Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa newmi »

no to si pis, ze za komerciu sa BANuje. Vacsinou ma uzivatel rovno permaban. (90% su novoregistrovany uzivatelia s 2-3 prispevkami)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Snake »

To asi tazko kedze bazar vidia od 150 postov a vyssie. Tym sme zabranili aj spekulantom ktori sa regnu po blackliste. Ak je podozrenie, treba nahlasovat, modi nemozu vsetko zachytit.





.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Vidim, ze castelL tu obchoduje cez SS bezne: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1179461
Rovno nahlasujem :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Snake »

jop, pán vybavený. Po preštudovaní postov má pán naozaj sklony k tomu aby nepridával ponuky transparentne.





.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa LtK »

Ja by som povedal, ze z velkej casti ma na to vplyv aj to, ze cena sa taji.
Chcem kupit ? I/K a ponuknite... Chcem predat? I/P a ponuknite. K tomu 5-15 up.

Potom sa dohaduje cez SS. Das za 50? Nie za stovku. Kym sa dopracuju k 75tim tak aj 5-6 sprav. To je ten lepsi pripad, inak je to "pridaj". Ma to byt v bazari ? Asi by malo, ale ked tvorca temy nechce ani za svateho napisat cenu, tak to dohadovanie cez SS asi bude stale...

Druha vec je ak niekto iny kupuje a cena sa mu nezda. A napr. ja by som to za tu cenu bral. Mam spravit temu a cakat ci sa predajca laskavo ozve ? Nie, napisem mu a dohodneme sa. A potom pre poriadok spravim temu, on napise ze mi to predal a uzavrieme to. A ked sa nedohodneme, tak nespravim ziadnu temu, bo 10 tisic dovodv. Aj to je obchodovanie cez SS a nemyslim si, ze by sa malo zakazat.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Snake »

Keď ma čas na to aby ti odpisal, rovnako ma čas na to reagovať do témy, a je to razom aj transparentne.





.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa LtK »

Snake napísal:Keď ma čas na to aby ti odpisal, rovnako ma čas na to reagovať do témy, a je to razom aj transparentne.
Mne to je sum a fuk, ale su to priklady, kedy sa obchoduje cez SS.

Ked niekomu napisem SS, tak mu mozno pride email, ze ma novu spravu, ak ma nastavene upozornenie.
Ale nastavit si sledovat bazar, aby som dostal milion sest upozorneni denne, asi urobi len masochista.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Leon »

Dá sa nastaviť aj sledovanie určitej témy.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Odar »

Mozno by stalo za zvazenie, ze zakladatelovi threadu v sekcii Bazar by sa automaticky pri zalozeni temy zaplo sledovanie temy - aby to nemusel zapinat rucne. Berte to len ako navrh na zlepsovak.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa LtK »

Leon napísal:Dá sa nastaviť aj sledovanie určitej témy.
Tu je to trochu inak. Co ked ty chces kupit rovnaku vec ako niekto iny ? Lenze jemu cena nevyhovuje a Tebe ano ?
Spravis novu ponuku, zatial ok. Si mozes nastavit sledovanie, Tebe pride upozornenie.
Ale ten co chcel predat tomu pred tebou, tak ake si on nastavi upozornenie ? Asi ziadne. Ak tu nesedi denne, tak nema sanc, druhy-treti den je ponuka uz hlboko dole. Takze ho kontaktujes cez SS a uz je to obchod cez SS. Ci ?

Ak respektujem pravidla 3.3 Priebeh obchodu: Platí zákaz pridávania vlastných ponúk (dopytu) do danej témy, než zakladateľ predá/kúpi tak to v danej teme nekupim. Ok, no offense, ja sa len snazim vysvetlit preco sa podla mna obchoduje cez SS, aj ked by sa nemalo.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Odar »

Sa v tom trosku motam, lebo som si uvedomil, ze moj prispevok ma zmysel iba pre zakladatela vlakna (predavajuceho / kupujuceho).

Z pohladu 2 nezavislych uzivatelov, ktori maju o tovar zaujem, je na nich, aby si rucne nastavili sledovanie temy. Chodi im e-mail o novom prispevku, mozu pruzne reagovat.
LtK napísal:Ale ten co chcel predat tomu pred tebou, tak ake si on nastavi upozornenie ?
Tu som sa stratil. Ten, co chcel predat tomu pred tebou je podla mna predavajuci - rozumiem tomu spravne? Cize zakladatel temy v bazare. Ten si moze upozornenie nastavit tiez rucne, cize vie o vsetkych prispevkoch do svojho threadu (na zvazenie, ci by to neslo spravit automaticky, ako pisem vyssie). Alebo tomu rozumiem zle?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa Leon »

LtK napísal:
Leon napísal:Dá sa nastaviť aj sledovanie určitej témy.
Tu je to trochu inak. Co ked ty chces kupit rovnaku vec ako niekto iny ? Lenze jemu cena nevyhovuje a Tebe ano ?
Spravis novu ponuku, zatial ok. Si mozes nastavit sledovanie, Tebe pride upozornenie.
Ale ten co chcel predat tomu pred tebou, tak ake si on nastavi upozornenie ? Asi ziadne. Ak tu nesedi denne, tak nema sanc, druhy-treti den je ponuka uz hlboko dole. Takze ho kontaktujes cez SS a uz je to obchod cez SS. Ci ?
Tak snáď si bude kontrolovať svoju tému nie? :P Viem, že niečo niekde predávam, tak si tu tému aj kontrolujem.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa LtK »

V podstate je to jedno, ja som to napisal ako priklad. Ale aby sme sa v tom nemotali.
Uzivatel ABC bude chciet nieco kupit. Spravi si temu, da si upozornenia. Uzivatel ZXC mu ponukne danu vec, ale ABC nesuhlasi s cenou. Nedohodnu sa.
Ja ako user QWE by som to za tu cenu kupil. Tak si spravim podobnu temu. Ak ZXC pravidelne nekontroluje bazar, pride na to? Nepride ? Ved ho ani nikto nenuti prehladavat forum, aby cosi predal ak len odpoveda na dopyt.
Upozornenie na cely bazar si asi nenastavi, ale cez SS mu to upozornenie moze prist. A uz by sa to dalo brat ako obchod cez SS.
A navyse ak QWE uz urobil obchod so ZXC, tak tym skor. To nie je navod, nikoho neobhajujem ani sa nestazujem - to je prosty fakt, kedy k takemu cosi moze dojst.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa dendroid »

Naco nad tym tolko spekulovat, ak vidim, ze ma niekto I/K: thread a predavajuci mu tam dal ponuku, automaticky predavajucemu pisem spravu, zaloz si predajny thread, mam aj ja zaujem a je to ... Podstata celeho problemu spociva v ludoch, ktori svoje ponuky do threadu ani nenapisu, aby im to nahodou niekto iny nevyfukol a casto su to navyse ludia, ktori potom veci predavaju dalej na bazosi. A ich ponuky su casto pod cenu, preto to nenapisu do threadu. To je cela pointa obchodovania cez ss. Skodia si tym najviac samotni predavajuci, velakrat by za danu vec dostali o dost viac. A tiez to nie je fer voci potencialnym kupujucim, ktori by mali mozno zaujem, no ani si neskrtnu, lebo niekto napise svoju ponuku cez spravu a oni ani nestihnu zareagovat.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Obchodovanie prostredníctvom súkromných správ

Príspevok od používateľa lezgy »

nic proti tebe ...urcite nie
ale ze zrovna ty spominas predaj cez bazos a pod
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Správy pre Administrátorov"