Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Kašľať na statický tlak, vezmi si Multiframe M12-2 a máš pokoj.

Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak teraz, keď som v "prechode" a asi týždeň ešte budem mať "testbench" štýl už mám naozaj dosť tých sprostých vardarov, celý problém sú vibrácie, asi som ešte nezažil ventilátory s takým problémom s vibráciami, jediný prípad, kedy to nespôsobuje ten hluk je keď ich držím v ruke a aj cítim ako vibrujú ako šialené

osobne som zvedavý na "furious" vardar, s trochou šťastia už to bude u mňa koncom budúceho týždňa, no začínam pochybovať, že to nebude o tom istom

ešte so snahou pri montovaní "šupnúť pod rohy konce z antivibračných kolíkov a potom celé antivibračné podložky (na 120mm ventilátor) som si s tými geniálnymi sponami ešte poohýnal pár rebier a k tomu ide z nich lak dole jedna radosť..možno raz, keď budem dospelý a zámožný si konečne spravím vodu a tieto koniny už v živote riešiť nebudem

je to v podstate táto symfónia
https://www.youtube.com/watch?v=8fg3k8Y4HIM
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9989
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa stiv »

Ja ich mam par ks to ci vibruju neviem mam ich priskrutkovane ale ten hnusny zvuk ako na videu /by som povedal ze este viac/ maju.
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

To máte ktorý presne model? Ja čo som si ošahal F1 a F3, tak nič tak hrozné z nich nešlo, Noiseblockery to síce neboli, ale prišli mi OK. Trochu vrčanie motorčekov, ale fakt len s uchom na fane. Naposledy ale registrujem, že väčšina ľudí sa na to sťažuje, takže to bude skôr vlastnosť než vada kusu.

loleq, fany potrebuješ aj na vodníka, takže to si nepomôžeš. Ja ak potrebujem 120 mm fan, tak ani nerozmýšľam a hneď beriem Multiframe. Síce to točím jak obohraná platňa, ale keď málokto si dá povedať... :-D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa chatpall »

pani pekna tema, odpovedam sice uplne odveci ale ja som zo ZH, ak budete zhanat nejake hlinikove profily, tak kludne ma kontaktujte
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9989
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa stiv »

ja mam EK-Vardar-F1-120-1150rpm
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja 2x F2ky, ináč stiv, to sú práve vibrácie, ktoré akoby spôsobili, že motorček začne nejakým spôsobom robiť niečo, čo spôsobuje ten hluk

robia to obe, aj keď mám pocit, že jeden viac a druhý menej, stačí ich držať v ruke a počuť už len pretekajúci vzduch

a jo, miňo, osobne už mi prišla S340, čakám ešte budúci týždeň/o dva týždne ešte objednávku od gaba, kde budú zlaté PK2ky ako intake, rozhodol som sa okrem toho okoštovať aj eloopy..som zvedavý, každopádne som to veľmi nedomyslel, síce uvidím, či "furious" vardar bude tradične ako ostatné ale ak nie, tak budem musieť rýchlo vymyslieť niečo iné - mám tam okrem toho aj jednu NF-F12, tak prinajhoršom pôjde ten vardar späť a zoberiem druhú NF-F12 (ešte som ju nepočul v akcii)

čo sa týka tých multiframe-ov, tak ja ti úplne dôverujem, rovnako nespochybňujem to, čo neviem, či si sám nehovoril, že sú to naozaj ventilátory, ktoré sa bez námietok rovnajú kvalite od noctuy a aj keď čísla nie sú všetko, tak mne neprídu multiframe-y vhodné na prefuky pasívov..celkovo mi prídu noiseblockery ako skôr ventilátory do skrinky, než na ten prefuk

vidím to teraz na segynici s12b (1200RPM) reduxke, čo som kúpil teraz kvôli tomu, lebo mi nezvýšil iný ventilátor, ten má problém tlačiť vzduch aj na max otáčkach na outtake D14tky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Multiframe sú omnoho univerzálnejšie než napr. S-kové Noctua. Nebudú to lámači rekordov, ale určite neprepadnú ani na pasívoch. Myslím aj Gabo ich použil na radoch do tej 900D svojho času, možno by vedel zreferovať jak im to šlo, či oproti tomu čo bežne používa videl nejaký väčší prepad.

Ja som ich mal pred časom na CPU s Prolimatech Megahalems a teraz už 2 roky na 780-ke s MK-26 a nemôžem sa sťažovať. Ono je to hlavne skutočne ultratichý fan, čiže sa nebojím ho púšťať aj na také cifry kde si to s iným nedovolím, bežne v záťaži aj 200-300 rpm vyššie než zvyšok fanov v skrini a nie sú hlučnejšie. Škoda reči, fakt treba vyskúšať. :)

eLoop vrtuľe sú veľmi fajn, pri nízkych otáčkach hádam aj fúkajú o čosi lepšie než Multiframe pri prakticky rovnakom hluku, ale majú svoje muchy ohľadom regulácie a boli aj ľudia čo sa sťažovali na pazvuky, aj keď to som ja osobne nezažil. Ale majú dosť divnú elektroniku s ktorou si väčšina regulátorov nevie rady pri nižšom napätí, hlavne toto ma od nich odrádza. A tiež nie sú vhodné do každej pozície, pre mňa to Multiframe neprekonalo, aj keď je to novšia rada. U tých proste viem, že môžem dať hocikde a na hocičo a nesklamú nikde.

Nič proti Noctua, ale Multiframe sú pre mňa akusticky v inej lige oproti všetkému čo má Noctua, možno ešte tak S12A na nízkych otáčkach drží krok, lenže to je fan vyslovene na airflow. A v kvalite spracovania nevidím rozdiel.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

dnes sa stala celkom sranda vec...aktuálne mám všetko v podobe benchtable-u, teda všetko na krabici od doskya všimol som si dnes takú zábavnú vec - cievky, celkom počuteľné v záťaži, tak si dúmam pod nos, že čo to môže byť, začnem obchytkávať kartu až som spravil jednu vec, ako máte napájacie konektory, resp. presne tu
ejejej.png
tak čuduj sa svete prestalo to, tak som si povedal, no davaj, vypol som PC, vybral kartu, dal dole backplate (bohužiaľ s ňou musel ísť aj ten fortifier, čo spojuje vonkajšiu hranu pcb s IO panelom)
dám to späť a zrazu píska len s uchom na karte (cca ako aj moja G1tka - mal som z toho hľadiska veľmi dobrý kus)

škoda, backplate by mi tak nechýbal, len škoda toho fortifieru, aj keď teraz viac vidno PCB na štýl classy od evgy :laugh: ...aj keď premýšľam, ako to bude, keď to pôjde už vysiac do skrinky, mám z toho zlý pocit, predsa je na tom zavesené skoro kilečko (morpheus + vardary + vrm pasív)

taktiež som si všimol, že na opačnej strane ako som vtedy testom zistil, že backplate nejakým spôsobom prilepšuje cievke som si všimol, že backplate bol ohnutý, vypuklý (samozrejme len jemne) ale mám pocit, že to je len preto, že v klasickej polohe ako v skrinke sa pcb aj tak prehýnalo a tým pádom, že teraz je "naležaťo", tak sa neprehýna, tak to miesto je akoby vypuklé

každopádne mám pocit, že celý backplate je na dve veci (myslím ten na strixe), pokiaľ si dobre pamätám, tak na G1tke bol hrubší backplate
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mino_85 napísal:Multiframe sú omnoho univerzálnejšie než napr. S-kové Noctua. Nebudú to lámači rekordov, ale určite neprepadnú ani na pasívoch. Myslím aj Gabo ich použil na radoch do tej 900D svojho času, možno by vedel zreferovať jak im to šlo, či oproti tomu čo bežne používa videl nejaký väčší prepad.
Ja som ich mal pred časom na CPU s Prolimatech Megahalems a teraz už 2 roky na 780-ke s MK-26 a nemôžem sa sťažovať. Ono je to hlavne skutočne ultratichý fan, čiže sa nebojím ho púšťať aj na také cifry kde si to s iným nedovolím, bežne v záťaži aj 200-300 rpm vyššie než zvyšok fanov v skrini a nie sú hlučnejšie. Škoda reči, fakt treba vyskúšať. :)
eLoop vrtuľe sú veľmi fajn, pri nízkych otáčkach hádam aj fúkajú o čosi lepšie než Multiframe pri prakticky rovnakom hluku, ale majú svoje muchy ohľadom regulácie a boli aj ľudia čo sa sťažovali na pazvuky, aj keď to som ja osobne nezažil. Ale majú dosť divnú elektroniku s ktorou si väčšina regulátorov nevie rady pri nižšom napätí, hlavne toto ma od nich odrádza. A tiež nie sú vhodné do každej pozície, pre mňa to Multiframe neprekonalo, aj keď je to novšia rada. U tých proste viem, že môžem dať hocikde a na hocičo a nesklamú nikde.
Nič proti Noctua, ale Multiframe sú pre mňa akusticky v inej lige oproti všetkému čo má Noctua, možno ešte tak S12A na nízkych otáčkach drží krok, lenže to je fan vyslovene na airflow. A v kvalite spracovania nevidím rozdiel.


Tak nakoniec neviem, či by som do nich nešiel, lebo aktuálne nikde ale nikde nie je nič na prefuk pasívov...

vardary pravdepodobne už nikdy v živote (bohužiaľ "Furious" ala el furioso vardar vibruje ako vibrátor, moje uši vnímajú 50 odtieňov hluku pri ňom, dokonca mám pocit, že aj tam sú počuť ložiská, ktoré v podstate počuť aj z tých dvoch ďalších, čo mám na morpheu)...ale...elfuriosa som dal cez antivibračné kolíky (len pre doplnenie - nemyslím, že to nejako pomohlo) do zadnej pozície S340, pustím ho a čo to...žiaden parazitný hluk :? :? neviem, či mi len odumreli uši na tú chvíľu, no naozaj zmizli všetky tie pazvuky, no aj tak...na D14 rovnaké pazvuky ako na morpheovi - samozrejme hovorím o otáčkach 600+, odvtedy to už začína, hlavne tam dominuje ten taký divný vysokofrekvenčné húkanie

do NF-F12 sa mi veľmi nechce ísť, osobne zvukový prejav na nej tolerujem do takých 800RPM, vyššie už začínam počuť tiež to také hukanie (mám ju na D14tke teraz), nehovoriac o tom, že mi
https://drive.google.com/file/d/1sSkHcb ... sp=sharing
jednoducho beige/poop musí zmiznúť zo skrinky a odvážim sa na nástrek len jednej, viac by som sa neodvážil

mám nepríjemný pocit, že multiframe bude jedinou voľbou...i keď nie najlacnejšou..premýšľal som nad S1tkou (750rpm) verziou na D14, no tam by som nevedel použiť noctua spony; dokonca nepremýšľam už ani nad eloopmi (mám aktuálne rebrand pod phobyou ala 1800rpm verziu a okrem extrémne vysokých štartovacích otáčok (850RPM) a u mňa nepočuteľného toho zvláštneho motorčekového zvuku je parádny), keďže zo sladkých 16€, čo chápem ako cena za nulové príslušenstvo u gaba vystrelili pod 20€ a to už ďakujem, neprosím, čo ako pomaly 4€ zdraženie je neprípustné

ešte dúmam, aj keď asi nad ničím, skôr len sa mi nechce ísť do toho za tých 22+€ veľmi a aj to, že ich nemôžem bohužiaľ použíť aj na D14 (pri 4 kúskoch by to už bola riadna sumička)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, NF-F12 nad 700 rpm tiež zrovna nemusím, pri vyšších otáčkach chytá ten hlboký "bas", tie lamely a celkovo zameranie na tlak v konštrukcii sa proste museli prejaviť.

Každopádne Multiframe M12-1 je málo na poriadny prefuk pasívu, to je skôr fan robený na min. otáčky, do zostavy kde chceš fúkať povedzme 300 rpm. Na pasív určite M12-2, pri 900 rpm o nich nebudeš vedieť zo zavretej bedne, je to úplne niekde inde než povedzme F12 na 900 rpm. Tie spony na D14 máš pravdu, ale to by šlo ľahko ošetriť, prepichneš ihlou dieru zboku do tých silikónových rohov kde treba a spona prejde. :) Trochu ghetto štýl pravda, ale z funkčného hľadiska žiadny problém. Že je to celkom pálka je mi jasné, mňa fany do skrine stáli toľko čo skriňa samá o sebe, ale holt čo stišovací freak nespraví pre svoje rozmaznané ucho. :)

Keď ti ani Multiframe nebudú po chuti, tak potom už pomôže len prepichnúť ušné bubienky. :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže to je silikón ? ja som myslel, že plast...mhm...tak potom by sa dalo niečo vymyslieť..asi to skúsim, prípadne vyrežem nejaký malý krúžok, aby sa to potom nekrčilo pri nasadzovaní

btw, nemal si aj pri svojich blacksilnepročkách taký ťukavý zvuk, teda ťukanie vo frekvencii ? počuť len v najbližšom okolí ventilátora - neverím, že to sú ložiská - obe znejú presne rovnako, mám podozrenie, že je to proste motorček
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, je to celé guma.

Ono z každého fanu niečo ide, ak to veľmi chceš počuť. :) Slabučký tikot tam je, ale pokiaľ je to len s uchom na fane, resp. z nejakých 10-15 cm keď napínaš uši, tak to nie je problém. Schválne som sa teraz započúval do PK-2 a musel som dať ucho asi na 5cm k fanu, aby som to začul, aj to len z určitého uhla.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak je to už všetko objednané, teším sa, rozmýšľam, že ja potom skúsim budúci mesiac aj venturi HP12, som zvedavý, kto vie, možno (v inom vesmíre) to budú nové kúsky na morphea aj D14 :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aftermarket solution - GTX 980 Ti

Príspevok od používateľa mino_85 »

No tak som zvedavý čo na to povieš.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"