Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ahojte, ake fany dat na Moru 3 Radiátor, zatial potrebujem iba deväť kusov do PUSH pozicie. Cenovo to nechcem hrotit cim lacnejšie tym lepšie :D ta mora zasa nepôjde 24/7 ak sa tam tie ventilatory budu točiť 500RPM aj to je moc.

Alebo tam môžem este dat 4X180mm vetraky ak sa nemýlim su dáke dobre za dobre peniaze?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa loleqboleq »

CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa stiv »

Nenapisal si ci 120mm alebo 140mm.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Marek125 »

120 som myslel, ale asi pôjdem do tich Fractal za necelú stovku mam osadenu polovicu radiátora. Viac uz za to nedám uz teraz mam v tom dve kila s fanmy to budu 3 stovky. To je moc....
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

UPDATE : 12.2.2017 - kompletnú tabuľku meraní nájdete v prvom príspevku na úvodnej strane témy.

Pridané nasledujúce modely:
Alpenfohn WingBoost 2 120mm
Alpenfohn WingBoost 2 140mm
BeQuiet Silent Wings 3 120mm
BeQuiet Silent Wings 3 PWM 120mm
BeQuiet Silent Wings 3 140mm
BeQuiet Silent Wings 3 PWM 140mm

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Report...

BQ Silent Wings 3
Nemám čo vytknúť, balenie oproti SW2 prešlo tiež eco-friendly premenou /zmizli plasty a zostal len papier/, ale človek nemá pocit, že sa šetrilo ako napr. u Noiseblockeru. Príslušenstvo prakticky ako u Silent Wings 2, k pevným rohom pribalené čierne samorezky, k tým gumeným rohom plastové pushpiny. Zmena nastala u 12/7/5V redukcie, ktorá sa teraz napája cez SATA, za čo palec hore http://i.imgur.com/Nj8t1l5l.jpg
Chýba mi tam len nejaký predlžovák a rozdvojka. Konštrukcia fanu kvalitná, top materiály, aj keď obomi rukami sa dá ten rám trochu ohýbať, čo je ale dané subtílnym profilom rámu bez rohov. Inak všetky detaily ako si nadšenec predstavuje - komplet čierna kabeláž, na pomery fanov kvalitné flexo, ani kúsok farby čo by kazil farebnú neutrálonsť /až na logo výrobcu/ :D

Výkon a pazvuky...
Pazvuky som nezaznamenal, zaujímavé je, že pri vypnutom fane a roztočení vrtule prstom je počuť rapkanie, čo si neviem vysvetliť čo môže spôsobovať, rozhodne to neznie jak ložisko. Pod šťavou už ale nič také nepočuť, čiže pasé.

Výkon oproti SW2 badateľne vyšší, určite tam je poznať posun viac k performance konštrukcii a hoci na papieri je hlučnosť rovnaká /aj môže reálne byť pri meraní/, subjektívne tá vrtuľa zmenila charakteristiku zvuku, hlavne vo vyšších otáčkach nad 700 rpm už to nie je ten "nepočuteľný" fan, chytá taký hlbší bas. Čím nechcem povedať, že je hlučný, proste výkonová krivka v pomere k otáčkam sa zmenila a fyzika sa dá oklamať len po určitú mieru. Tento posun sa dá naposledy sledovať aj u Noiseblockeru s eLoop fanmi, že aj tieto "ultratiché" značky sa snažia hľadať viac výkonu.

Regulovateľnosť cez napätie tradične veľmi dobrá, hoci 120 mm verzia si oproti SW2 pohoršila o cca 100 rpm čo sa týka min. otáčok, čiže to nepočuteľné spektrum otáčok sa tam trochu zúžilo.

Zaujímavé to bolo u PWM verzií. Štandardom u PWM ventilátorov je, že pri 0% sa netočia, pri 1% sa roztáčajú stabilne na min. otáčky. Výnimkou sú Noctua fany, krotých PWM verzie štartujú naprieč modelmi konštantne pri 17% /všetky PWM Noctua čo som mal v rukách sa tak na Aquaere chovali/. Silent Wings 3 sa cez PWM reguláciu chovali ako zatiaľ žiadny iný fan, obe verzie sa rozbiehali niekde okolo 20%, ale nedokázali držať konštantné otáčky, skákali niekde medzi 150-300 rpm každú chvíľu. Zvyšoval som % PWM až do momentu, keď sa otáčky ustálili a toto som zapísal ako min hodnotu, v tabuľke som k otáčkam dopísal aj zodpovedajúce % PWM, preto tam aj hodnoty u 20% chýbajú.

Celkovo vzhľadom aj na testy napr. tu...
http://thermalbench.com/2016/09/05/be-q ... 20-mm-fan/
http://thermalbench.com/2016/09/22/be-q ... 40-mm-fan/
...sa dnes určite jedná o top voľbu na radiátory alebo aj vzduchové pasívy v pomere výkon/hluk, subjektívne ich vidím niekde kde sú Noiseblocker eLoop, ktoré tiež už nad 700 rpm nie sú úplne rozprávka pre moje ucho netopiera. :-D Nemá to byť kritika, skôr len konštatujem odklon od toho čím sa obe značky vyznačovali v minulosti, kde napr. NB Multiframe, BQ Silent Wings 2 sú niekde inde s hlukom aj vo vyšších otáčkach a začína mi na trhu chýbať fan s podobnou charakteristikou. Možno je to aj tým, že sme naozaj narazili na konštrukčné limity a zvyšovať výkon bez hluku sa už veľmi nedá.

Alpenfohn WingBoost 2
Balenie klasika, kartónové leporelo vnútri krabice, ktoré drží fan na mieste a oddeľuje príslušenstvo. Materiály klasika u Alpenfochnu, pogumovaná celá čierna časť rámu a vnútro statora z lesklého farebného plastu /v tomto prípade bieleho/. Celé je to na môj vkus príliš mäkké a ohybné, netreba veľa sily na to aby som rukami výrazne skrútil rám fanu, tak to bolo aj u starších modelov.

Špecialitou Alpenfohnu je kábel pri konektore zakončený krátkou rozdvojkou, čo môže byť praktické, ale vo väčšine prípadov to bude pri zapojení do dosky len špatiť.

Počul som veľa dobrých vecí o tých fanoch, takže začneme pozitívne... akustika vrtule super, naozaj aj pri 1500 rpm veľmi príjemný zvuk, o dosť príjemnejší než aj Silent Wings 3 alebo minule testovaný Corsair ML, ak porovnám 120 mm verzie, naozaj asi najpríjemnejšia 1500 rpm akustika akú som kedy počul. Klobúk dole, potiaľ super. :D

Ale to rapkanie... :-(
Bohužiaľ je tam a je ho dosť počuť. Bude to motorček, lebo sa prejavuje rovnako pri DC aj PWM regulácii. Pri min. otáčkach je veľmi slabé, len s uchom na fane, tam je počuť trochu šušťanie ložiska, čo nie je ani tak akustický problém, skôr obavy zo životnosti. Je tam síce hydraulické ložisko, ale asi to nebude nič top, to ale ukáže až čas. Rapkanie sa zosilňuje s tým ako sa zvyšujú otáčky, hlavne medzi 500-1000 rpm výrazne prehluší aj aerodynamický hluk, čo je fakt škoda, lebo sa jedná o megatichú vrtuľu. Stratí sa to v aerohluku až nad 1200 rpm, ale aj tam ho dokážem rozoznať, takže to naozaj je dosť výrazné. Pri 500-1000 rpm, úplne zreteľne počuteľné aj z viac než pol metra. Čo viac k tomu povedať... je to škoda. Za seba nemôžem odporúčať nikomu kto chce tichú zostavu bez pazvukov a slušná cena v tom prípade nepomôže. Oveľa lepšia voľba sú Fractal Venturi, mimo HP-14 verzie, ktorú by som rapkaním prirovnal k Alpenfohnu, veľmi podobné.

V rámci toho musím zmierniť kritiku ku Corsair ML z minula, asi som veľmi dlho nemal v rukách mainstreamový fan so všetkými mínusmi čo k tomu patria, Alpenfohn mi teraz otvoril oči. :D To šušťanie ložiska čo som spomínal u ML mi v porovnaní s WingBoostmi príde jak malichernosť /až rozmaznanosť/, taký je to rozdiel. Na druhej strane to nemení nič na tom, že som u ML rozčarovaný z toho hybridného ložiska, ktoré nie je tým čím sa tvári byť z promo materiálov.

Toľko na dnes, ošahal som si naposledy všetko čo ma zaujímalo, takže sa asi zas na dlhšie odmlčím :) , keby niekto mal nejaké tipy na fany čo nemám v databáze, kľudne to sem napíšte ako inšpiráciu pre ďalšie merania, ale nič nesľubujem samozrejme. Asi sa nakopnem až pri ďalšej významnejšej novinke v high-ende.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa stiv »

Paráda ako vždy. :good:

Tak myslím, že mi už nič z košíka sw3 nevyženie. Už len počkať na nové karty (snáď marec) a môžem objednať. Som zvedavý ako si poradia so 60mm radom.
.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa dexterav »

tie SW3 sa správajú presne ako u mňa sw2 cca min otáčky sú okolo 350
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

@ stiv, momentalne asi nic lepsie na rad nekupis. Len kto mal v ruke SW2, tak by nemal cakat, ze ten boost vykonu bude bez zmeny akustiky. Hlavne 120ky mi prisli agresivnejsiie vo vyssich rpm nez predchodca, ale to bude aj tym, ze 140ky tocia len do 1000 rpm, cize u nich to az tak necitit. Planujes 120 ci 140? Kludne ti jeden z testovanych posuniem, testnes si to a potom nakupis zvysok.

@ dexterav, asi myslis 140ky, tam je ten rozsah rovnaky, 120ky si trochu pohorsili.

Ešte výcuc z recky 120 mm čo som linkoval vyššie, je tam aj porovnanie so SW2...
The be quiet! Silent Wings 3 remains noise optimized, although they have definitely improved performance here over the Silent Wings 2. In fact, it is slightly louder than the Silent Wings 2 it replaces but mostly because it pushes more air through the radiator and has airflow noise added to it. The performance increase is worth it, as it comes in among the best...

To better see how much, if at all, they improved over the previous generation let’s compare just those two:

Obrázok

This is what I was referring to above. Despite the Silent Wings 3 being louder at the fan speed compared to the Silent Wings 2 (both 120 mm fans), the emphasis on performance increase comes in so handy that the Silent Wings 3 performs better almost every where compared to the older Silent Wings 2. So unless you are one that has to have the least audible fan, I would consider these a good step up over the previous generation.
Čiže presne čo som dedukoval, a čestné pionieské, že som ten obkec čítal až teraz. :D
Naposledy upravil/-a mino_85 v Ne 12. Feb, 2017, 16:09, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa stiv »

Mám teraz SW2, ale na 60mm rad im neverím a ani ich nemám dostatočné množstvo. Na rad chcem 120tky.

Ak ich budeš predávať tak vezmem 120 a 140 bez pwm. Predpokladám, že viac kusov z nich nemáš. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

Edit vyššie...

Mám len po jednom z každého bohužiaľ, rezervujem ti ich, viac v SS, nech tu nespamujeme.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa dexterav »

jj 140
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mino, Mino, ty vieš vždy ako potešiť ventilátorových fanúšikov.

Ohľadom mojich krásnych WingBoost-ov, prejavilo sa to u oboch? Lebo jednému chalanovi som ich odporučil a on je veľmi spokojný + som sa ho ešte dotázal ohľadom nejakých pazvukov a on nezaregistroval nič ani pri zmenách otáčok; má ich v tom rozsahu 500-900RPM - má 2x 140tky a 1x 120tku (a neviem, či náhodou nemá aj jednu 120tku na CPU chladiči). Skrinka Corsairka 400Cčko.

Myslíš, že by to mohli byť len muchy kusov, či ti to skôr prišlo ako "charakteristika" motorčeka?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

Rapkali obidva rovnako a fest dosť, nie že som napínal ucho alebo čosi. Nedá sa vylúčiť nič, ale bola by to dosť veľká náhoda chytiť dva takéto kusy. Ďalších 10 kvôli tomu každopádne kupovať nebudem. :-D Škoda, lebo naozaj taký príjemný prejav vo vysokých otáčkach som asi nezažil.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa GABO »

mino_85: super robota. Add tie Wing Boost 2 - presne to dopadlo tak ako som aj vravel ... pri používaní do cca 450RPM to rapkanie nepočuť, potom je to také no ťažko povedať ... v uzavretej bedni nepočuť, ale ak rapčia tak ich fakt v tichej miestnosti cez Define S a vrchný osadený radiátor počuť. Problém je, že nerapčia všetky mal som napr. z 6ks 1ks rapkajúci ostatné ok...pri ďalšej vodnej zostave 2ks rapkajúce 4ks ok. Tie zostavy ale v pohode chladili aj s RPM na 450 takže problém nebol. Plus samozrejme ten príjemný prejav je super...toto ma prekvapilo ako prvé ešte v Green Jade projekte.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tak potom je to asi 50/50. Škoda fakt, ináč by to bola sánka dole. Väčšina aj tých najtichších fanov nad 1000 rpm už chytá buď vysoký piskľavý tón, alebo taký hlboký "rezonančný", jedno aj druhé je otrava. Ale tieto fakt počuť ako keby len čistý prúd vzduchu bez rušivých frekvencií. Ak sa nájdu aj kusy bez rapkania, tak potom za pokus to stojí, ak je človek OK s tým, že môže trafiť aj nepodarok. Len prečo by to malo takto fungovať...
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"