O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Toman »

Spoločnosť O2 oddnes (24. 3. 2009) prináša neobmedzený prenos dát vo vlastnej sieti pomocou dátového balíka O2 Data Neobmedzene. Ide o prvý flat balík EDGE na slovenskom trhu, jeho cena je neuveriteľných 6 eur mesačne, čo je 180,76 Sk. O2 pritom nekladie svojim zákazníkom žiadne prekážky pri využívaní internetu – otvorené sú všetky porty, nie sú obmedzené žiadne stránky, povolený čet, neuplatňuje sa FUP (Fair Use Policy), teda pokutovanie za príliš veľký prenos dát. Navyše tento dátový balík je dostupný bez viazanosti a aktivovať si ho môžu všetci zákazníci O2 bez ohľadu na to, aký volací program využívajú. Nerozlišujú sa pritom starí ani noví zákazníci.

Obrázok

Podľa vyjadrenia zástupcov firmy O2 Slovakia je nový balík určený predovšetkým zákazníkom, ktorí využívajú internet v mobile. Nie je to náhrada fixného internetu. Je pritom jedno, či za služby platia dobíjaním kreditu alebo cez faktúru. Služba sa dá aktivovať na zákazníckej linke 949. Pri aktivácii služby do 30. 4. 2009 platí navyše akcia, cena tejto služby je symbolických 0,03 eura (teda 1 Sk). Je to pre zákazníkov darček na vyskúšanie rýchlosti a dostupnosti služieb. Po tomto dátume však už zákazníci zaplatia bežnú sumu na internet, teda 6 eur mesačne. Aktivácia i deaktivácia služby je bezplatná. Maximálna rýchlosť s využitím internetových technológií EDGE je 296 kb/s.

Na našu otázku, či je systém O2 pripravený na veľký nápor hlavne počas apríla, zástupcovia firmy O2 Slovakia odpovedali kladne. Podľa ich slov si už overili, že tento nápor zvládnu. Pýtali sme sa takisto, prečo k dátovému balíku neposkytujú akciovú ponuku mobilného telefónu, ktorý by bol maximálne orientovaný na pripojenie k internetu. Podľa predstaviteľov firmy O2 Slovakia sa ich firma sústreďuje hlavne na predaj služieb, nie hardvéru a zákazníkov ničím neobmedzujú pri výbere hardvérového vybavenia.

Spolu s uvedením dátového balíka O2 Data Neobmedzene prináša O2 aj interaktívnu mapu dostupnosti služieb na stránke http://www.sk.o2.com" onclick="window.open(this.href);return false; . Mapa ide až na úroveň mestských štvrtí a hlavných ulíc. Zákazník si tak môže overiť, kde bude môcť využiť neobmedzený prístup k internetu.

Novinkou je aj tzv. ochranná poistka. Ide o službu Data len v O2, ktorá je v balíku štandardne aktivovaná a funguje naozaj ako poistka proti vyššiemu plateniu. Zablokuje totiž pripojenie na internet, prenos dát a multimediálne správy v sieti národného roamingu T-Mobile Slovensko. V prípade, že zákazníci potrebujú využívať dáta na širšom území, ako je aktuálne pokrytie dostupnosti služieb vlastnej siete O2, môžu zákazníci využiť signál siete T-Mobile Slovensko. V tomto prípade sa, samozrejme, dáta spoplatňujú podľa platného cenníka O2 a tieto dáta nie sú zahrnuté v mesačnej sume 6 eur. Službu Data len v O2 možno pomocou SMS kedykoľvek aktivovať a deaktivovať.

V každom prípade neobmedzený internet za 6 eur je dobrá správa pre zákazníkov. Možno sa flat programu dočkáme aj v prípade hlasového volania.


Zdroj: TS PCR, ItNews

Oproti konkurenci kde stoji 1Mb 39Sk je to vyborny program. Vazne onom uvazujem
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neskoro. Mali to priniest pred mesiacom, ked som sa uviazal na RI 4GB. Mali to priniest minuly tyzden, ked som sa uviazal na Relax 60 (120 min).

Otazne je u tohto produktu realne pokrytie, kedze funguje iba vo vlastnej sieti.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Toman »

nasiel niekto tu mapu dostupnosti? ja nie...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa STENLY »

ja mám tiež neobmedzený internet už niečo vyše roka od SITYNETu, len tá rýchlosť... :E mesačne platím cca 180,-SKK
speedmeter: Rýchlosť prijímania dát (download): 45,0 kB/s (360 kbps)... večer to býva lepšie cca 100 až 300kB/s :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa faugusztin »

Satano napísal:ja mám tiež neobmedzený internet už niečo vyše roka od SITYNETu, len tá rýchlosť... :E mesačne platím cca 180,-SKK
speedmeter: Rýchlosť prijímania dát (download): 45,0 kB/s (360 kbps)... večer to býva lepšie cca 100 až 300kB/s :)
A co to ma spolocne s internetom cez mobil (GRPS/EDGE/3G) ?
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Toman napísal:nasiel niekto tu mapu dostupnosti? ja nie...
Myslis mapu pokrytia?

http://www.mobilmania.sk/Article/BigImg ... krytia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Clanok na mobilmanii:

http://www.mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=11091" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Jeremi »

toto vyzera dobre vyzera to tak ze uz mam nahradu za moj pausal aj datovy tarif
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa NuSuey »

aj mne sa to pozdava dost.. nevyhodou su vysoke pingy, ale to sa da prezit .. (okolo 1000)
realne rozmyslam nad touto moznostou..
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa jararak »

tu ide o icq :D a trapia ta vysoke pingy za 3 centy na mesiac? vlastne na 2 mesiace

edit : maly hack, na stranke nemaju moznost automatickej konfiguracie pre se m600i, ale pre se p1 maju, a funguje to s nim :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Wizik »

Úplne skvelá akcia, O2 si zase šplhol, keby som nemal ešte rok viazanosť u T-mobile, už dávno som u O2, ostalo by mi moje čislo, menej by som platil a za 6€ neobmedzený mobilný internet, ach jaj, poondiata viazanosť ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa jaffar »

Hmm, kua, pred 3 mesiacmi mi skončila viazanosť v Orangi, asi zmením operátora. V Ba aj Nitre to vyzerá použiteľne, takže...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Gudas »

No teda!
Volám do O2 za 2,-, do iných sietí za 4,-, SMS mám za 2,- a teraz mi idú dať internet na mesiac za 180,-? A to mi ešte nedali ani žiadnu viazanosť?
Hell yeah! :good:

Btw, pokrytia by som sa nejak nebál, aj u nás "na dzedzine" medzi kopcami na Kysuciach je O2 takže to neriešim :)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ako hovorim, u mna to pokazili cca mesacnym oneskorenim voci mojej viazanosti internetu, resp. par dnovym oneskorenim voci podpisaniu dalsich 2 rokov pausalu (zmluvu som podpisoval v pondelok)... Takze sa s O2 uvidime o 2 roky, ak dovtedy T-Mobile nepride s niecim lepsim.
Používateľov profilový obrázok
Joshua
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 09. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Moravsky Sv. Jan

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Joshua »

Vcera som bol podpisat zmluvu v O2 na O2 neobmedzene. Doterajsia skusenost:
- doma mi casto prehadzuje operatora z O2 na O2-T-mobil a preto by bolo pripojenie cez O2 nemozne (doma mi to nevadi lebo mam MAGIO)
- v praci vsetko OK operator sa neprehadzuje
- rychlost 120 - 256 kb/s a bez problemov
- na browsovanie na nete OK ale na velke stahovanie urcite nie (stahovat doma na ADSL)
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa MBG »

Joshua, nemohol by si nám sem nahodiť nejaký výsledok nameraný cez webový prehliadač ? (speedmeter.sk, dsl.cz a pod.)...dosť by ma zaujímala aj výška latencie napr...vďaka...

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"