R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pôvodne som tu chcel zosumarizovať celý mód, no ako asi tušíte, loleqboleq je zase obeťou čudesných úkazov...
práve som dal dole backplate, oblepoval kombinačky izolepou, že idem vyskrutkovať tú skrutku s plombou a viete, čo?
pozrite:
https://docs.google.com/file/d/0B9ComMz ... cslist_api
https://docs.google.com/file/d/0B9ComMz ... cslist_api
https://docs.google.com/file/d/0B9ComMz ... cslist_api
takúto double plombu som ešte ozaj nevidel :laugh:
a už som na rázcestí č.1...ignorovať, či to mám riešiť? čo myslíte? bol by to teoreticky argument na vrátenie a sťažnosť? či je to anomália, čo určite nie je?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa Kknightley »

Takto to nevyzerá, že by to nešlo odlepiť nejak jemne :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže som sa do toho nakoniec pustil...och, to bolo teda...je to katastrofa...takže čo sa stalo/udialo?

1. odskrutkovanie skrutky s plombou bez jej porušenia skončilo fatálnym neúspechom
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... sp=sharing

2. keď som dal chladič dole, tak ma tento briglajz privítal s náručou
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0
zodpovednému človeku/stroju by som dal odťať ruky/mech.ruky/dávkovače

3. ja idiot, jáá idiot, ja a chladenie VRM...minulý týždeň som to riešil, už som to pekne naplánoval, aj som sa s miňom dohodol na pasíve, čo mu ostal z toho, čo robil, no potom som začal hlúpo špekulovať a taktiež sa trošku sťažila následná práca s tým pasívčekom, tak som nakoniec zobral to, čo som chcel už kedysi http://www.gelidsolutions.com/products/ ... =13&id=108 ...veď to by nebolo nič zlé, nie? lenže né né né, ja, idiot, som si akosi nevšimol, že MSI na gamingách nepoužíva referenčný návrh PCB, ako sa mi to zdalo, teda že to vyzerá takto http://www.coolingconfigurator.com/uplo ... 29-PCB.jpg , teda VRM sú v dvoch radoch a nie tak, ako by to bolo najlepšie a ako je navrhnutý ten pasív, teda http://www.custompcreview.com/wp-conten ... ew-221.jpg ...dokonca som zabudol, že takto vyzerala aj stará 290tka a som pred pár dňami čapal po čele, že načo ja som tam lepil dva rady pasívov, len som pokazil prenos tepla, no už viem, že som mal dôvod...takže 10€ aj s poštovným von oknom - budem dúfať, že na tú druhú radu zmestím nejaké malé pasívky z accelera

4. po úvode do VRM z tretieho bodu som po takmer infarkte mal tlak 500/600, tak som od nervov (a hlavne od toho ako sa mi to strašne nechcelo robiť) spravil toto
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0
čapol som veľký kús teplovodivej na obe rady a ponalepoval pasívy...tragéédia, bože, lolku, čo si to spravil :facepalm:

5. asi 2 hodiny mi trvalo, kým som zložil krakena G10, vopchal tam H55ťku, kým som to zmontoval...povedal som si "ách, konečne", no nič netrvá večne, ani pár minútová radosť z dobre odvedenej práce...hlavne, keď som zistil, že som blok dal tak, že hadice blokovali skrutku a v druhom prípade som ich dal zle a tak nedosiahli hadice, resp. radiátor na zadnú pozíciu v skrinke

6. asi polhodinu som sa pasoval s montovaním...chcel som pull do zadnej pozície, no nakoniec je z toho LTT namontovaný push
pre predstavu, koľko tam s D14tkou je málo miesta
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0

7. a áno, tu je to zmontované
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0

8. je to v PC, tak idem to zapnúť, čakal som, že budú výbuchy na štýl michaela baya, teda
http://s3-ec.buzzfed.com/static/2014-06 ... 698-17.gif
našťastie to šlo, zaplo sa to...teplota jadra 36°C v idle, VRM podobne, tak znovu som zažil minútovú radosť
zapol som aida stress test, teda CPU,RAM,GPU
teplota vyliezla na nejakých 70°C, tak som sa už škrabal za uchom - vedel som, že má byť do 60°C, tak kde je problém ? o OC nehovorím, praskol som tam z fleku +100mv +50PL 1150MHz jadro 1300 pamäte, zapol furmark a stovka sa len tak zablíšťala na VRM :(
nakoniec som našiel taký v pohode config s +60mV +50PL 1150MHz na jadre, no aj tak tá teplota VRM pomaly vyskočila na 95°C a jadro do 80°C

9. na owners club téme na overclockers sa neraz riešil teplota jadra, ževraj treba doťahovať skrutky ručne a nie skrutkovačom...no diki pekne, tam nie je ani kus miesta s mojimi prstami to ručne doťahovať, tak som ju vybral, trošku povolil a zistil, že teploty šli hore, takže som to mal dobre

10. predpokladám, že problém je v umiestnení radu...je vzadu a v pushe je nanoxia, čo nie je absolútne určená na radiátor, k tomu sa tam teraz P14 hore vôbec nehodí, len kradne vzduch, premýšľal som, že ju otočím na push, no neviem, či to pomôže
taktiež tam ide nahriaty vzduch z D14tky, takže chápem, že tam tá teplota je taká

11. kašlem na to, povedal som si, hodil som takty späť na +0mV +0PL a 1050MHz na jadre a keď príde ten pasív, tak rovno poriešim aj OC 4690k, pretože tých 50°C v aide, čo vypotila po 10 minútach je úbohá a treba jej trošku pritopiť (beží bez zmeny napätia na 4,2GHz)

12. H55 nekomentujem, je to obyčajný low-end, no poslúžil veľmi dobre, v idle je spolu s ventilátormi v skrinke na 5V, teda hovorím o pumpe a v loade 12V, lebo aj tak mi tam vtedy hučí Black, tak mi to nevadí
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa j4ro »

Nad disky nevojde radiator?
Tesim sa na updaty, porovnania, zatial to vyzera dobre.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

bohužiaľ nie, H55ťka má naozaj krátke hadice, síce to nevidno na tej fotke dobre, no ledva sa vtrepala do zadnej pozície

každopádne ma trošku mrzí fakt, že neviem s určitosťou povedať, prečo mi jadro ide až tak vysoko (teplotne) - ľudia s H55ťkami na overclockers reportovali naozaj teploty od 55-63°C
i keď...záleží od toho, v čom práve "benchujem" - furmark je naozaj extrémny spôsob zaťaženia, no aj tak, kým neskrotím tie VRM teploty do 75°C pri 10 minútach v furmarku, tak nebudem ani taktovať, počkám na pasív, dúfam, že niečo pomajstrujem

+ linky na drive opravené
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa j4ro »

Skús radiátor napratať dopredu a hodiť naň PWM 2000RPM.

TU sa s Krakenom na 290X vo Furmarku nedostali nad 55C.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa kovinator »

2000 RPM je dobra sialenost :D
No tvoje vysledky teda nic extra loleq. Kym nedostanes take teploty ako si pisal, ze maju na overclockers(samozrejme s normalnymi rpm) tak nema ziaden zmysel tuto srandu kupovat.
Necham sa prekvapit, takze caruj s tymi teplotami, prehod radiator, zmen ventilator. Proste nieco ;)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

premýšľam nad výmenou toho nanoxia ventilátora za noctuu P12tku, teda má ju kamarát, vymenil by som mu ju za P14tku, čo mám...spravila by podľa mňa pekné divadlo, ten ventilátor už má silu a hlavne dobrá voľba pre prefuk radiátora; najhoršie je, že speedfan ešte stále nefunguje, pretože tak by som si spravil aj priamo celú krivku v závislosti od teploty jadra
aj tak, pri vode je hlavné odvádzať dostatočne rýchlo preč teplo z radiátora - aj keď jadro bolo na 60°C, tak od radiátora vial riadne vriaci vzduch

taktiež j4ro...určite by som tam nedal nejaký vrtulník na 2000rpm :laugh: to som si už mohol nechať nereferenčný ;)

a znovu zopakujem, že radiátor nie je možné prehodiť nikde inde, hadice sú krátke
Naposledy upravil/-a loleqboleq v So 29. Nov, 2014, 23:51, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa j4ro »

kovinator sa hneď chytí 2000RPM, a pritom sa bavíme o dorovaní podmienok recenzie pre Furmark. V hrách nebude točiť naplno.

/potom H55 nebola šťastná voľba, x40 má až 40CM hadice, ale je už inde
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

presne o to ide, H55 stojí 60€, X31 už napríklad 80€, ak by tam taký cenový rozdiel nebol, tak idem do nzxt aio

takže minor update...dal som preč vrchnú noctuu - dnes alebo zajtra ju vymením za P12tku, ktorá to už poriadne prefúkne - ak si zoberieme do úvahy, ako ten vodník pracuje, tak ja tipujem aspoň 10°C na jadre menej, pretože P12tka to dokáže poriadne prefúknuť

nejaké foto

náhodou sa mi podarilo spraviť dve fotky v takých uhloch, že som si nemohol pomôcť a spravil rovno gif
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0
takže trošku 3d efektu na potešenie

až na fotkách vidím, aký je tam bordel s káblami - hlavne káble obe káble od regulátorov to tam kazia a priznám sa, že nemám chuť sa s tým babrať, oni sú vzadu, len na fotke to vyzerá, akoby boli v oblasti komponentov
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0

nejako takto to vyzerá s tým miestom medzi ventilátorom a D14tkou - pull je naozaj nemožný
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0

a taký pohľad zdola
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... authuser=0

teda, dva kroky za lepšou prevádzkou:
1. noctua p12 na radiátore (hodím jej l.n.a redukciu) a som zvedavý aký bude hluk v porovnaní s blackom (ten disk pri prvej príležitosti s úsmevom na tvári vymením
2. gelid vrm pasív + accelero pasívčeky na tú druhú radu - bude sa to dať

očakávam naozaj teploty - jadro do 70°C a VRM do 75°C vo furmarku - pri hraní kľudne pri oboch o 10°C menej
pre mňa na nezaplatenie je fakt, že sa teplo neakumuluje vo vnútri skrinky a to, čo vkuse prehrievalo skrinku (290X), teda teplo z nej je teraz doslova "spláchnuté" na výstup zo skrinky, takže fakt, že sa to nehromadí v skrinke mi stojí za tie peniaze, i keď naozaj stačilo doplatiť za taký X31 od NZXT a mať ešte niečo naviac, no vlastne by som ho nebral, pretože nikto tu naň nedáva plnú záruku (čo ma prekvapilo) a ďalší corsair by bol až H90, ktorý má bohužiaľ 140mm rad, pričom v DS3 je len 120tka vzadu

taktiež, keď už bude VRM pasív, tak to uzavriem a nataktujem už seriózne aj 4690k - tam by som šiel do 4,5-4,7GHz a 290X na 1150MHz na jadre, bez taktovania pamätí a po testovaním s nejakou ideálnou hodnotou pridania napätia na jadre
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa mino_85 »

Takže si to konečne zmajstroval... každopádne od výmeny za P12 by som si tak veľa nesľuboval.
Tie vyššie teploty GPU by som pripísal hlavne tomu, že tam ide ohriaty vzduch od CPU. Ak nedostaneš radiátor niekde kde by ťahal chladný vzduch, tak tomu asi veľmi nepomôžeš. Skús nejaký stress test, ktorý zaťaží iba grafiku a porovnaj teploty, hneď budeš mať jasno.

Prípadne otočiť vetrák na radiátore ako intake, Noctuu aby fúkala do stropu a outtake hore, ale to zas budeš pritápať procesoru cez ten radiátor, si nevyberieš.

Tie pasívy na VRM si ale fakt odflákol, to porieš, lebo podľa tej foto dole napr. ten krajný z mosfetov pod páskou vôbec nie je chladený, ešte to upečieš... tam nie je priestor na frustráciu, treba to spraviť poriadne, lebo obanuješ.

https://lh6.googleusercontent.com/VCn9C ... w1896-h835
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

fiasko, to je jediný výraz, ktorý mi príde adekvátny, nemám náladu, nervy ani ochotu, skončil som s "custom" riešeniami chladenia GPU na riadne dlho, mám vždy smolu, že v nejakom kroku sa to úplne domrví - a hlavne nemám možnosti na nejakú improvizáciu, no aj keby som sa dávnejšie rozhodol, že pôjdem do morphea, tak zase by som nemal šancu vymajstrovať VRM pasív ako ty a flubertn, takže bol by som na tom znovu rovnako

mrzí ma aj to, že znovu to bolo aj o peňažných kompromisoch a tak to potom aj celé vyzerá...pás primárnych VRM je pod tým chladičom ku gelidu, nemám nástroje na rezanie malých pasívov na potrebné rozmery, teda výškovo do absurdných 5mm, poprípade s poohýnaným rebrovaním v smere rebrovania (má to tam tak divne vyhnuté "zrkadlovo" od stredu do strany) toho gelid pasívu, teda tie druhotné VRM nemajú pasív - teploty ? som o 100€ ľahší a som na tom ako s accelerom - 15 minút furmark - jadro 94°C a VRM 125°C - samozrejme po OC na 1150, no som už v takom režime, že ak zdochne karta, tak zdochne, dám pôvodný chladič a dám to na RMA a uvidím, čo to dá, s trochou šťastia predám G10 za 15€, H55 za 20€ a vráti sa mi tretina investície
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa mino_85 »

Kokos, ty to máš zakliate. Nechcem strieľať, ale niečo musíš robiť zle podľa mňa, toto sa mi nezdá. Z radiátora ide teplý vzduch? Nemáš príliš zregulovanú pumpu alebo čosi? Stačí mrknúť o tému nižšie kde sú s ACX4 celkom iné cifry.

Ten Gelid na VRM ti je ale zbytočný takto, to treba ináč vymyslieť. Mám ešte ten odrezok pasívu čo sme sa minule bavili, kľudne ti to pošlem ak chceš. Podľa toho čo vidím ten MSI plošák, tak na prekrytie tej napäťovej kaskády je to až-až. Nebudeš šaškovať s výrezmi, proste tam urežeš rovný pás čo ti prekryje VRM v jednom kuse a nalepíš cez pásku, žiadna veda. Určite to nebude horšie než čo máš teraz. Ale to jadro teda fakt neviem, tie teploty sú úplne mimo.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa loleqboleq »

možno som naozaj prekliaty...
ver, či nie - pumpu som nechal na 12V - nehučí to viac ako black :laugh:
noctuu som nechal pri tom furmarku na 12V, teda 1300RPM a vzduch ? vriaci - toto sa mi páči, cítil som, že sa to teplo pekne prenáša do radiátora a noctua to statočne vyfukovala, dokonca mriežka na skrinke bola tak vriaca, že by sa človek v pohode popálil

a ja dosť robím chyby, mal by som lepšie rozvrhnúť to, čo kúpim - kvôli tomu, že som vedel, že ten pasív by som nemal kde/ako spracovať som kúpil ten gelid...stálo ma to celé 10€ a ten pasív by bol aj dobrý, keby tie VRM na gaminge neboli v oboch radách

ináč, ja som úplne vyflashovaný...ľudia na overclockers všetci reportujú, že s tým gelidom mali naozaj okolo 60°C najviac

jadro...toto je naozaj veľká kapitola...premýšľam, že to spravím tak, že vymontujem von radiátor a len tak ho nechám mimo skrinky, no pochybujem, že to by spravilo rozdiel, pretože furmark CPU vôbec nevyťaží
hovorilo sa tam aj o tom, že
http://www.nzxt.com/uploads/product_ima ... 0A7640.jpg
tam sú 4 skrutky okolo bloku, čo je aj o blokovaní, aby to nevypadlo, no vždy písali, že to treba len ručne (bez skrutkovača) pritiahnúť, no to sa nedá - skúsil som a nebol tam prítlak, lebo teplota po štarte pekne šla bez zaťaženia až do 85°C, teda po dotiahnutí skrutkovačom už v pohode
taktiež v idle je jadro na 33°C, teda až load prinesie tie teploty, či tu nie je to, že H55 nestíha...neviem, či tam tí šialenci nepoužívali push&pull s nejakými ventilátormi s vysokými otáčkami
teda mám pocit, že to je o tom, že sa z radiátora dostatočne rýchlo a v dostatočnej miere neodvádza teplo, lebo obe trubice pri tom furmarku aj pri loade sú horúce, čo by človek čakal, že tá, ktorá ide z radiátora bude trošku chladnejšia
teda, či v danej konfigurácii nie je H55 istým spôsobom bottleneckom pre 290X, no ťažko povedať, no znovu len zopakujem, že som toho názoru, že pri takej vode je najdôležitejšie, v akej miere dokážeme odstrániť teplo preč z radiátora
neverím, že by tam bol problém s prítlakom

pozrel som aj tú tému nižšie, furmark to už pekne zahrial, čo som nečakal, no aj tak, ak to tak zoberiem, tak moje výsledky sú teraz naozaj také ako s accelerom a tými malými pasívmi
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: R9 290X + Kraken G10 + Corsair H55

Príspevok od používateľa Monster1 »

Pokial bol radiator horuci, vylucuje sa tym teda zly a pritlak a jedno je asi iste - ten vodnik to nestiha chladit
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"