Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak, multiframe-y už sú začlenené
DSCN0582_pret.jpg
http://imgur.com/PIqTQ6f

jo, veľmi veľmi tiché, pre zaujímavosť som ich pri všetkých ostatných dal na a 100%(cca 1300RPM na rychlejším a 1200na pomalšom) a keby všetky ventilátory v skrinke mali takýto hluk pri tak obrovských otáčkach (čo by gaming s repro už nemohol byť nerušenejší), tak idem okamžite do toho pre celú skrinku - paráda, vidno, že zvládajú aj chladenie strixy, nemôžem povedať, určite je tam pár stupňov rozdiel, no oplatí sa to

vardary ako vidno na fotke sú teraz na D14tke, no a...no sú to stále vardary a keď to všetko skončí, tak aj s tým tretím bratom do hrobu ich nechám, aby slovinci sa k tomu vyjadrili, nech viem, ako to vlastne je, každopádne...

čo by to bolo, ak by som aspoň na chvíľu mal pokoj...odkedy mám kingmod set na S340tke (teda dával som ho hneď ešte pred skladaním do s340) a odkedy predný panel umožňuje BSPčkám asi takýto nasávací priestor
IMG_20160112_205546_pret.jpg
uf...je ho takto o 50% menej a to je taký prieduch len hore a dole...viem, čo musím spraviť ale tak strašne sa mi nechce dávať dole tú penu, hlavne keď viem, že sa bude trhať a dve hodiny to budem ešte čistiť a samozrejme ju už nebudem môcť použiť

každopádne to, čo som chcel povedať je, že neviem, či si si to všimol pri svojich alebo celkovo ale keďže ich musím pustiť cca na 1000rpm v záťaži, tak sprevádza hluk akoby striedané húkanie, našťastie sa mi to podarilo nahrať, dúfam, že to z toho je počuť (tiež test tipu všetko vypnuté len bsp pustené)
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... sp=sharing
prvá časť je asi z 80-100cm vzdialenosti (ten hlasný dvojťuk je keď hodím percento otáčok do speedfanu) a druhá asi z 20-30cm

počuješ to tiež ? lebo v pozadí je ten príjemný charakteristický zvuk prietoku pri nich ale to hukanie prebíja ako sviňa, nedá sa to pravdupovediac veľmi vydržať; v tej cca 37. sekunde som dal preč panel (nemal som ho ani pripevnený, len akoby pritisnutý, nech to netrvá večnosť - vtedy vidno, že ako prekvapujúco stišujúci ten dizajn je a to hukanie trošičku ustúpi do pozadia ale len ta intenzita sa zvýši a rovnako to vnímam, mám taký pocit, že je to proste tým, že majú pred sebou prekážky, je vidieť, že to hukotanie meni tú intenzitu podľa toho, čo je pred nimi, ak dám dole panel, tak sa to zrýchli, ak dám dole aj filter, tak ešte trošku, potom už z mojej pozície je to klasicky rušivé

začínam sa cítiť na prepichnutie bubienkov :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ten hukot čo si nahral, ak dobre dedukujem, tak sa bavíme o BlackSilent PRO?

Skúsil som teraz na rôznych otáčkach a je to tam /niekde medzi 1000-1100 rpm/. Nemyslím, že je to prekážkou pred fanom, lebo som nechal točiť aj samotný outtake a aj ten to robí. Bude to špecifická frekvencia vznikajúca pri daných otáčkach. Lebo napr. keď som pridal na 1200-1300, tak to zmizlo, akurát sa zvýšil aero-hluk, ale toto prakticky prestalo, zostal len hluk z prúdenia vzduchu. Tiež keď som ich spustil na 900 rpm. Skús ubrať nejakých 100 rpm, že čo to spraví. Na airflow by to nemalo mať veľký vplyv. Každopádne 1000 rpm je proste veľa vždy a všade. :red: Ja okrem Multiframe nepúšťam nikdy nič nad 700-750.

Problém je tiež, že 2x in + 1x out je dosť málo na takúto zostavu, bodol by ti outtake aj na strop. Plus toto je zas negatívum pri PSU covers, že sa nedá fúkať pod grafiku z podlahy. Ale aj tak si myslím, že teba limituje skôr outtake, jeden 120 mm vetrák na to množstvo tepla čo tam vzniká je proste málo. Ale strop máš asi oblepený, čo?
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jo, hore by som ani náhodou nič nedával, najradšej by som tam nemal ani mesh pre ventilátor ale len solid top, každopádne eloop robí skvelú prácu, v loade ho mám na 1000 otáčok a dokonca ani keď pridám na 1600RPM a ani po 10 minútach to viacmenej pomôže len o 2-3 stupne, čo pri stiahnutí predných BSP z 1030-1040 RPM na cca 900RPM (80% v speedfane vs 65% v speedfane) spraví do dvoch minút 4-5°C a bohužiaľ keď dám dole predný panel, tak ďalších 4-5°C :(

aj keby sme zobrali do úvahy pretlak a podtlak, tak je to v pohode, tým, že jediné miesto, kde vzduch môže ísť von je zadný eloop alebo mriežka na GPU, prípadne minimini otvor pri PCI slote (aj ten priestor som oblepil penou), tak sa to tlačí len cez to, kde môže, takže ten vzduch sa nedrží vo vnútri

ten hukot ide u mňa smerom dole do ústrania cca na 820RPM, ak idem dole na 780RPM, tak sa znovu objaví a takmer zmizne až pri 660RPM

čo sa týka interného airflowu, tak to nie je vôbec tak zlé, ak je vpredu dole 140tka, tak priestor pod grafikou kryje (aj pri mojom prevedení) z 50% a nejako necítim, že by sa nejako výrazne navýšila teplota komponentov oproti R5, kde bol ofuk zospodu

ale áno, ak by tam bola možnosť spodného intake, tak by nemuseli ísť na také otáčky, no na druhú stranu...je to stále vzduch, hrajká sa na tom, šľape to na 4k a je to 980Ti, to už všetko narobí svoje teplo a 1000rpm na intake pre takýto vzduch mi nepríde veľa

tak neviem ako to bude, teraz nebudem veľmi schopný toto doriešiť, vydojil som sa, možno dovtedy NB príde s 140tkovými multiframemami :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tie rozdiely v teplotách, to sa bavíš o VGA alebo CPU? Bol by som prisahal, že tam outtake nestíha, ale podľa toho čo píšeš to tak nie je.

Robia ti to obidva fany? U seba nič také nepočujem od 1000 rpm nižšie.

Multiframe sa obávam nehrozí v 140 mm, už sú to roky čo je na trhu, bolo by to dávno prišlo. Ale rád by som sa mýlil.
No prinajhoršom tam udrieš na intake 120 Multiframe tiež, aj to je riešenie, aj keď tiež nerád dávam menšie fany na 140 mm pozície.
Alebo teda ešte skúsiš BeQuiet SW2, ale to je tiež slušná pálka. Holt človek aby robil len na fany, čo? :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

hlavne GPU, CPU je vďaka vardarom na tom veľmi dobre, aj keď aj tam vidno rozdiely

pravdupovediac neskúšal som to, či to nerobí len jeden, skúšal som ich pred montážou každý osobitne a zneli úplne rovnako, aj max. otáčky mali cca narovnako

nechcel by som veľmi dávať 120tky dopredu...akože nevadilo by mi to, ale ide mi skôr o to, že vtedy by nefukalo aj pod GPU ale rovno do pasívu

a čo ti poviem, už teraz to je po súčte na peknú mainstream GPU :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

No hej, časť problému je aj to, že s aftermarket chladením je pasív na GPU nízko a dostať tam vzduch spredu je väčší problém, je to cca ako keby karta bola osadená v 3. slote, ten kryt na zdroj tomu tiež nepomáha.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ono človek aj zabudne, že vlastne prvý slot je len malý pci-e x1, stačilo by tomu dať nesymetrický CPU chladič a dosku s x16tkovým slotom rovno navrchu ala asi pôjdem do x99 :laugh:

včera som si zapol znovu WD, teraz po už pomaly dvoch rokoch, kde už človek má všetko odladené a komplet a tam pekne poctivo pracovala mašinka, tak som sledoval teploty a nie je to nic moc, zistil som, že aj pri všetkých ventilátoroch na 100% som po 10 minútach tápal na 74°C, tak som sa na to vykašľal a nechal to na otáčkach, ktoré neprehlušia zvuk hry (repro) a síce 4690k ide teplotne do 65°C, no GPU bohužiaľ trošku hrotila až na 77-78°C, s predným panelom dole to padlo na 72°C max na GPU

každopádne ma to nijako veľmi pri srdci nebolí - v kľude to ide v podstate pasívne celé a v záťaži mi to neprekryje zvuk hry, čo je hlavné, môže to byť už len lepšie :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"