Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže po krátkom zoznámení s čerstvou Strixou mi hneď došlo, že to so stock chladičom proste nepôjde - buď nechladí dostatočne a je znesiteľne hlučný (cca ako moja stará G1 970 pri ťažkej záťaži - cca 2000-2100RPM) alebo chladí obstojne a je to ako referák...

Takže s ohľadom na financie, čas, úsilie a už nejaké skúsenosti som znovu pri aftermarkete, kde hneď ako prvé som vedel, že budem musieť si pomôcť sám a navrhnúť si rovno aj VRM pasív, takže dnes (chcel som už predvčerom ale položila ma choroba) som sa do toho pustil, preventívne som asi päťkrát rozmontoval a zmontoval strixu, keďže som stále zabudol nejaký rozmer :laugh: no nakoniec som už mal všetky hodnoty, zapísaná A4 s čarbanicami poväčšinou a hurá do inventora; po absolvovaní maturity, že ako asi na pasív som sa dopracoval k výsledku, čo už nazývam odvážne final

https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... JQeEk/view
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... JueFk/view
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... tGTUk/view

je obrovský - v prepočte sa bavíme v hrubom o šírke 10cm, výške 1,9cm a hrúbke cca 13,5cm
v podstate to spraví s tou časťou karty asi toto:
1.png
......
Takže to by sme mali, teda len takmer - teraz len zistiť, či mi to nejaká firma vyrobí - napríklad tí, čo robia tie veľké pasívy, ktoré kupoval juri a mino na svoje karty a či nedajbože nerobia aj striekanie - ak nie, tak ich sám podrobím krstu plastidipom ale keďže ten by mal mať rozsah len do 93°C, tak neviem, či by som chcel riskovať..nakoniec ešte uvidím, aká bude výsledná cena, priznám sa, že 30€ za to by som dať nechcel, i keď by to bol macek ako sviňa

.....
Dilema - inštinktívne idem po Morpheovi ako zaručenej TOPke
http://www.tichepc.sk/RAIJINTEK-Morpheus-Black.html
ktorý avšak ku GABOvi dorazí až začiatkom októbra alebo ísť do jednej zo "starín" MK-26 black edition
http://www.tichepc.sk/Prolimatech-Black ... ooler.html

na morphea by šli 2x 1450RPM 120tky Vardary a na prolimu (pokiaľ ma zrak neklame) by šli 2x 140tky 1600RPM verzie (asi)
.....
osobne ak beriem pre a proti, tak si myslím, že by morpheus bol aj tak lepšou voľbou

a len tak mimo témy, niekto nepoznáte niekoho, kto má prostriedky pre výrobu takého pasívu ? prípadne aspoň nástrek ?

....
Plán: plán je pre mňa ohľadom samotného výkonu a OC karty...minimum, čo chcem dosiahnuť pri min. teplotách a hluku je aktuálny OC u mňa, čo činí +50mV, 110%PL, +100 jadro (boostuje 1504MHz), +300 pamäte
dosiahnuť by som chcel aj takt +87mV, 110%PL, 110 jadro, +400 pamäte
...
avšak aj to budem musieť asi nejako riešiť a bude si to asi vyžadovať mod biosu a až potom si človek všimne, že karta nemá ani bios switch, ktorý by sa už pri takých zásahoch podľa môjho názoru naozaj zišiel :facepalm:

ešte nakoniec, tie naše skrutky s retenčnými pružinkami sú M2 ? neviete ?
je to jediné, čo nemám na výkrese
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ja som za Morpheusa určite, MK-26 má svoje slabiny, hlavne tá menšia polka pasívu smerom k záslepkám znižuje celkový potenciál chladiča, zahrieva sa určite o poznanie viac než tá druhá. Ja som svojho času na čierny MK-26 čakal tuším 3 mesiace, takže pár týždňov ťa podľa mňa nezabije. :-D

Morpheus z pohľadu konštrukcie rebrovania je omnoho rozumnejšie zložený než Prolimatech a má pár stupňov náskok aj podľa reciek. Navyše využije aktívnu plochu 120 mm fanov dokonale, MK-26 v tomto zas mrhá potenciálom, lebo v strede je priveľa prázdneho miesta. Aj proporčne je dosť blbo riešený, lebo na jednej strane je široký, čiže by sa hodili 140 mm fany a na druhej strane dosť krátky, čiže presahy dvoch 140 mm vetrákov do dĺžky sú brutálne. Znovu veľa "mŕtveho" priestoru.

Čo sa týka VRM, myslím, že si to prepískol s výškou toho pasívu. Ja som bral pod MK-26 15 mm vysoké rebrovanie a aj z toho som musel na 3 rebrách trochu urezávať....

http://i.imgur.com/LjoE0v5.jpg
http://i.imgur.com/5HFmRzb.jpg
http://i.imgur.com/7d4uWZX.jpg

Rozmery MK-26 http://www.prolimatech.com/uploadfile/e ... 246154.jpg , od základne po rebrovanie má niečo vyše 12 mm. Samozrejme treba pripočítať výšku čipu a pod., ale zas aj súčiastky napájania majú svoju výšku + hrúbka teplovodivej podložky... proste viac než 15 mm pod pasív ťažko dostaneš. Nákres Morpheusa som nevygooglil, ale bude to veľmi podobné ako Prolimatech, keďže aj hrúbka celého pasívu je veľmi podobná.

V každom prípade by som sa do výroby VRM pasívu nepúšťal predtým než vyskúšaš GPU pasív, osadíš nasucho a fyzicky nameriaš koľko tam máš reálne miesta pod ním. Takto virtuáne to nikdy presne nezistíš, ale 19 mm je rozhodne priveľa. Odhadujem tak cca 16 mm maximum, možno aj o chlp menej.

IMO z tých 3D náhľadov je tam aj zbytočne vysoký výsek na kondíky smerom od základne hore, ak to má celé na výšku 19 mm, tak výsek od základne má koľko... cca 13 mm? To je priveľa, ja som u seba rezal myslím 9 mm do výšky. Tým pádom by som nenechával ani presahy nad napájacie konektory, lebo ti to tam bude kolidovať, urezal by so to ešte pred nimi... http://i.imgur.com/NlTP5vd.jpg

Tam kde som ja kupoval to rebrovanie len predávajú hotové pasívy a maximálne z nich urežú dĺžku akú potrebuješ. Ostatné tvarovanie by som skôr hľadal nejakú miestnu firmu čo ti to vyfrézuje. Ja som to vybavil cez môjho známeho len tak na tajňáka, keďže to bola firma čo neberie takéto externé objednávky /ale robia s frézami/. :D Každopádne s týmto ti pomôcť neviem.

Aj to mi len robili frézovanie základného tvaru , čiže ten výrez od základne na kondíky, zvyšné detaily som si dokončil sám. U teba bude zložitejšie uchytenie, keďže sú tam použité tie pružinové skrutky a potrebuješ teda aj presné diery + závity priamo v pasíve. teoreticky by si to ale vedel riešiť aj spôsobom klasické diery a vlastné skrutky + matice, keby hento mal byť problém.

Striekanie pasívu určite nie plastidipom, nevidím v tom zmysel, keďže to nebude vec, ktorú by si niekedy potreboval dostať do pôvodého stavu /kvôli RMA a pod./ a obávam sa, že tá guma bude skôr kumulovať teplo, klasický matný čierny sprej je úplná pohoda.

PS: Ale jak ti som spomínal už aj v PMke... na týchto žrútov pri OC je IMO jediné ozajstné riešenie iba voda.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

výšku pasívu som neprepískol, tu sú rozmery toho, čo je v balení:
VRM type 28(W) x 18.5(H) x 94(D) mm
- podľa foto je tam minimálne ešte 1,5mm výšky k hlavnému pasívu, dokonca by som si tipol, že pasív začína až vo výške 21mm
- a jo, ja som to robil práve pre morphea, mk-26 bol len taký nápad, upravil by som návrh ale keď vidím, ako to je, tak nie, ja som pre istotu pre môj prípad dal ramená od 1,1cm - čo som meral, tak ako power connectory, tak jedna rada kondíkov je do výšky 1cm a pri tom maličkom mieste medzi PCB a hlavnom pasíve by to bolo o ničom nízke

už som aj v kontakte priamo s výrobcom tých KK2000 - Gama alumínium, už som aj volal s chalanom z dopytu a aj poslal dwg a dwfx a uvidím, ako to bude
teoreticky by som aj prežil, ak by diery nemali výčnelok zo spodku - vyriešil by som to prilepením nejakej podložky troškou teplovodivej pásky

nechce sa mi celkovo ešte dávať peniaz na matný sprej - antracitový plastidip mám doma od striekania HE-400

...a skúsil som naskladať lacnú vodu a proste už len samotný blok (a môžem sa postaviť aj na hlavu)bude stáť 123€ a nejaké divné kombo pumpy a expy od magicoolu za pade (pravdepodobne na úrovni púmp v AiO), prípadne jedna dccčka od alphacoolu v kombe s ek topom, čo je aj expa a bla bla bla mi tú investíciu nevybalansujú..bohužiaľ
+ ide o to, že by som to plánoval už pre NZXT 340, do ktorej pôjdem, čo by problém nebol, len neviem ani ako by som to naaranžoval do R5 :(

ináč..nejaké rozmery
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... RWdUE/view
- priznám sa, že si nie som istý, či som počítal aj tie diery extra zo spodku do rozmerov..urobím poobede revíziu

ináč, pozrel som aj katalóg a referencia bude pravdepodobne tento kúsok
http://www.gamaaluminium.sk/download/ka ... 15_web.pdf
K 163
k163.png
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

OK, máš recht, sorry, že som ťa zamotal. Nebral som do úvahy, že Morpheus má o dosť užšie rebrá, MK-26 má hrúbku rebrovania vyše 3 cm, to robí ten rozdiel. Tu je to fajn namerané...
http://www.pcaxe.com/slike/hardver/hlad ... us_037.jpg
http://www.pcaxe.com/slike/hardver/hlad ... us_036.jpg

Nezdá sa mi, že plastidip je dobrý nápad na striekanie chladiča aj tak, nejaké 3 ečka na spej sa snáď nájdu. :)

Ten K163 nevyzerá zle, len sa mi zdajú rebrá príliš od seba, ideálne by bolo niečo hustejšie, lenže tam zas chýba výška. KK200 čo mám ja má rozteč rebier 4,8 mm a zdalo sa mi to už jak horný limit. Otázka je či by to aj tak nebolo účinnejšie než riedky vyšší pasív... ťažko povedať. Podľa šírky pasívu čo chystáš by ti tam z K163 vošlo cca 19 rebier, u KK200 asi 26... fakt neviem čo by som vybral.

//edit: preklikal som sa cez katalóg a je tam ešte ZH8001, výška 26 mm a rozteč 6,0 mm, aspoň čosi...
Naposledy upravil/-a mino_85 v Po 21. Sep, 2015, 18:54, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

o trošku rozumnejšia voľba, len mám obavy o dizajn rebier, všímaš si tú perforáciu ? mám obavy, že pri vysokom prietoku by tie hrany mohli spôsobiť možno aj aerodynamický hluk, každopádne, uvidíme, čo odpíšu, či budú ochotní..

ohľadom spreju, riadne som sa sekol, mal som pocit, že spreje boli drahšie...+ matná čierna je to, čo by som tam tiež rád dal

tak už len čakať, písal som im aj do mailu, že teoreticky by sa to dalo bez tých dierkových výstupkov, dá sa to nahradiť za "obyčajné podložky, každopádne ten originálny návrh by bol ideálny

nakoniec ani neviem, či je to naozaj M2 závit
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

IMHO by to nemalo badateľný vplyv, ale ako chceš.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak teraz už len počkať na ich odpoveď, priznám sa, že dúfam, že sa ozvú, čo najskôr, nech si zarezervujem jedného morphea

ináč..nakreslil som ako by to bolo z tej K163, teda nejako tak by to malo vyzerať (ak by sa nerobili tie výčnelky z dier ale len by sa tam spravil závit atď
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... NtcjQ/view (nezrezal som výšku na 19mm celkovo)
to rebrovanie je naozaj riedke

ZH8001vka vyzerá oveľa hustejšie, resp. jeho rebrovanie
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... VOeEU/view

aj keď..obe nie sú presné, lebo som len odhadol šírku jedného rebra pre obe rovnako - 2mm, aby ten rozdiel bol nejako lineárne viditeľný
8001tka by si už žiadala aj skrátenie základne o 1-2mm, keďže ju má dosť hrubú
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, ideálne by bolo mať pasív s tenšími rebrami s roztečou cca 3 mm, K76 by bol úplne super, len keby bol 2x širší. :-(
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

presne pri ňom som sa tiež zastavil, len potom sklamali tie rozmery, každopádne keby to bolo naozaj možné len tým, že zrubať dole nejaký z ich ponuky, tak pôjdem nakoniec do tej 8001, kedže celkovo by to mohol byť lepší chladiaci kúsok
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A je to tu...už sa to komplikuje, páni z GAMY sa rozbehli a poslali mi orientačnú ponuku založenú na tej K 163 (neposlal som im potom ten update, že ZH8001 by bola lepšia)

...takže začalo to pekne, že ako prikladajú výkresy, ako by to vyzeralo podľa môjho návrhu, ale...no dajme tomu, že v prvom rade sa vykašľali na výšku (to by bola ako ďalšia položka naviac), akú to má mať ale veď sa pozrime na to..
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... 3aHZV/view
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... 1U08w/view

základ tam je, už sme sa dostali na správnu šírku aj dĺžku, v podstate pri aktuálnom návrhu by stačilo doladiť ešte výšku..avšak, teraz ceny:
Dobrý deň,

V prílohe výkres ako vyzerá profil K 163 upravený, podľa Vášho nákresu

Cenová ponuka č. 09041/2015:
1 ks ... K163, surový profil ... 6 €/100mm
1 ks ... K163 upravený podľa prílohy, bez povrchovej úpravy ... 14,50 €/ks

V ponuke nieje zatiaľ zahrnuté žiadne vŕtanie, ani frézovanie základne ktorá na surovom profile môže byť podľa lisiarskej normy prehnutá do 1 mm
Ak chcete do chladiča závitové puzdrá, tak tie neponúkame, vieme Vám navŕtať diery alebo urobiť priamo do chladiča závity

Balné: 2 €
Doprava: tovar posielame Toptransom na dobierku, kde sa cena pohybuje okolo 10-15 € (len hrubý odhad)
Uvedené ceny sú bez DPH. Na objednávke prosím uvádzať č. ponuky a dohodnuté ceny.
takže aktuálne by to bolo 14,50€ + XXX€ + 2€ + (10-15)€

to XXX€ je zatiaľ neznáme, keďže tam by to zahrňovalo cca ešte zrezania z rebier (cca 5mm), potom 1mm zo základne aj so zarovnaním a ešte závitovanie...

čistý karneval, takže dajme tomu, že XXX€ by sa premenilo na ďalších 8€ napríklad...to už máme spolu (ak počítam min. poštovné) 14,50 + 8 + 2 +10, čo je 34,50€...to ako vážne ?? takže myslím, že toto sčasti padá a následujúci plán by mohol byť:

1. zoberiem jednoducho čisto K163/ZH8001 v dĺžke, aká má byť
2. našiel by sa niekto, kto býva v Žiar nad Hronom ?
- ide o to, že by sa takto osobne vyzdvihol pasív a poslal by sa ku mne poštou (bez problémov poštová zásielka 1. triedou - verím, že by bola váha do 500g s prehľadom, takže pošta 1,8€) ..každopádne po dohode by som buď poslal peniaze vopred na účet, nech niekto nejde "na holo" :-) ...ak by cena pasívu a pošty bola menej ako 10€, tak by som poslal rovno 10€ "za potiaže"
3. zohnať niekoho s CNCčkom, frézou a podobnými strojmi v KE a dúfať, že by za robotu chcel max. 10€, čo by dalo všeho-všudy investíciu do 20€ a to sa mi už viac páči

každopádne morpheus, vardary a jeden balíček pasívkov na pamäte (viem, že morpheus má a podobne, len tie pôjdu na stranu, kde ich bude vidno) už sú objednané, s trochou šťastia to cca 8.10. už skočím zobrať od gaba

uvidíme, ako sa to vyvinie, skúsim ja im ešte napísať, nech mi spravia návrh aj na zh8001 aj s potrebnými úpravami a uvidím, akú cenu vypľuvnú..každopádne platiť toptransu nebudem určite :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Je to mastné. Na to, že by to urezali len po stranách a upratali po jednom rebre preč je tých 14,50 fakt dosť, odhadujem, že za frézovanie a zvyšok si vypýtajú ešte raz toľko, plus ešte DPH na to... a poštu ani nekomentujem.

Podľa mňa ten pasív zrieš v inom shope s normálnym poštovným a po úprave sa poobzeraj skôr niekde v KE, čo som narýchlo vygooglil...
http://www.kovoobrabanie-impa.sk/index_sk.php
http://www.zoznam.sk/firma/2920329/Mrazko-Jan-Kosice
http://www.zoznam.sk/firma/2806208/Trimin-Kosice
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

máš pravdu...každopádne mi hraje šťastie do karát, zabudol som na predajcov, ktorých uvádza priamo GAMA a našťastie tam je aj SOSka a oni sú košičania, takže myslím, že tým pádom mám cenu aj dopravu vybavenú..chválabohu..rovnako sa predáva aj priamo v tej dĺžke 100mm, ktorú potrebujem, takže to nakoniec môže aj dobre dopadnúť..

asi si dám dnes pár telefonátov, či nenájdem niekoho na tú prácičku

..tiež som si všimol na ich webe, že aj SOS poskytuje nejaké úpravy, tak len tak "že keby náhodou" som im tiež napísal mail ohľadom tej úpravy..len musím dnes ešte spraviť výkres pre ZH8001, lebo jediný som spravil pre K163ku
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa GABO »

Som zvedavý na final :) ja to tu inak sledujem, len nestíham odpisovať. Inak aby to nakoniec nedopadlo tak, že sa Morpheus posunie...ako tak debilné dostupnosti od výrobcov ako sú teraz to tu ešte fakt nebolo radšej neuvádzam, že na niektoré Streacom skrinky sa čaká tuším 5-6 mesiacov a viac, na Prolimatech MK26 už asi 2 mesiace...strašné.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To nevadí, aj keby sa Morpheus posunul, tak počkám, stojí za to ten čierny drobec

+ už sa aj rozhodili siete na niekoho s prístupom ku cnc stroju, tak uvidím, čo z toho bude, v medzičase už skočím kúpiť aj sprej, nech to potom ešte pekne strieknem a uvidíme, čo z toho vyšťavím
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže menší update:

cenovú ponuku od SOS som dostal - dodacia doba na obe 2-3 týždne (objednalo sa to 1.10.) s tým, že sweet ceny a nakoniec som sa aj rozhodol zobrať 1x K163 a 1x ZH8001, že si jedno možno nechám a keď buď "zmigrujem" morphea na nástupcu 980Ti alebo na nový aftermarket spraviť aj nový VRM heatsink
- a jo...ZH 8001 5,92€ a K163 6,59€, tak som si povedal, že zoberiem obe...tých 12€ je nič...dúfam, že to príde aspoň koncom následujúceho týždňa
- rovnako ten článok na sos stránke platí len pre odber 100+ks, keď dobre pamätám ale nevadí, zatiaľ stále čakám na telefonát od známeho, ktorý mi už raz spomínal, že má nejaké kontakty, tak uvidím

morpheus zatiaľ neblikol od gaba, v medzičase som už objednal aj jeden z tých nových sprejov na webe, konkrétne antracitovú, keďže čierna globálne nedostupná, tá by mala byť v piatok, takže s zásahom nejakého jedného-dvoch zázrakov by to bolo už spolu dostupné, každopádne morpheus už blikol na webe, že na sklade u dodávateľa, takže v pohode

takže teraz len čakať a pomaličky cvakať za prichádzajúce dobrotky

aj by som zabudol...možno to je prehnané ale priznám sa, že na vardary, resp. medzi vardary a pasív morphea som objednal 1 a 2
mám chuť skúsiť niečo šalamúnske na štýl, čo som si spravil s s12a v spodnej pozícii, resp. dizajn blacksilentpro od NB; no počítam aj s tým, že to bude blud a že to vytvorí extra dĺžku, resp. odstup a nebudem vedieť zaklapnúť spony..ak nie, tak sa to minimálne stále zíde do zálohy
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"