Xiaomi Redmi Note 4

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa LordKJ »

12e za displej mi pride malo, si si isty?

a videl som padnut mobil s nalepenym sklom na asfalt displejom, sklo kaput ale displej bez poskodenia


//pozeram ze fakt tolko stoja tie lcd :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa molnart »

jedna vec je cena, druha vymena resp. funkcnost po vymene. kazdopadne 3 eura za tvrdene sklo by som nesetril, ja ho davam na telefony vzdy, niekolkokrat ochranne skla praskli ale display nic. netvrdim ale ze bez tych ochrannych skiel by som mal rozbity display, ten sa mi podarilo rozbit iba raz v zivote ked som celym telom padol na telefon a takmer si pri tom zlomil chrbticu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

viete kolko krat mne padol telefon na zem a nerozbil sa displej ? radsej kupim riadny kryt

to ze sa vam pri pade rozbije tvrdene sklo neznamena nic,kamosovi sa na iphone puklo a to ho len polozil displejom na stol..
dost ludi ani nevie,ako im sklicko prasklo..tak su krechke a je jedno ci za 50c z ali,alebo 15€ z sk shopu

podla mna len marketing..staci si davit pozor a mat dobre puzdro
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Pi 07. Júl, 2017, 08:29, upravené celkom 1 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa LordKJ »

a padal na displej a na nieco tvrde typu beton/asfalt/kamen?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nokia lumia 520 mi vypadla z biku ked som siel dole kopcom..suchala sa po displeji 10m a ten vydrzal..samozrejme ho mala kus zapusteny ,nie ako tie dnesne "skvosty"
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa LordKJ »

a povrch?
podla mna len marketing..staci si davit pozor a mat dobre puzdro
puzdro je podla mna zbytocne ved aj tak si chces davat pozor, nosim len aby sa lepsie drzalo / zmenilo farbu telefonu :D

suma sumarum, 2 eura za sklo su nic, krehke je ale drzi, drahsie a lacne je rozdiel hlavne v povrchu (inak klze prst atd.)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja som si objednal,z tych najdrahsich..ale nemyslim ze to tam budem mat,kedze po stranach to bude nedolepene a bude sa pod to drbat prach..dost sa aj bojim,ze mi to lepidlo poskodi oleofobnu vrstvu na displeji

puzdro nie je zbytocne ked to padne na hranu,tak sa poskodi puzdro a nie telefon..dost aj stlmi naraz..su rozne puzdra
planujem tam dat nieco taketo
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi- ... 0a58c6d1fc
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Pi 07. Júl, 2017, 08:45, upravené celkom 1 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa LordKJ »

vidis, a ked padne na displej tak sklo tlmi naraz, ale ved si staci davat pozor :D

ja mam pevne plastove puzdro ale tak zatial na kazdom telefone sa mi aj tak pod puzdrom doskrabal telefon od prachu/neviem coho takze neviem naco tie puzdra vlastne nosim
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa molnart »

na to aby to tlmilo naraz a nepraskol display z nejakeho bocneho narazu. a tiez mi uz napadlo ze nemat puzdro tak ta zadna strana sa mozno neposkrabe
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa LordKJ »

No ved to ja som vzdy puzdro kupoval hlavne preto, ze ak by som to nahodou chcel niekedy predat tak aby som mohol predat, poskrabany telefon nebudem predavat nemam na to zaludok radsej dam do policky.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

das tam nejaky papier,alebo igelit a nic sa neposkriabe..

videl som aj folie na zadne strany :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa HellAngel »

neni pad ako pad. Staci si pozriet aj crash testy. Niekedy telefon smaria o zem a displej v pohode, inokedy staci pad z 30cm a praskne cele sklo. Moja skusenost s tempered glass je iba pozitivna. Myslim si, ze uz viacejkrat mi tie 2ecka zachranili vymenu skla. Na telfon pouzivam silikonove puzdro. Sice po par mesiacoch zozltne, ale tak nie je problem kupit nove, stoji to tiez par eur.
Riesim to koli tomu co napisal Lord. Pri buducom predaji som radsej , ked predam telefon v co najlepsom stave. Predavat staru doskrabanu hrcu mi ide proti srsti
NB: Asus ROG Zephyrus G14
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa shajek »

nie zeby som to chcel nejako obhajovat. Ale lumie su velmi odolne telefony ... pada mi to / hadzem to .... menim tvrdene sklo tak raz do mesiaca, a display a digitizer pod tym je absolutne bez poskodenia :) taktiez niekedy na tom skle objavim celkom fatalne skrabance. Za to na 930 kamarat nema sklo, a na par mini skrabancekov a puknuty digitizer nema vlastne nic :) a to mu padol z postele na koberec s vysokym vlasom

takze rozhodne sklo kupit, a iPhone sem do toho netahaj .. ten pukne aj pri skaredom pohlade

PS: nezda sa mi zeby som sa pytal preco lumia vydrzi .... po dalsie 930 je kov .. a po dalsie pada to o display, preto mam prasknute sklo
Naposledy upravil/-a shajek v Pi 07. Júl, 2017, 09:44, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa molnart »

lebo lumie su plastove a tam ten plast okolo tlmi naraz. pri iphone a inych kovovych telefonoch sa narazy prenasaju celym fonom az k najslabsej casti (display)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Xiaomi Redmi Note 4

Príspevok od používateľa Xeigen »

- Flak zmizol, neviem kedy, neviem ako, ráno tam bol na 100%, teraz už nič. Možno som ho vytlačil vo vačku nejako :D.
- Nikdy som to temperované sklo nevnímal ako záchranu displeja pri páde (je to len 20x odolnejšia fólia,ochrana ak hodím do vačku s telefonom klúče, mince atd..) a s tým že plastový telefón vydrží toho veľa, pod to sa ako prvý podpíšem... moj starý plastový S3 pár krát pekne letel a displej vždy bez ujmy.
- Inak kupoval som toto sklo (NOTE 4X). Horné senzory sedia, len diery na tlačidlá by chceli o málilinko nižšie . Ale celkovo dojem pekný, na každej strane chýba ledva 1mm k ku krajom. Pričom tú fugu dorovná tento kryt skoro presne. Aj by som to odfotil, ale neni čím.
Naposledy upravil/-a Xeigen v Pi 07. Júl, 2017, 14:18, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"