velmi kratka recenzia Xiaomi Redmi 3 Pro pre LENIVYCH

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

velmi kratka recenzia Xiaomi Redmi 3 Pro pre LENIVYCH

Príspevok od používateľa chatpall »

Kratka recenzia po skoro mesiaci pouzivania.

Pre porovnania uvediem ze som presiel zo Sony Xperia Z1 Compact (ktoru som pouzival 2 roky aj jeden mesiac a ktora v 20 mesiaci presla zarucnou opravou a vymenou displeja) na tuto mensiu lopatu.

Hardware: Ci lepsi alebo horsi neposudim, nelagovala ani Xperia, nelaguje ani cinske Redmi. Materialovym prevedenim je Redmi na tom o nieco lepsie ako bola Xperia (zadny kryt ako sa "obdorne" hovori z hliniku u Redmi). Baterka 4100 mAh ma za vysledok asi o 30% dlhsiu vydrz (chap 1 cely den). Porovnavat fotoaparat z Xperie s tymto z Redmi nema velmi vyznam. Specifikacia 13 MPix na Redmi a 20 MPix na Xperii hovori za vsetko, aj ked lepsie fotky neurobite za zlych svetelnych podmienok ani s jednym. Softwerova vybava ku fotaku je u Redmi trosku lepsia (urcovanie veku, rychlejsia odozva, rozmiestnenie prvkov na ovladani a ine ficurky, o ktorych nebudem vediet nic ani po dva roky).

Ergonomia: Lopatova konstrukcia mi nevadi, aj ked mam male ruky (male znamena, ze niektore slecny maju ovela vacsie ruky ako ja).

Software: Porovnavat MIUI a Xperia UI (ci ako to nazyvaju) nema zmysel, budete si musiet navyknut bud na jedno alebo na druhe. Nastavenia maju podobnu konzistenciu, Android 5.0.X vs 5.1.X. UPOZORNENIE! V obchode kupite pravdepodobne iba verziu Redmi s cinskou stock ROMkou, to pre vas znamena problemy so synchronizaciou s Google uctom (padanie pripojenia na servery Google), pre mna to znamenalo tiez. Nastastie mily pan za pokladnou v obchode kde som fon kupil, mi prepalil ROMku na najnovsiu komunitnu CZ/SK verziu, problemy s pripajanim na Google servery sa stratili. Specialitkou je vytvorenie Xiaomi uctu pre lepsie ficurky v telefone, ktory zabezpeci stiahnutie vasich udajov na cinske servery (pravdepodobne tam budu sparovane so vsetkymi inymi udajmi a budete v databaze tak ako ja). Zalohu mozete mat na google serveroch a aj na xiaomi serveroch, ved ucel cloudu

Zelanie do buducnosti Moja skuska s tymto cinskym vytahovacom informacii je prva s cinskym telefonom. Verim uprimne ze cinania vyuzije informacie aspon tak ako doteraz google. A verim ze najblizsie dva roky nebudem musiet riesit hluposti s telefonom co sa tyka reklamacie hardware. Ak sa vam tato recenzia pacila, podporte ma!
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: velmi kratka recenzia Xiaomi Redmi 3 Pro pre LENIVYCH

Príspevok od používateľa LordKJ »

v obchode uz ale vacsinou davaju global stable rom (ziadny problem so syncom alebo tak) ale nie je tam slovencina
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: velmi kratka recenzia Xiaomi Redmi 3 Pro pre LENIVYCH

Príspevok od používateľa chatpall »

Sranda v mojom slovenčina bola ale sync nešiel, poprípade išiel a tak 1 z 30 pokusov o pripojenie.
LordKJ napísal:v obchode uz ale vacsinou davaju global stable rom (ziadny problem so syncom alebo tak) ale nie je tam slovencina
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: velmi kratka recenzia Xiaomi Redmi 3 Pro pre LENIVYCH

Príspevok od používateľa LordKJ »

bratranec ma 3 pro, a na nic sa nestazuje a tiez tam mal aj slovencinu... no ale to je jedno, ked ti tam nahodili novu romku tak je to v pohode

ja pouzivam anglictinu takze tiez nemam ziadny problem

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"