Stolový "case".

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Pri brúzdaní na nete som narazil na toto video. :



... ani 7 sekúnd som neváhal a rozhodol som sa poskladať si niečo podobné. :D

Čo by som sa chcel spýtať, je ako by ste mi odporúčali spraviť vetranie. Postačí úplne niečo takéto ? Pohľad z hora, čiže na zadnej strane a na prednej po 3 fany a stačí ?

Obrázok
Naposledy upravil/-a Leon v Pi 10. Júl, 2015, 19:46, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa 643 »

zalezi od toho, ze co tam budes mat, ale mohlo by
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa matúš »

To vetranie by som riešil inak. Takto to fúka rovno na/od teba.

Zdroj vlastný obeh zo spodu a zo strany. Disky pasívne zo spodu. Kde je grafická karta?! Matičná by mala byť pri (zadnej) hrane keďže z nej idú káble. Aký CPU chladič? Ja by som (hlavne z estetických dôvodov) použil vodné chladenie, pričom radiátor by som ukryl niekde mimo tej skrine pre HW. Poprípade ešte nejaké fany zo strany nech aj v tej skrini cirkuluje vzduch.

Takisto si ešte farebne zosúlaď komponenty. Budeš sa na ne zhora pozerať. Ako to bude vyzerať? Matičná čiernomodrá, grafika čierno červená, ssd šedý, ventilátory noctuovo-bordové (!!!), ram čiernobiela. Poprípade dokúpiť led svetlá. Pri kábloch skontrolovať dĺžku a takisto prihliadnúť na farbu. Poprípade sprav dvojité dno a v ňom káble ukry.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

sranda aj ja som matúš :D

Hej dvojité dno to už je v pláne, nato som myslel :) A RGB ledky tam budú na vrchu po obvode skla.

Zdroj bude mať dole dieru a zo zadnej strany tiež. Čiže toto by bolo ok nie?

Takže po úprave takto ? Či prečo si spomínal, že tie fany budú fukáť na/odo mňa? Je to zlé? Presnejšie budú fúkať odomňa.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Sky »

Na dosku, zadne porty (I/O) si neuvazoval ze by si spravil dvojitou stenou? posty by si mal smerujuce do boku stola, kde by si mal dvojitu (napr. odsuvaciu) stenu aby si zakril kable. Takto by si ich mal dostupnejsie a nemusel by si sa babrat zo zadu stola kde to budes mat nepristupne.
//jaj, pozeram, ze to tak mas aj natocene, tie sipky su k fanom, ja ze to je vystup na dosku a zdroj :D
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

hej to je fukanie fanov :D

Ale nejak nechápem ako si myslel tie skrité káble. Minimálne ethernet kábel, sluchátka, myška, klávesnica, v podstate všetko :D Musí ísť aj tak vonku zo skrinky, číze tá odsúvacia bočnica stola by aj tak bola vkuse otvorená.
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa matúš »

Ty si tiež zdroj tepla, čiže lepšie by bolo keby prichádzal vzduch zo strany. To samozrejme ale závisí od toho kde bude nakoniec ten stôl v miestnosti stáť. Ak bude zo strany izbové kúrenie tak je lepšie nasávať vzduch vpredu.

Podľa mňa ako prvé si rozmysli na ktorú stranu majú byť I/O porty z dosky a ako chceš chladiť CPU. Až potom, keď vieš ako sú orientované fany na grafickej a popr. na cpu chladiči, rieš cirkuláciu vzduchu v skrinke.

Zdroj je ok.
sranda aj ja som matúš
nie ty si Leon ;)
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Skôr premýšľam, či neotočim práveže dosku naopak, že porty pôjdu z pravej strany,... a spravil by som pri klávesnici takú dierku, kde by išiel aj kábel myši, a popod stolom by boli tie káble nejak uchytené a išli pekne až k portom.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

matúš napísal:Podľa mňa ako prvé si rozmysli na ktorú stranu majú byť I/O porty z dosky a ako chceš chladiť CPU. Až potom, keď vieš ako sú orientované fany na grafickej a popr. na cpu chladiči, rieš cirkuláciu vzduchu v skrinke.
Čiže bude to takto nakoniec,... aj som konečne pochopil ako to Sky myslel s tou dvojitou bočnou stenou. Káble od myšky a klávesnice pôjdu popod stol, a do toho spodného druhého dna kde bude kabeláž a budú vystupovať potom do toho bočného dvojitého boku a odtial aj pôjdu zvyšné kabely na net atď čo je treba. Čiže nič v podstate nebude vidno. Ako teda dať tie ? Stôl bude riešený tak, že fany sa budú dať do každej strany steny. (btw tie 2 čo sú hore som nedával do zadnej steny aby bolo vidno ako pôjde kabeláž,... ale budú v stene samozrejme :D.)

Obrázok
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa matúš »

Nebolo by pohodlnejšie dať klávesnicu naľavo od skrinky? Káble vrátane kábla k monitoru by nemuseli ísť okolo sveta. To plexisklo by si mal po pravej ruke a teda lepšie dostupné ako prípadnú odkladaciu plochu. Chladenie grafiky je podľa mňa takto ok. CPU Chladič?
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Sky »

hej tak som to myslel, som uz aj robil narychlo sketch nech si to vies predstavit :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

No ta ty si iný panko ;) ešte aj dvojité dno si dal na kabeláž :) brutálne to vyzerá :good: lepšie jak moj skicár :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

matúš napísal:Nebolo by pohodlnejšie dať klávesnicu naľavo od skrinky? Káble vrátane kábla k monitoru by nemuseli ísť okolo sveta. To plexisklo by si mal po pravej ruke a teda lepšie dostupné ako prípadnú odkladaciu plochu. Chladenie grafiky je podľa mňa takto ok. CPU Chladič?
boha to schvaľovanie príspevkov :D ešte, že mi to blikne na mail, že si sem niečo písal, keď ti to schvália, lebo inak by som nevedel :)

... na CPU bude s najväčšou pravdepodobnosťou tento chladič https://www.alza.sk/noctua-nh-c14-d201994.htm Čiže bude fúkať smerom dole ? a chladiť aj RAMky

... po pravej strane stola, v podstate po celej dĺžke mám radiator. Ale bolo by to asi najlepšie riešenie ako pozerám :) Káble by išli hneď zo stredu stola von, a aj porty by som mal hneď o ruke,.... a nemusel sa naťahovať až na ľavú zadnú stranu ako to je nakreslené vyššie.

Obrázok
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa matúš »

hej to je to je top-blow cooler ten fuka zhora dole.
ja by som skôr bral nejaky tower cooler, napr: http://www.tichepc.sk/be-quiet-Dark-Roc ... l?arg1=001

hlavne kvoli estetike, top=blow cooler ti prekryje celu dosku. takisto zavisi od farebneho prevedenia. ak chces cierny stol ako v tom videu tak nejaky dark rock je super. ak chces nechat povodnu farbu dreva tak aj retro farby noctui sa mozu pekne vynimat.

pri tower cooleri by som dal jeden alebo dva fany zozadu ktore by dodavali vzduch. jeden fan by som dal na lavu stranu nad I/O vyvody, tento by vysaval vzduch.

pri tej noctui je to zrejme jedno, lebo co pozeram fotky tak je ju mozne hociako natocit pri instalacii.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"