4ka - Štvrtý mobilný operátor

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa CageJ »

Neuraz sa.. ale dat 100 nebodaj 200€ naraz?...

Mne to pripada, ze 4ke chybaju peniaze, tak si poziciava kde sa da..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale zasa, das 100€ a mas 60€ router v cene.. cize... ten router tiez nemaju za par eur,

samozrejme, to sa oplati cloveku, co chce ten router hlavne
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Cage a tu nema nikto pausaly za 40e? Zaplatis "kvartalne" fungujes rok, easy
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa CageJ »

aj ja mam ... ale tu ides platit operatorovi, ktory nevies ci prezijes dalsi mesiac...
a zlozit 200€ naraz je pre vela ludi dost..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa LordKJ »

sa bojis o swan a postu? :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa CageJ »

Nie o moje peniaze na rok vopred ..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa felipe25 »

tu sa len ukazuje... ze "vytvorit" operatora, cisto slovenskeho, bez ucasti nejakeho giganta je nenormalne narocne.. uz nemamelen gsm siet, ale uplne ine technologie,a BTSky isto stoja majland.. aj preto nezverejnia mapu pokrytia :D /aj ked akoze zverejnili/, lebo ich siet pokryva ledva mozno 20% uzemia...
ked som vydrbany, dam BTSky tam, kde je najviac ludi.. presne to 4ka robi.. takze da 3-4 BTSky do Ba, a ma pokrytych 10% obyvatelstva... preto sa mozu chvalit percentami, ale pokrytia poctu obyvatelov, nie uzemia.. Tam placu..

A to,ze dodnes nemaju licenciu od NBS pre premiove sluzby /sms listok,parkovne atd./ je vysmech.

Ja sa sice ich zivotnosti neobavam, a verim, ze rok tu preziju, ale asi to bez vstupu nejakeho silneho partnera nepojde... A sucasnych mob. operatorov si len pohnevali. Telekom im dava nar. roaming, a v mediach nanho len pixuju, jak na zvysok. Neviem, ci by som chcel partnera, ktory ma v mediach "osocuje"..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Tak akoby si staval siet? Pokryjes najpr hornu malikovu ci centrum/sidliska
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa felipe25 »

nie, pokryjem takmer "vsetko". ale na to treba money.
asi preto uz eurotel nieje eurotel, a globtel nieje globtel.. lebo na to uz slovaci "nemali"... aj napriek produkovaniu zisku to bolo malo k nejakemu vyznamnemu vylepseniu siete..

ale, ti to mali horsie, lebo zacinali na NMT (jeden z nich...).. a prakticky vkuse prichadzali nove veci.. MMS, 3G, cize, stary vysielac uz nestacil..

4ka to ma ine, moze si vybrat... aj preto asi nepodporuju MMS, lebo rozdiel v cene asi bol poriadny..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Papek »

Pokryva sa primarne populacia, nie uzemie. Preto sa zacina v husto obyvanych oblastiach a nie v hornej-dolnej, kde je 5000 obyvatelov rozlezenych na 5 kopcoch o rozlohe 100 km2. 4G od Orange bolo tiez najprv v centrach miest a husto obyvanych sidliskach, a nie vo vyludnenych oblastiach a hladovych dolinach, kde by bolo sice dost ludi, ale nikto si to nezaplati ... 4ka je na tom uplne rovnako, nebude dotovat btsky ktore jej nebudu zarabat.
Slovaci nikdy nemali prachy na vylepsovanie siete, vzdy sa to uverovalo zahranicnou bankou, investorom ... mohol to zadotovat stat, teda slovaci, ale najlepsie si politici nahrabu pri privatizacii.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ja mam o2 aj 4rku... a poviem ti co sa tyka rychlosti tak 4rka je pred o2 a co sa tyka pokrytia tak reflektujem len zapadne slovensko a tam je to uz dost podobne. Jedina pravda je ze nemam v pivnici signal od 4rky ale to je tym ze byvam v okrajovej casti a freq. lte.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal:shiiiiiiiiiiiiiiiit :eek:

http://androidportal.zoznam.sk/2016/11/ ... ky-gb-dat/

TO.naRok100
  • Dáta: 360 GB vo vlastnej sieti 4ka a 12 GB dát v národnom roamingu
  • Platnosť: 365 dní
  • Cena: 100 eur

TO.naRok200
  • Dáta: 1 200 GB vo vlastnej sieti 4ka a 12 GB dát v národnom roamingu
  • Platnosť: 365 dní
  • Cena: 200 eur
Jak se mluví - mi až uje*alo bojler z toho... :hohaha:
felipe25 napísal:A to,ze dodnes nemaju licenciu od NBS pre premiove sluzby /sms listok,parkovne atd./ je vysmech.
Ani nehovor, človek si ani plusko na pokeci nemôže kúpiť..
Nielen to, ja si ani neviem poslať overovací kód z jednej e-služby, teda kvôli štvorke to regulérne nefunguje...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa felipe25 »

dobre, beriem a chapem, ze 4ka je novacik..
v priebehu par dni potrebujem ist do BA, a idem vlakom.. keby som sa spoliehal na net od 4ky, tak papa. predpokladam, ze bude ist max. tak vo velkych staniciach, kde vlak stoji, inde max. nacita stranku.

ano, chapem, to, ze ani eurotel nemal za rok BTSky.. cize sa da povedat., ze 4ka prisla do fest "nehostinneho" prostredia. proste, musi dohanat nieco obrovske, co asi nedozenie ani za 4-5rokov.. tu sa bavim o pokryti nielen miest, ale aj hlavnych tahov (dialnice, Rky, a aspon vlakova trat).. ano, vo vlaku to nieje ideal ani s telekomom, o2 a orangeom, lenze zapopradom som nikdy necakal na data viac jak minutu, PP-KE je katastrofa.. s takou 4kou predpokladam ze ani na zapade to lepsie nebude. jasne, to nieje operator na pokryvanie uzemia "nikoho", ale pre dakoho je to tiez dolezity faktor. proste, vsade tam,kde sa bezne clovek vie vyskytnut by chcel "data". a to mu zatial vie dat len telekom, orangea mozno o2
sam som pred rokom presiel z telekomu do o2, a bal som sa "siete"...ale, rok som v o2 a nemal som problem zatial s nicim. 4ku odskusanu nemam, ale pri datach len v 4ke by som asi rychlo na problemy narazil, ci?

proste, clovek, ak mabyt operator jeho "primary" a nie secondary /aj zuno konci len preto, lebo to bola len sekundarna banka pre mnohych.../, musi mat pokrytie fakt fest dobre, a nesmie sklamat ani v inom. ked si so 4kou nekupim premiove sms, listok, parkovne, okamzite to konci "debatu" o primarnom operatorovi.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To jo, LTE len v mestách a pokiaľ nemáš ich programy aj s roamingom, tak ak, buď roaming ala 4c/MB alebo vypnutý roaming a žiaden net.
Pokiaľ sa nemýlim, tak O2 má 3G všade na SVK (cez Telekomácke 3G), nie?

A jo, 4ka je podľa mňa najvýhodnejšia pre ľudí, čo sú z mesta - teda z BA, KE a iných väčších miest, pre ostatných to je nezmysel a zabité éčko na net.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa LordKJ »

dojdem s o2 to obchodu a ani len signal nema internet ..tiez ziadna slava

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"