10s, pretoze kym to prechrumalo tu tonu javascriptu, php css a bohvie akeho bordelu, tak to trva. A potom to este popri scrolovani cele laguje nejau chvilu. A toto pozorujem na kope webov, nesu poriadne spravene a dobreze nepotrebuju superpocitac. Takze ziadne take, trepat kadejake hovadiny do uz tak preplacaneho php s javascriptom.
Si vezmite priklad z takeho poradna.net, to je rychle, prehladne, jednoduche, nenarocne forum. Podobne pcforum a aj toto forum su na tom z hladiska rychlosti este hodne dobre.

Co sa spravovania fora tyka, na starosti ho maju ludia ktori uz vyrastli, maju rodiny a nemaju cas asocialovat za pocitacom cely den, lebo forum a "vypadky treba riesit hned" ...akoze preco, ked to nieje platene? Keby to platene bolo, ma niekto narok na pindy, ale pokial nieje....caaau, maximalne sa da nejaky oznam aby ludia vedeli ze je problem, a inac sa riesi ked je cas. Isto sa doma nerozhadam s rodinou kvoli foru omg. Tych par vypadkov co boli nebolo nejakych velmi dlhych aj tak.
Zase keby slo o nejaku optimalizaciu db fora alebo dacoho takeho...proste sa mazne vsetko starsie ako co ja viem z 2008 a bum, db ma hned 200MB miesto 950 napriklad :-) Naco drzat dnes uz nepodstatne stare info z doby winxp? Ale to je len napad, pokec na toto by vydal na samostatny topik.

Sucasny stav fora je tak ci tak myslim velmi dobry, beha to rychlo a vypadok je fakt len raz za rok mozno...skratka nieje co navymyslat na fore, skorej sa treba starat o to aby slo a drzat ho v dobrej kondicke.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa icefire »

Podla toho, co vidim v ramci diania vsade naokolo bude forum off do 5 rokov. Typickym prikladom je napriklad pocet prispevkov v bazari, kedysi 40-50 za den, dnes ledva 10 (a to cez vikendovy den). Podla mna to coskoro dosiahne hranicu, ze nebude mat zmysel sa tomu dalej venovat. Skusim niekde vytiahnut statistiky navstevnosti.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa dendroid »

Bazár vôbec nie je typický príklad, je to nesprávny príklad. Bola tu cielená snaha obmedziť ho, už tam nemá prístup každý plus zopár aktívnych ľudí stratilo tiež prístup. A netreba zabúdať aj na to, že trh celkovo stagnuje, čo je možno najzásadnejší dôvod, prečo v bazári nemáš toľko príspevkov ako kedysi. Dnes si človek kúpi ntb a konzolu a používa ich roky, takže nepotrebuje chodiť do bazáru. A aj tí, čo používajú zostavy si s nimi vystačia roky, viď Sandy bridge, najmarkantnejšie sa to zmenilo v prípade VGA ...
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa dadik08 »

A co tak nove ranky? Nieco namiesto sucasnych pouzivatel, pokrocily pouzivatel...? Napriklad na EHW fore maju nazvy procesorov. Urcite by sa nieco dalo vymysliet? :) A este specialne hodnosti za nejake aktivity. Napr. Skript je sikovny modder atd.
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa shiro »

A komu by to na co bolo? Aby boli ludia jesitni a merali si kto ho ma vacsieho? Aj keby som ziaden titul nemal, je mi to fuk. Ked sa vyznas a na fore je to vidno, ludia ta poznaju, nepotrebujes mat rank.
Premenuj terajsi rank za nazvy cpu a mas to iste...
Vravim, nieje moc co vymyslat, nabalovanie roznych blbin bez normalneho vyuzitia iba cely system zabordeli.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa dadik08 »

Vobec som to nemyslel s navaznostou na nejaku doveryhodnost clenov fora. Asi som to mal dat do samostatnej temy. Sorry za OT :)

Skor by tie specialne ranky boli ako odmena pre aktivnych/prospesnych... clenov.

EDIT: Nevyznam sa v systeme fungovania tohto fora, ale nie je system rankov uz implementovany? Alebo to potrebuje este nejaky zvlastny plugin?
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa lacika »

Mozem kaslat nejaku odmenu.. pokial to nebudu gastrace... nech mi da k menu nejaky intel Atom a odchadzam :D
A nie kazdy power user je power na vsetko..
niekto je viac na SW veci, niekto na HW. Tak by si musel urobit nejaku hierarchiu rankov a novy uzivatel by si to musel najprv nastudovat :D cize podla mna, len dalsia dezorientacia.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa gammaray »

Hodnosti su, ale pouzivane su malo. Naposledy dostal HW expert uzivatel dexterav. Nepotrebuje to nijaky plugin. Vedenie sa musi zhodnut ci niekomu da nejaku specialnu hodnost ci nie. To je vsetko.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa shiro »

Oznacenie uzivatela pod jeho menom pri kazdom prispevku je co? ano, presne to :-)
Ranky a podobne veci su zbytocnosti, ktore nicomu nepomahaju, su zavisle iba od poctu prispevkov daneho uzivatela. Realne nemas ako ohodnotit kvalitu pomoci daneho uzivatela ostatnym uzivatelom...to by musel tazatel kliknut u rady od daneho radcu na nejaku ikonku a takto by sa to mozno dalo...ale ani tak nezarucis ze to spravi kazdy, a podobne...proste haluz navyse, ktora navyse vobec nieje dolezita.
Je to kozmeticka ficura,nic uzitocne....a prezentovat ako to ako nejaku odmenu...hovadina na n-tu.
Strasne mi ide o to, aby som mal rank "Boss", potom som krajsi, silnejsi a mudrejsi. Pokym ho nebudem mat, nemozem dobre spavat :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa dadik08 »

No vidis. Konecne by sa ti ulavilo. Ale musel by si sa viac snazit aby si ho dostal :D :D

TAk sa vam teda ospravedlnujem za navrh. :) Ale aj tak si myslim, ze by to nebolo odveci ak by niektori vyraznejsi clenovia dostali specialnu hodnost. Napr. Skript je modder, Mino_85 sa vyzna v chladeni, mp3turbo v serverovych technologiach. A je vas tu este ovela viac.
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa gammaray »

Tak uz mate hodnosti :P
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1734
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa Andrew007 »

dadik08 napísal: Napr. Skript je modder, Mino_85 sa vyzna v chladeni, mp3turbo v serverovych technologiach. A je vas tu este ovela viac.
Veru, viem si navariť čaj a spraviť omeletu . Vedomosti ohladom IT kradnem od ostatných, #čiernéplamenesúIN .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa LordKJ »

2gammaray, :hysterical: ,na nic viac sa nezmozem :cool:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Karma príspevku

Príspevok od používateľa stiv »

Ja zas nemam ziadne super schopnosti ale tiez chcem taky farebny rank :cry: :hysterical:
.

Návrat na "Správy pre Administrátorov"