S3 mini výmena skla

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa kramer »

Zdravým bratovi prasklo sklo na S3 mini chcem ho vymeniť sklo mám aj vercajk ide o to že digitalizér sa nachádza priamo na dipleji a podľa videa je pod sklom dáky gél ktorý nemám. Bude dotyk fungovať korektne ak tam ten gél nebude? Za rady a postrehy vopred ďakujem.

CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa marfan »

Ked som vymieňal na Galaxy S4 digitezer tak tie tam bola nejaká veľmi maličká vrstvička nejakého oleja či čo, po utretí a nalepené skla fungoval dotyk ako originál, takže si myslím že to pôjde rovnako.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
thundabird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Ut 20. Máj, 2008, 02:01
Bydlisko: Lastovce

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa thundabird »

Na s3 mini som menil sklo 2x, raz sa to podarilo a vsetko fungovalo v pohode. Akurat ked je povodne sklo dost rozbite tak odstranovanie tych drobnych ulomkov je dost blbe v amaterskych podmienkach :) No a pri druhom som mal pocit, ze ten digitizer je nejako silnejsie nalepeny ci co a aj ked som to dokladne nahrial, sklo "tahalo" so sebou aj vrchnu vrstvu displeja a po odstraneni skla a zapnuti som na displeji videl uz len zopar farebnych skvrn a to bolo vsetko. Nakoniec som to vymenil komplet.
MB MSI Tomahawk MAX CPU Ryzen 5 3600 + Gelid Phantom RAM 2x8 GB Patriot Viper Steel 3600 MHz VGA EVGA Geforce GTX 1060 3GB SSD A-data XPG SX8200 pro 512 GB HDD WD Black 2TB PSU Corsair RM650x 2018 Case Fractal Define C NTB1 HP EliteBook 830 G6 NTB2 Lenovo Thinkpad T450
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa HellAngel »

idealne je kupovat komplet, nie len sklo. ak budes menit iba sklo, je dobre mat aj gel, pretoze bez neho nedojde ku kvalitnemu nalepeniu sa k displeju. Budu sa objavovat flaky, vzduchove miesta a casom moze byt problem s dotykom. Nehovoriac o tom, ze ak je to sklo moc prasknute, tak budes mat co robit, aby si ho bez poskodenia displeja odstranil. Ako vravim, doporucujem kupit komplet sklo aj s displejom, sklo menit iba v pripade ak to naozaj clovek vyzaduje a je upozorneny na mozne problemy a mechanicke poskodenie displeja.
VIem ze laka ta cena skla, ktora je v porovnani kopletu podstatne nizsia, ale ak si to nikdy nerobil, tak na 90% nakoniec kupis aj tak komplet
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa kramer »

To mi je jasné preto sa tu pýtam aby som bratovi povedal všetki možne riziká ide o to že radšej si to spravim sám ako za to zaplatiť dákemu šuplikantovy 40€ a vymenim len sklíčko bez gélu. No mám kolegu čo už také veci roby ale odmieta meniť sklo bez displeja a aj on ma na to upozornil.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazdy kto stym ako tak robi ti nebude menit len sklo, jednak je to neskutocna papracka, ak je sklo velmi popraskane a potom vzdy hrozi mechanicke poskodenie displeja. Potrebujes k tomu aj ten gel. ale vobec to nieje jednoduche sprane aplikovat. Nikomu nemusis davat 40e. objednaj si displej za 30e z ebay a vymenis si ho aj sam, ak si aspon trochu zrucnejsi. Navod ako na to je na youtube krok po kroku.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa kramer »

Takja som mu vysvetlil riziká a odmietol som to robiť nakoľko nemám toľko času aby som sa s tým babral zadarmo a ešte možno zbytočne tak to dal spraviť jednému inciatívnemu kolegovyčo mu to spravil a vyzerá to v pohode ale že to nieje 100% že proste niekedy to zahapruje ale že za 6€ čert to vem ta nech mu slúži.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa HellAngel »

obcas to zahapruje :D tak hadam mu to vydrzi co najdlhsie, maximalne pride o tych 6 ecok, tomu kamosovi mal kupit aspon flasu, ak mu to robil zadara, lebo papracka je to riadna, este by ma zaujmalo cim prichytil sklo o ramik. Dufam ze klasickou obojstranou paskou :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: S3 mini výmena skla

Príspevok od používateľa newmi »

ja raz menil sklo na 7 palcovom tablete samsung, neskutocna piplacka a same drobne ulomky kedze a to cele rozstriestilo. Postup cca tak ako na videu v prvom poste. Gel tam nebol, bola tam taka cierna ako keby paska, pouzil som tu co tam bola original, nastastie to sadlo a pekne vsetko funguje doteraz ;) Ale naklad na opravu bol zlomok oproti tomu co by som dal v servise.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"